PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem. Całkowicie źle się wyświetla.



Foofa
26-02-2014, 15:10
Mam taki problem, że założyłem stronę i wszystko działa świetnie, aż do momentu w którym zmieniłem szablon na darmowy Bloggy.
Problem polega na tym, że na stronie testowej wszystko działa pięknie a na stronie wszystko wygląda nie tak jak trzeba.
Pozycje są pozmieniane i logo zamiast zostać nad menu jest na podkładce menu. A menu pod.
Wszystkie pozycje są gdzie indziej, a zawartość są strony już pomijając fakt, ze tekst się na siebie nakłada we wszystkich modułach, artykułach i innych to także wszystko ląduje jakby pod szablonem. Wszystkie warstwy i pozycje są u góry, a dopiero niżej zawartość.
Joomla 3.2.2 php 5.3.27 serwer home.pl

Ktoś wie co może być problemem?

trzepiz
26-02-2014, 20:43
Problem polega na tym, że na stronie testowej wszystko działa pięknie a na stronie wszystko wygląda nie tak jak trzeba.

Może to sugerować jakieś błędne ustawienia na serwerze produkcyjnym. Rozumiem, że strona testowa nie jest na home.pl i wszystko działa poprawnie ?

Artur1979
26-02-2014, 22:44
Z tego co widzę to nie oferują opcji Quickstart, żeby można sobie ściągnąć gotową, skonfigurowaną instalację. Na początku to pomaga połapać się mniej więcej co jest co... ale jest jeszcze inny sposób - pod tym linkiem masz wyświetlenie pozycji na ich demie :

http://joomlathemes.co/demo3x/bloggy?tp=1

Pozycje można zmieniać, łączyć itd. w każdym template za pomocą zmian w plikach .xml znajdujących się w /templates/twójtemplate/layouts. Trzeba wybrać plik pasujący do wybranego przez Ciebie układu strony, np left-main-right.xml - tam można ustawiać np. rozmiary poprzez wybór odpowiedniej klasy span. Same pozycje definiuje się w pliku templateDetails.xml znajdującym się w katalogu głównym danej templatki.

Foofa
27-02-2014, 08:57
Strona testowa jest na cba.pl

I nie chciałem grzebać w szablonie póki co. Tylko zastanawiam się skąd ten błąd. Bo na stronie testowej zainstalowałem i wszystko jest bez zarzutu. A na głównej problem, nic nie wyświetl się tak jak trzeba. Co robiłem:
- wymusiłem użycie php 5.3 w pliku .htaccess (pomimo, że i tak w ustawieniach było)
- sprawdziłem nadanie uprawnień 755 do plików i folderów.
- przeniesienie szablonu zainstalowanego z witryny testowej na główną
- przeniesienie kodu szablonu z witryny testowej na główną
- wykasowanie modułów i stworzenie nowych przypisanych do witryny
- Obie witryny były na Joomli 3.2.1, to główną zaktuailizowałem teraz do 3.2.2

Wszystko wygląda tak jakby na home.pl był jakiś drobiazg w serwerze, który utrudnia tą pracę. I teraz pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał? I czy da się to naprawić.

Artur1979
27-02-2014, 10:21
Nie wiem, nigdy nie przenosiłem szablonów z jednej witryny na drugą. Chyba lepsza opcja to normalne zainstalowanie i budowanie od zera wszystkich ustawień. Co do home.pl to i tak masz lekko, u mnie cała strona nie chciała się wyświetlać, a jak zaczęła to dzisiaj nie widać wprowadzanych zmian w artykułach, chociaż od backendu można je swobodnie edytować. Następny hosting będzie na pewno inny.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?75856-Problemy-z-po%C5%82%C4%85czeniem-na-frontend-backend-dzia%C5%82a

Foofa
27-02-2014, 11:18
Artur1979 poza tym mówisz mi o quickstarcie. Tyle, że ja już mam zrobioną i skofigurowaną stronę. Tylko grafik chciałoby się zmienić. I z tym mam problem. Zwłaszcza, że w kodzie templatki wszystko wygląda w porządku. Może jednak ktoś się już z tym spotkał?

