PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przekierowaniem po kliknięciu w logo



decadence
19-02-2014, 01:41
Mam joomle założoną na home.pl
Najpierw miałam z separacją serwisu i wyglądało to następująco:
Kiedy wpisałam moją domenę, przykładowo: mojadomena.pl, to pojawiała mi się strona i wszystko było ok. Kiedy kliknęłam w menu na przycisk "strona główna", pokazywała się ta sama strona: mojadomena.pl. Jednak gdy kliknęłam w logo, pokazywał się adres: mojadomena.pl/index.php (i błąd 404, bo nie można otworzyć strony)

Zmieniłam więc na bez separacji serwisu.

Teraz kiedy wpiszę moją domenę, przykładowo: mojadomena.pl, to pojawia mi się strona, ale nie domyślna, jak po kliknięciu w "stronę główną" tylko pusta z samym menu. Kiedy klikam w menu na przycisk "strona główna", pokazuje mi się adres: mojadomena.pl/home.html, strona taka jaka była ustawiona na stronę główną.
No i nagle powstał problem: "Aby Joomla! w tej wersji działał poprawnie, na Twoim serwerze nalezy wyłączyć magic_quotes_gpc.", choć mam w roots plik php.ini z zawartością: magic_quotes_gpc = off. Przy wersji bez separacji nie było tego błędu.

Mój problem, który chcę rozwiązać: chciałabym, aby po kliknięciu w logo pojawiła się ta sama strona, co po kliknięciu w "strona główna" w menu. Ponadto chciałabym, aby ta strona miała adres: "http://mojadomena.pl" (bez końcówek, chcę zauważyć, że włączyłam wszystkie nadpisywania url itp.). Błagam, pomóżcie, bo zwariuję....

mac
19-02-2014, 09:33
podaj adres

decadence
19-02-2014, 12:01
www.rzeczkobieca.pl - teraz jest ustawiony serwis bez separacji

mac
19-02-2014, 12:23
mozesz wylaczyc przyjazne adresy?
Co masz podpiete pod HOME

Gall Anonim
19-02-2014, 12:25
choć mam w roots plik php.ini z zawartością: magic_quotes_gpc = off
Serwer może być tak skonfigurowany przez hostingodawcę że nie będzie wykonywał niektórych poleceń dodanych w php.ini
Być może tak jest w tym przypadku. n.p. na nazwa.pl ustawia się to w panelu administracyjnym na hostigu

mac
19-02-2014, 13:03
po małym przygladaniu sie stronie wychodzi mi ze
w menu które masz na górze a jest kopia tego po prawej czyli MAIN MENU nie ma tzw home joomlowego,
to wlasciwe joomlowe HOME masz w menu MENU RZECZKOBIECA MODUŁ na pierwszej pozycji,
skopiuj element menu Strona główna do MAIN MENU a obecne HOME (http://www.rzeczkobieca.pl/home.html) nazwij inaczej