PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja adresów Joomla 2.5.8



mariuszzz5
26-02-2014, 12:29
Mam problem z adresami podstron na mojej stronie. Strona jest w czterech językach (pl, de, fr, en). Na pl i na de mam wykupione domeny.
Problem polega na tym, że adres główny mam www.nazwastrony.pl i www.nazwastrony.de i wszystkie podstrony maja dodatek /index.php/pl/podstrona i tak w innych jezykach tez. Linki na strone startową też prowadza na strone www.nazwastrony.pl/index.php/pl/ i pojawia sie ta sama strona co na www.nazwastrony.pl. Double Content gwarantowany :blink:

Po włączeniu mod_rewrite zmienia się adres podstron na www.nazwastrony.pl/pl/podstrona i tak też prowadzą linki na stronę główną /pl/ czyli problem nie jest rozwiązany. Ponadto przy uruchomieniu mod_rewrite zmienia mi się tytuł strony głównej.

Macie jakieś pomysły co można zrobić?

Info dla administratorów forum. Mam już jeden post z podobnym pytaniem, ale to był tylko post a nie nowy temat i na tamto nie otrzymałem odpowiedzi. Prosze tego tematu nie kasować.

mac
26-02-2014, 16:12
Mi sie wydaje ze jak wszystkie domeny skierujesz na jedna joomle wielojezyczna i ustawisz aby joomla wczytywala jezyk przegladarki to powinno hulac

Ferie...i pisze z komórki powoolii....suwalszczyzna piekna

bartek11
28-02-2014, 11:10
Na wstepie dodam że to moja pierwsza stronka oparta o Joomla, wiec dużo przde mną a mam problem z urlami podstron ponieważ w kazdym url pojawia się chyba data utworzenia wygląda to tak :
domena.pl/2014-02-03-20-33-59/jakis-temat.html
i generalnie ten ciag cyferek jest w kazdej podstronie z menu rozwijanego, jeśli chodzi o pozostałe pozycje menu url są ok.
Jak sobie z tym poradzic bo niestety kombinuwałem na rózne sposoby ale nie dałem rady.

palyga007
28-02-2014, 11:24
A czym jest pozycja nadrzędna dla tych elementów menu?
pewnie dałeś łącze zewnętrzne i wpisałeś # w adresie lub coś w ten deseń...

zwiastun
28-02-2014, 11:24
Jako początkujący zaczynasz od najrzadziej używanych pozycji menu i stąd efekt, jaki masz.

bartek11
28-02-2014, 11:59
Tak własnie mam Łącze zewnętrzne tylko wpiecie do reszt #
Jak mozna to naprawic

- - - Updated - - -

Dzieki za podpowiedż z tym Łaczem już ogarnołem system działa ok