PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon Pjo Aristo pro. problem menu na samej górze



run3
22-02-2014, 14:31
Witam.

Mam problem ,gdyż na szablonie PJO aRISTO PRO (LEGAL) chciałbym , umiejscowić menu na samej górze jednak nie moge sobie poradzić w których plikach musze zrobic zmiany. próbowałem kilka opcji jednak rozwala mi się cała struktura. drugim problemem to że w bocznym menu nie moge ustawic zaznaczenia aktualnej pozycji w jakiej jest urzytkownik .Menu górne jest z szablonu , zaś boczne to moduł. prosze o pomoc może ktos będzie znał rozwiazanie. Stronę robie harytatywnie dla stowarzyszenia i tylko w tym miesjcu mam problem nad którym się gryzę .

Pozdrawiam

Link do strony www.ratownictwo.linia.pw

run3
22-02-2014, 17:12
Zmenu poradziłęm sobie :):) mam tylko pytanko jak w bocznym menu zlikwidować te podkreślenia u stawić by była podświetlona aktualna pozycja na jekiej jest urzytkownik i skąd moge pobrac moduł formularza do joomla 3.2 taki jaki był w joomla 2.5

Karol99
22-02-2014, 18:55
Ws wyróżnienia aktywnej pozycji menu bocznego - dopisz w css jakąś własność (np. background) dla li.maximenuck.active

run3
22-02-2014, 18:59
A mógłbyś pomóc jest kilka plków css zaś znalezienie odpowiedniej jest kłopotliwe. W dodatku muszę poszukać gdzie w tym **** znienia się tło rozwijanego menu . bo musi być białe. starsi ludzie tam wchodzą a to fundacja więc w czasie wolnym robię

zwiastun
22-02-2014, 19:56
Korzystaj z narzędzi deweloperskich w przeglądarce.
arkusz hor.nav.css

run3
22-02-2014, 20:42
Witam Ponownie.

powiem tak . gdybym wiedział to bym nie pytał. Robie to na zlecenie fundacji , która mi nie płaci bo w stronach nie jestem dobry ,choć cokolwiek potrafię. działam w innej braży. Chodzi by ktokowiek pomógł mi zminić tło górnego menu po rozwinięci by było białe i aby była w menu bocznym poświetlona pozycja aktualnej i żeby były tylko i wyłacznie pozycje z danej kategori łacznie z kategorią głowną. w joomli 2.5 nie miałem tego problemu lecz w 3.2 coś chyba nie radzę sobie dlatego poprosiłem o pomoc.

Pozdrawiam

mac
22-02-2014, 21:10
jezeli chodzi o górne menu musisz poszukać wpisu w którymś z plików css w szablonie


#hor_nav LI A:hover, #hor_nav LI:hover A, #hor_nav LI.sfHover A {
background-color: #0B234B !important;
}
i zmienić kolor na szary bo biały się nie nadaje i trzeba by jeszcze bawic sie z kolorami czcionek a jak sam piszesz nie do konca sie znasz

#hor_nav LI A:hover, #hor_nav LI:hover A, #hor_nav LI.sfHover A {
background-color: #565656 !important;
}

run3
22-02-2014, 21:17
Wielki podziękowanie. cZCIONKĘ Z POZYCJI USTAWIEŃ omge mienić niestety nie moge zrobić z tej pozycji tła i ległem :):)

mac
22-02-2014, 21:23
proponuje tez odsunac menu od grafiki naglowka, bo sie zlewa
dodaj margin-bottom: 10px;


#hor_nav {
background-image: url("/templates/pjo_astoria_pro/images/menu_img/no.png");
margin-bottom: 10px;
}


I przy okazji, twój szablon to Pjo Astoria PRO

i wyłącz to wjeżdżające menu bo wygląda jak błąd, no chyba ze się nie da :)

run3
22-02-2014, 21:32
Tak wygląda css hor_nav . znalazłem powyższą linie w lini 49 , lecz zmiany na jakikolwiek kolor nie dają rezultatu. Rzucie fachowym okiem co robie nie tak . kolor biały , gdyż starsi ludzie przywyczaili się do niego , a stara strona cała jest w tej kolorystyce. czarne litery na biłym tle i niebieski jako kolorystyka strony.



/*DISABLE DROPDOWN LIST FOR SMALL DEVICES*/
#hor_nav SELECT
{
display: none;
}
/*GENERAL*/
#hor_nav
{
z-index: 1000;
position: relative;
min-height: 50px;
background-image: url(../../images/menu_img/nav_bg_default.png);
background-repeat: repeat;
}
#hor_nav UL
{
margin: 0;
}
#hor_nav LI
{
list-style: none;
float: left;
padding-left: 0;
height: 50px;
position: relative;
}
#hor_nav LI A
{
display: block;
padding: 0 10px;
line-height: 50px;
color: #FFF;
border-right: 0px;
font-size: 9pt;
background-image: none;
background-repeat: no-repeat;
background-position: center right;
text-transform: inherit;
font-weight: normal;
}
#hor_nav LI.active A
{
background-color: transparent;
color: #FFFFFF;
background-image: none;
background-repeat: no-repeat;
background-position: center right;
}
#hor_nav LI A:hover, #hor_nav LI:hover A, #hor_nav LI.sfHover A
{
background: #2E2E2E;
text-decoration: none

