PDA

Zobacz pełną wersję : Dynamiczne dodawanie klasy do obrazków



Tidus
18-02-2014, 17:01
Witam,

Mam takie kolejne pytanie, chodzi mi by uzyskać taki efekt jak na tej stronie
http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/imagewarp.htm
Nie mam problemu by dodać to do zwykłej strony HTML, ale czy np. jestem w stanie dodać klasę do obrazków generowanych przez Joomla? Jak to zrobić, by Joomla dodawała te klasę do obrazków? Albo czy jest możliwość by dodawać ręcznie to w jakiś sposób? Mam kilka pomysłów na sekundę jak to zrobić, lecz nic tak na prawdę nie daje takiego efektu.

zwiastun
18-02-2014, 19:03
Proponuję pozgłębiać trochę możliwości CSS3. Tego typu efekty można uzyskać bez javascript tylko w CSS i nie ma potrzeby dopisywania klas do obrazków dynamicznie (na zwykłej stronie HTML tez tego "dynamicznie" nie zrobisz albo nie rozumiem, co masz na myśli. W każdym bądź razie w Joomla (jak i w innych CMS) trzeba czasem zmodyfikować kod oryginalnych widoków, żeby dodać potrzebne znaczniki i atrybuty.

W pierwszej kolejności sugeruję studiowanie efektów, jakie uzyskują twórcy szablonów Joomla, później przyjdzie czas na wdrażanie zaobserwowanych gdzie indziej.

Tidus
18-02-2014, 19:23
Nie wiem czy jasno się wyraziłem, chodziło mi że "dynamicznie" czyli: np. tempaleteDetalis czy index.php dopisać jakiś skrypt który automatycznie dodawał by klasę do znaczników img może masz rację, by zgłębić nieco CSS3, cały czas się uczę, jestem początkujący, ale najchętniej już bym chciał wszystko wiedzieć hehehehe :)

ramiro
18-02-2014, 20:10
Tidus można uprościć ten temat i myślę, że dlatego zwiastun powiedział Ci o animacji w CSS3. Myślę, że do tego efektu sprawdzi się on współgrając z pseudoklasą :hover.
Jako ciekawostkę i zachętę do nauki animacji CSS3 możesz sobie zobaczyć ten kurs http://kodcss.pl/kurs-css/lekcje/dzial-4/css3-animowany-obrazek-klatka-po-klatce

Tidus
18-02-2014, 20:21
Macie rację lepiej sobie upraszczać, niż utrudniać, obecnie studiuje sobie ten kurs, bo jest bardzo ciekawy, CSS3 jest bardzo rozwinięty i to bardziej niż mi się wydawało, dlatego muszę nieco poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie i wyciągnąć wnioski.