PDA

Zobacz pełną wersję : Katalogi z tłumaczeniami PL - problem z uprawnieniami



ProZak
26-02-2014, 14:17
Witajcie,
postawiłem ostatnio kolejną stronę na Joomli 2.5. Po zainstalowaniu polskiego pakietu językowego poprzez panel administratora, w informacjach o prawach do katalogu widnieje, że dwa katalogi: administrator/language/pl-PL i language/pl-PL są niezapisywalne.

Sprawdzałem ręcznie na ftp ich parametry i CHMOD to 775. Dla pewności poprzez Admin Tools dałem jeszcze naprawę uprawnień katalogów.

Niestety choć uprawnienia są 775 nie można nic zrobić z tymi katalogami. Nawet nie pomaga zmiana na 777, bo wg ftp nie mam praw aby zmienić uprawnienia.
Pierwszy raz mi się coś takiego zdarza. Z poziomu ftp i cP dostawcy serwera nie mogę kompletnie nic zrobić z tymi katalogami. Nawet usunąć ich.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł cóż to może być? Z góry dzięki za sugestie.

Winnetou
26-02-2014, 16:45
Spróbuj tego
http://www.joomla-overview.eu/cms-joomla/administracja/extplorer

mac
26-02-2014, 16:53
Na starych hostingach tak bylo ze co skrypt joomli zainstalowal to dawal temu uprawnienia www-data ktore byly nieedytowalne przez ftp, zawsze byl z tym problem, najprostszym wyjsciem bylo robienie lokalnie potem na serwer, czyli w twoim przypadku zgrywasz na lokal, aktualizujesz itp, potem pliki na serwerze kopiujesz do katalogu np kopia i wgrywasz wszystko pliki przez ftp i baze , oczywiscie kopia bazy wczesniej

Ferie...i pisze z komórki powoolii....suwalszczyzna piekna

ProZak
27-02-2014, 09:48
Próbowałem z komponentem eXtplorer. Też nie można zmienić, ale zauważyłem coś innego. Wszystkie katalogi mają nr właściciela 717. Dwa katalogi z polskimi tłumaczeniami mają nr 99. Nie wiem szczerze o co z tym biega.
Jako inną ciekawostkę podam, że często same zmieniają się również uprawnienia pliku configuration.php. Jak widnieją w informacjach o katalogach jako niezapisywalne, daję naprawianie w Admin Tools. Potem wszystko jest ok. Kiedy zaś staram się zapisać np. ustawienia odnośnie FTP w konfiguracji globalnej, wyskakuje ostrzeżenie o braku praw do zapisu configuration.php i wtedy znów plik jest niezapisywalny (choć ma CHMOD 644).

zwiastun
27-02-2014, 10:14
Z eXtplorerem radzę uważać. Jest (był ostatnio - nie obserwowałem) na liście rozszerzeń podatnych na uszkodzenia.
Sprawy poprawności konfiguracji uprawnień na serwerze na forum nie rozwiążemy. Jeśli firma hostingowa nie potrafi tego zrobić, należy zmienić hosting. Co więcej - umowę można zerwać dlatego, że firma nie dotrzymuje jej warunków.

ProZak
27-02-2014, 11:57
@zwiastun - dzięki za ostrzeżenie przed eXtplorerem.
Na mój problem zareagował dostawca hostingu, zmieniając mi CHMOD.
Temat uważam za zamknięty i dziękuję za pomoc.