}
/*TRANSITION*/
#hor_nav LI A:hover, #hor_nav LI:hover A, #hor_nav LI.sfHover A
{
color: #FFFFFF;
-webkit-transform: skew(0deg, 0deg);
-moz-transform: skew(0deg, 0deg);
-o-transform: skew(0deg, 0deg);
-ms-transform: skew(0deg, 0deg);
transform: skew(0deg, 0deg);
-webkit-transition: all 1s ease-out;
-moz-transition: all 1s ease-out;
-o-transition: all 1s ease-out;
-ms-transition: all 1s ease-out;
transition: all 1s ease-out;
}
#hor_nav LI UL
{
position: absolute;
width: auto;
left: -999em;
margin-left: -1px;
border: 0;
border-top: 0;
z-index: 20000;
}
#hor_nav LI UL UL
{
margin: -31px 0 0 100%;
}
#hor_nav LI:hover UL UL, #hor_nav LI:hover UL UL UL, #hor_nav LI:hover UL UL UL UL, #hor_nav LI.sfHover UL UL, #hor_nav LI.sfHover UL UL UL, #hor_nav LI.sfHover UL UL UL UL
{
left: -999em;
}
#hor_nav LI LI
{
padding: 0;
height: auto;
background: #FFF;
min-width: 100%;
white-space: nowrap;
width: auto;
z-index: 1100;
}
#hor_nav LI LI A, #hor_nav LI LI.active A, #hor_nav LI LI A:hover
{
margin: 0;
height: 30px;
line-height: 30px;
background: #2E2E2E;
color: #FFFFFF;
}
#hor_nav LI LI A, #hor_nav LI.active LI A
{
font-weight: normal;
}
/*TRANSITION*/
#hor_nav LI:hover UL, #hor_nav LI.sfHover UL
{
left: 1px;
-webkit-transition: all .25s ease;
-moz-transition: all .25s ease;
-ms-transition: all .25s ease;
-o-transition: all .25s ease;
transition: all .25s ease;
}
#hor_nav LI LI:hover UL, #hor_nav LI LI LI:hover UL, #hor_nav LI LI LI LI:hover UL, #hor_nav LI LI.sfHover UL, #hor_nav LI LI LI.sfHover UL, #hor_nav LI LI LI LI.sfHover UL
{
left: 0;
}
/*PARENT DROPDOWN ITEMS*/
#hor_nav .deeper.parent .dropdown-toggle .caret
{
border-top-color: #333333;
border-bottom-color: #333333;
margin-top: 21px;
margin-left: 3px;
}

mac
22-02-2014, 21:44
Stronę masz na bootstrapie skompresowana, musisz tam gdzieś wyczyścić cache szablonu - moze byc w ustawieniach ogólnych albo w konfiguracji szablonu

run3
22-02-2014, 21:56
Zminiłem odstęp i faktycznie lepiej :):) tylko z tym kolorem wojuję . Co do nazwy to wiem zawsze się mylę . zajmuję się informatyką sricte teczniczną , odzyskiwanie danych serwis i takie tam pierdoły a tu po prostu ratują ludzi więc pomagam w wolnej chwili. :):)

pAMIĘĆ WYCZYSZCZONA , zmieniam niby kolor i lipa. gdzieś ma bład i cholera . nie mam pojęcia gdzie. pamięc jest ustawiona na automatyczne czyszczenie . to najeżdzające menu jest irytujące ale nie mam tego w ustwieniach . Prawdopodobnie za wszystko odpowiada hor_nav.css i template.css którego kod poniżej .

nie moge wkleic pliku za duży ani przesłac też za duży :(

mac
22-02-2014, 22:41
A możesz na chwile powyłączać less bootstrap i kompresje wszystkiego co tam znajdziesz

run3
22-02-2014, 23:44
niewiem . to są instalacje w szablonie . moge utworzyć ci konto i byś pomógł dane prześle na prv .Szabon kupiony legalnie napisałem do nich że są problemy , lecz testowałem go na joomla 2.5 tam było ok . ale zapadła decyzja o joomli 3.2 tu mam problemy.przenisłem w sumie całą zawartość strony łacznie pond 600 linków . i slag mnie trafia gdyż aż tak tępy nie jestem . mam paru znajomych niestety wyjechali i morduję się sam . ogólnie zostały mi 4-5 problemów do rozwiazania . piałe tło rozwijanego menu , zaznaczenie aktualnej pozycji w bocznym menu i aktualna kategoria , hader mi rozwala się na Fluid dlatego strona ustawiona na statystycznym i brak mozliwosci formularza w zasobach joomli ale to napisze już w html formularz jest prsoty więc obejde to . Wsumie mozna było by powiedziec że już skoczyłem w dwa dni ale te problemy mnie rozwalają . znam ludzi i wiem kto wchodzi na ich stronę to ludzie starsi czcionka na 14 będzie ustawiona . mam jeszcze wspóprace z kilkoma fundacjami pomagającymi ludzion ale tma to już czysty html i to dla mnie pikuś .ale wersja joomla 3.2 rece mi czasem opadją :( w stronach nie jestem geniuszem , jak pisałem odzyskiwanie danych informatyka śledcza i takie tam techniczne pierdoły ty jestem kozak :):):) ale pomagam bo lubie . a im warto . uratowali mase ludzi i nikt nawet nie wie ilu jeszcze uratują

run3
25-02-2014, 16:31
Witam ponownie dostałem odpowiedź od autorów szablonu i mam pytanie ,czy jest ktoś kto pomoże. Do niedzieli MAC ma ferie więc może ktoś ma chwilę pomóc mi z tym problemem za co będę wdzięczny . oto co napisali :


trying to edit your site but without results because it it taking to long to load joomla admin.

tha background submenu it is related to the custom template color

you can disable this from framework/c_css.php

and than edit css/menu/hor_nav.css

Niestety boję się ze sam sobie nie poradzę.