PDA

Zobacz pełną wersję : Nikt nie ma super admina



AniaMuzyka
17-02-2014, 14:09
Witam!
Zdarzyło mi się co przykrego. Podczas przekazywania administrowaniem strony koledze ustanowiliśmy się wzajemnie adminami i nie ma superadmina. Czy to jest koniec kropka i nic się nie da zrobić?
Hm..

zwiastun
17-02-2014, 14:42
Raczej niemożliwe, Pani Aniu. Bez ingerencji w bazę danych konta superadministratora nie da się usunąć.
Proszę wiec sprawdzić tabelę #__users w bazie danych. Gdzieś na początku jest pewno konto głównego administratora. Można mu zmienić nazwę i hasło (na proste i zaszyfrować kodem MD5). A po zalogowaniu się dow witryny, dokonać zmian. Jeśli jednak nie ma, tu jest instrukcja:
http://wiki.joomla.pl/Jak_odzyska%C4%87_has%C5%82o_administratora%3F

AniaMuzyka
17-02-2014, 19:58
Dziękuję!
Wszystko udało się zrobić zgodnie z instrukcją, ale nadal jestem tylko administratorem. Niestety nie jestem Super w przenośni i dosłownie. :)
amuz

zwiastun
17-02-2014, 20:54
Nie bardzo rozumiem. Korzystając z podanej instrukcji, może Pani zmienić przypisanie swojego konta. Podobnie z kontem drugiego administratora, jeśli trzeba.

AniaMuzyka
18-02-2014, 11:51
Fajnie!
Zrobiłam. Mam status super administratora z prawie wszystkimi funkcjami. Bo ... nie mogę zmienić hasła i nie można zalogować się na inne profile. Jeszcze raz będę sie temu przyglądać i analizować.
amuz :)

AniaMuzyka
18-02-2014, 16:57
Uf!
Jest. Jest wszystko co trzeba. Gra i buczy. Nic nie zepsułam, bo działałam ostrożnie zgodnie z instrukcją. Zbyt ostrożnie. Okazało się, że było dwóch "admin" i trzeba było zmienić nazwę. Jest dobrze, jest dobrze....
amuz