PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z połączeniem z serwerem MySQL



sheelmat
16-02-2014, 22:36
Witam.
Podczas instalacji Joomla 3.2.2 instalacja nie przechodzi kroku w którym łączymy się z bazą. Stworzyłem bazę, dodałem do niej użytkownika który mam wszystkie uprawnienia. Instalacja zwraca błąd:

Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Could not connect to MySQL.

Hasło i nazwę użytkownika wpisuje poprawnie(sprawdzałem kilka razy i z różnymi bazami).
Na użytkowniku root i bez hasła przechodzi normalnie.
Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu.

mac
16-02-2014, 22:53
Rozumiem ze lokalnie, rozumiem ze xampp
najwyraźniej źle zakładasz użytkownika i źle dajesz mu uprawnienia
ustaw dla roota hasło i jazda :)

sheelmat
16-02-2014, 23:07
Lokalnie na wampserver.

mac
16-02-2014, 23:11
to rób to na root - jak bediesz przenosił na live to i tak tam bedziesz mial inne dane dostepowe do bazy

Majster
21-02-2014, 23:03
Witam, ponawiam prośbe o pomoc, bo pojawił mi sie komunikat: "Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Could not connect to MySQL"

JAMP ver. 1.00
Apache ver. 2.2.17
MySQL ver. 5.1.41
PHP ver. 5.3.5
phpMyAdmin ver. 3.3.9

spróbowałem zainstalować na nim Joomle 3.2, w tym celu skopiowałem pliki do utworzonego folderu mnt/var/www i w panelu JAMPa pojawiła się owa joomla, wiec uruchomiłem proces instalacji. Niestety idąc zgodnie z instrukcjami inalacyjnymi jakie są dostepne w necie (http://www.slawop.net/jamp-instalacja-joomla-3-0-3 czy http://www.slawop.net/joomla-3-2-instalacja-i-konfiguracja) i na drugim etapie po wybraniu Dalej pojawił mi sie komunikat "Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Could not connect to MySQL". O co chodzić może? czy w nazwie bazy danych nie wolno używać jakiś znaków? Te instrukcje tak ładnie wyglądają a tutaj taki błąd.

Musze tworzyć coś w phpMyAdmin?

Proszę o pomoc.

mac
21-02-2014, 23:25
Tak, musisz zalozyc baze danych , pamietaj o kodowaniu,

Piszę powoli bo z komórki...

Majster
21-02-2014, 23:35
Założyłem taką bazę, tak samo nazwaną jak w kroku 2 instalacji joomli. Niestety to nie działa dalej jest komunikat. Ale teraz mnie zagiąłeś, gdzie to sie ustawia? I co ewentualnie należy wybrać?

- - - Updated - - -

to sie wybiera w Metoda porównywania napisów: utf_polish?

mac
21-02-2014, 23:40
tak utf8 polish,

tomaszek83
22-02-2014, 00:15
Pierwsze słyszę że na JAMP-ie coś nie działa. Czy aby nie masz w systemie pozostałości po innym serwerze lokalnym?

Majster
22-02-2014, 00:44
Rozwiązaniem okazało się przyjęcie w panelu instalcyjnym joomli (na 2 etapie) takiej samej nazwy dla użytkownika jaki ma przyjęta nazwa bazy danych.

zwiastun
22-02-2014, 00:54
Rozwiązaniem okazało się przyjęcie w panelu instalcyjnym joomli (na 2 etapie) takiej samej nazwy dla użytkownika jaki ma przyjęta nazwa bazy danych.
Chyba coś kręcisz ;)
Nazwa bazy danych może być dowolna (byle poprawna pod względem formalnym). Nazwa użytkownika i hasło użytkownika w JAMP-ie = joomla.