PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne ustawienie modułów



Greg_L
16-02-2007, 14:04
Mam problem.

Po instalacji nowego szablonu, który wymagało wielu ustawień w modułach menu itp. tzn w standardowych modułach Joomli. Układ i kolejność itp.

Napisałbym jako polecenie w sql, ale jak to zrobią aby automatycznie ustawiać parametry dla danych modułów i modułu menu.

Wiem, że można robić to w panelu administracyjnym. Jednak chciałbym aby to zadziałał automatycznie zaraz po instalacji szablonu. Jak to zrobi?

stone
16-02-2007, 21:26
Możesz troszkę bardziej opisowo przedstawić, na jakimś przykładzie tą kwestię?

Greg_L
16-02-2007, 22:02
No więc. Podaję po kolei.

Robiłem zestaw instalacji szablonu.

Chciałbym, aby do tego zestawu dołączyć polecenie (skrypt), tak aby automatycznie zainstalował modułów i komponentów dołączanych do zestawu instalacyjnego szablonu.

Oraz za pomocą polecenia z wykorzystanie sql lub jakieś skryptu, aby automatycznie poustawiał parametry modułów w nowym czystym zainstalowanym Joomli w serwerze tak np. pozycje (position), kolejność w danym pozycjach (ordernig), czy publikować (published) a innym zablokować publikację, czy ma wyświetlać tytułów (showtitle) i no oczywiście parametry (params). Na przykład dla menu: menutype=mainmenu, menu_style=list_flat. Itp.

I po kolei automatycznie wstawiałby parametry odsyłaczy dla menu głównego i menu górnego wraz z postawianymi parametrami takich np. umieszczać po kolei listę odsyłaczy dla menu.

To byłaby jak instalacja nienadzorowana. To powinno być aby ta strona byłaby od razu gotowa zaraz po instalacji szablonu ze wszystkimi poustawianymi parametrami bez potrzeby ręcznego poustawiania parametrów.

Może są jakieś Wasze propozycje.

stone
17-02-2007, 19:39
Hmm, a może zrób tak, skonfiguruj wszystko według uznania a potem tylko wykesportuj odpowiednie rekordy z bazy danych i dodaj do skryptu, czy tak by nie mogło być?

Greg_L
19-02-2007, 23:57
Faktycznie pomogło. Już mi idzie szybciej.

Mam drugą prośbę.

Jak uruchamia ten powyższy skrypt (PHP) zamieniający danych w bazie MySQL dla konfiguracji szablonu przy okazji instalacji szablonu?

Powinno działać jednocześnie zaraz bezpośrednio po instalacji szablonu "bez dotykania klawiszy/myszki".

stone
20-02-2007, 20:38
tu może być problem gdyż w przypadku skórek istalacja przebiega autotycznie, a czytany jest tylko plik xml, skótki, żadne pliki z paczki nie są wykonywane. Także jedyne co możesz zrobić to dodać zapytania do pliku xml skórki