PDA

Zobacz pełną wersję : dwie metody instalacji zawiodły



komak
23-02-2014, 13:55
Szanowni Państwo
Pytanie jest związane z poprzednim tematem tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?75314-instalacja-nieustanne-ładowanie-localhost&highlight=instalacja). Więc normalnie mam xmapp 1.8.3 oraz najnowszą joomlę w zipie 3.2 full package. W trakcie instalacji długo wczytuje, tak jak pokazano w linku (nawet do 1 godziny) i dalej nie idzie. Ale gdy patrzę w phpmyadmin to tabele jakieś się utworzyły więc nie wiem czy dłużej mam czekać (ale ile można?). Drugą metodę zastosowałem ściągając bitnami. zainstalowałem w htdocs i... Po tej instalacji nie chce ruszyć xmapp. Pojawiają się takie komunikaty gdy startuję apache: Error: Apache shutdown unexpectedly.This may be due to a blocked port, missing dependencies, improper privileges, a crash, or a shutdown by another methodPress the Logs button to view error logs and check the Windows Event Viewer for more clues If you need more help, copy and post thisentire log window on the forums. Mysql startuje z xmappa. Dodam, że mając joomlę w zipie rozpakowaną w htdocs xampp bez problemu ruszało (i apache i mysql) a gdy mam bitnami to apache nie startuje. Przy czym gdy uruchamiałem bitnami to pojawił się komunikat abym wybrał port dla apache (domyślnie 80) i gdy taki zostawiłem to pojawił się komunikat że taki port nie może być-zmień port. (Miałem wtedy włączony apache w xampp). Zmieniełem port na 8080 i przyjął. Po włączeniu xampp apache nie rusza na 80 i na 8080 też nie.
Może macie akieś propozycje? Może w końcu wezmę tego Jampa, ale wolałbym to wszystko mieć z joomla.org lub z bitnami, a tu ciągle coś nie wychodzi.

zwiastun
23-02-2014, 14:11
Może w końcu wezmę tego Jampa
15 zł i święty spokój

komak
23-02-2014, 14:43
Faktycznie, tak zrobię bo szkoda czasu.

Karol99
23-02-2014, 20:27
JAMP ani nic podobnego tego problemu nie załatwi. Skąd ten egzotyczny pomysł:

mam xmapp 1.8.3 oraz najnowszą joomlę w zipie 3.2
Joomla masz aktualnego (jeśli to 3.2.2), ale Xmap z muzeum (zdaje się, że to wersja dla j!1.5). Aktualna wersja (http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/site-map/3066) xmap to 2.3.4...

TLo
23-02-2014, 20:32
Xmapp i Xmap to dwa różne byty... :-)

Karol99
23-02-2014, 20:50
W takim razie odszczekuję posądzenie o podkradanie eksponatów z muzeum ;)

Albo JAMP, albo Bitnami.

komak
23-02-2014, 21:07
Namieszałem. Mam Xampp a nie Xmap czy Xmapp. Wszystko takie podobne nazwy, a zupełnie co innego.
Mimo wszystko biorąc pod uwagę fakt, że chcę sobie coś prostego (opensourcea) założyć czyli xampp i joomla w najnowszej wersji, stosuję sie do oczywistych instrukcji, robię zgodnie z tym co na tych stronach jest opisane, oglądam to samo w youtubie i nadal nie mogę tego normalnie uruchomić to znaczy, że jest to jakaś porażka.

zwiastun
23-02-2014, 22:42
Popełniasz zapewne jakiś błąd. To żadna porażka. To rzeczy trudne dla nieinformatyków, nawet jeśli są maksymalnie uproszczone.
XAMPP musi być odpowiednio skonfigurowany. Dlatego sugerowałem JAMP-a. Do Bitnami nie mam przekonania, bo skoro mnie sprawiał kłopoty, to podobne może sprawiać innym.
OdinstalujXAMPP-a, zainstaluj JAMP-a i nie będziesz mieć problemów

komak
24-02-2014, 11:35
Dzięki Wam za odpowiedzi. Faktycznie nie jestem zawodowym informatykiem, natomiast opieram się na książkach z heliona i pomocy z youtuba, więc wydawało mi się, że to wystarczy. System mam win7 i wgrywałem niedawno (tydzień temu). Przy rozpakowaniu Jampa winrarem pojawia się komunikat: Nie można utworzyć c:/Jamp_traial.exe i nie można utworzyć port_checker.exe odmowa dostępu. Więc już nie wiem co może być z tym systemem, winrarem, bitnami, joomlą i xamppem. Może jeszcze ktoś by coś dodał?

zwiastun
24-02-2014, 11:59
To nie są ani problemy Joomla, ani problemy JAMP-a, czy innych systemów.
To problemy Twojego komputera i konfiguracji systemu operacyjnego. Albo nie masz uprawnień do tworzenia katalogów i plików na dysku C, albo nie ma tam już miejsca. Trudno zgadywać.
Nie używam WinRara - nie wiem, co z nim może być.
Używam 7-zip - program jest wydany na warunkach GNU GPL, nie sprawia problemów.
Być może musisz (choć byłoby to dziwne) rozpakować program z uprawnieniami administratora.

komak
24-02-2014, 22:50
Rozpakowałem tego Jampa. No ale przyczyną był albo wirus albo haker, ponieważ w phpmyadmin mam oprócz 3 użytkowników root kolejnych trzech bez hasła, nie idzie ich usunąć i są podkreśleni na czerwono. Poza tym początkowi użytkownicy root byli zabezpieczeni hasłem a teraz już nie są a sam nic nie zmieniałem no więc jakieś wejście nieuprawnione pewnie się zdarzyło. Trzeba będzie zrobić reseta i zacząć od nowa.

komak
05-03-2014, 23:17
No więc udało się. Po przeinstalowaniu systemu skorzystałem z Jampa. Działało, ale chciałem jednak skorzystać z xampp. I udało się także. Skorzystałem z następujących konfiguracji. Xampp wersja zip 1.8.2.4 (nie najnowsza) oraz joomla 2.5.18. Do tego konfiguracja php.ini ( display_errors=off, out_bufferring=off, memory_limit=64,max_execution_time=240) wszystko bez problemu ruszyło.