PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie folderu nie powiodło się Path: /home/klient/domains



Konar
22-02-2014, 19:36
Cześć,

będę wdzięczny za pomoc jak rozwiązać poniższy problem.

Zrobiłem "ręczny" backup Joomla 2.5.18 na kompa, ponieważ musiałem szybko zwolnić miejsce na serwerze.
Po wrzuceniu plików z powrotem, pojawia się następujący problem, przy instalacji dodatków, szablonów etc:



JFolder::create: Tworzenie folderu nie powiodło się Path: /home/klient/domains
Osrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku!

Karol99
22-02-2014, 20:17
Sprawdź poprawność ścieżek logs i tmp w konfiguracji globalnej oraz Prawa do katalogów w Witryna --> Informacja o systemie. Jeśli okaże się, że wszystko jest OK, to będzie oznaczać, że masz problem z prawami własności do katalogów i plików (kwestia konfiguracji serwera, nie obędzie się bez kontaktu z hostingodawcą)

Konar
22-02-2014, 20:50
Karol, rzeczywiscie trzeba było poprawić ścieżkę, która m.in. pokazywała na podkatalog, w którym już w tym momencie nie ma plików J. Wczesniej miałem przekierowanie na podkatalog przy pomocy pliku .htaccess - aktualnie nie mam plików w podkatalogu, tylko wyrzuciłem swobodnie na serwer.
Co do logs i tmp - faktycznie są na czerwono jako niezapisywalne, choć sprawdziłem i mają ustawione chmod'y na 755 (katalogi) i 644 (pliki). Może jeszcze znienić chmody w plikach i katalogach logs i tmp?? Jezeli tak, to jakie nadac?

Karol99
22-02-2014, 23:47
Wygląda na problem z prawami własności: katalogi logs i tmp tworzyłeś Ty, skrypt j! jako użytkownik http nie ma prawa do zapisu w tych katalogach. To kwestia konfiguracji serwera, pisz do helpdesku hostingodawcy.

Konar
23-02-2014, 09:30
Zrozumiale, dzięki za pomoc.