- - - Updated - - -

Tak mniej więcej wygląda błąd:
http://zapodaj.net/183e025fe7093.bmp.html

Widać, że tekst się zlewa i wszystko jest na złym miejscu

Artur1979
27-02-2014, 11:52
Zrób artykuł który ma być opisem Twojej strony jako "Featured" a nie w module (chyba użyłeś "user1"). Moduł z formularzem logowania zrób na pozycji "right".

Foofa
27-02-2014, 17:09
Nie ucz ojca dziecie robić. To nie jest moja pierwsza joomla, więc wiem o co kaman. I moduł menu jest na pozycji menu. Panel logowania na pozycji right. A artykuł jest co prawda nie wyróżniony, ale też nie jest w module. Jest to normalna zawartość strony. Tu były użyte 2 moduły i totalnie nie wiem czemu szablon mi głupieje.

mac
27-02-2014, 19:30
Strona testowa jest na cba.pl

I nie chciałem grzebać w szablonie póki co. Tylko zastanawiam się skąd ten błąd. Bo na stronie testowej zainstalowałem i wszystko jest bez zarzutu. A na głównej problem, nic nie wyświetl się tak jak trzeba. Co robiłem:
- wymusiłem użycie php 5.3 w pliku .htaccess (pomimo, że i tak w ustawieniach było)
- sprawdziłem nadanie uprawnień 755 do plików i folderów.
- przeniesienie szablonu zainstalowanego z witryny testowej na główną
- przeniesienie kodu szablonu z witryny testowej na główną
- wykasowanie modułów i stworzenie nowych przypisanych do witryny
- Obie witryny były na Joomli 3.2.1, to główną zaktuailizowałem teraz do 3.2.2

Wszystko wygląda tak jakby na home.pl był jakiś drobiazg w serwerze, który utrudnia tą pracę. I teraz pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał? I czy da się to naprawić.

spróbuj wymusic na home php5.4 , jaki wpis to bylo niedawno na forum

Ferie...i pisze z komórki powoolii....suwalszczyzna piekna

Foofa
27-02-2014, 21:01
Dzięki za radę. Ale niestety nie przyniosło to rezultatu. Według zaplecza jest teraz 5.4.18
I nic się nie zmieniło.

Ktoś jeszcze ma jakąś sugestię?

mac
27-02-2014, 21:10
A sprobowalbys przeniesc na lokal to co masz na homie, wtedy wyszlo by cy to home czy cos innego

Ferie...i pisze z komórki powoolii....suwalszczyzna piekna

Foofa
28-02-2014, 07:30
Na stronie testowej są takie same komponenty i dodatki jak na głównej. różnią się tylko serwerem.

mac
28-02-2014, 09:55
No tak ale pisales ze przenosiles tylko pliki szablonu, nie cala joomle, a moze prozaicznie w trakcie przegrywania jakis plik wcielo albo uszkodzony. A juz na koniec, nie mozesz z tego cba.pl zrobic kopii akeeba backup i przeniesc calej instalki na home jeszcze raz

Ferie...i pisze z komórki powoolii....suwalszczyzna piekna

Foofa
28-02-2014, 10:01
Istalowanie z tego samego pakietu szablonu - 7 krotie z deintalacją. Przenosiłem plik szablonu i kod szablonu w menagerze szablonów. Na pewno nic nie stało się z szablonem.

komodore
28-02-2014, 11:45
Kiedy można zobaczyć stronę? Na zrzucie wygląda na problem z css.

Foofa
28-02-2014, 13:25
Proszę oto adres: http://itsgoodbook.pl/

komodore
28-02-2014, 13:37
Problem leży w k2.css. zakomentuj fragment od wiersza 40 jak poniżej

/* .clr {

line-height: 0;



} */

Foofa
28-02-2014, 14:05
Tylko wiersz 40 czy wszystkie od tamtego miejsca?

Foofa
28-02-2014, 14:45
Bo po skomentowanie fragmentu k2.css w folderze k2/css/k2.css nic się nie poprawiło ; /

komodore
28-02-2014, 16:04
Z tego co widzę w firebugu to jest w pliku components/com_k2/css/k2.css są dwie linie z klasą .clr zakomentuj obie, ewentualnie spróbuj wyłączyć ten plik i zobacz co będzie.


...
40: .clr {clear:both;height:0;line-height:0;display:block;float:none;padding:0;margin :0;border:none;line-height: 0;}
...
264: div.itemRelated ul li.clr {clear:both;height:0;line-height:0;display:block;float:none;padding:0;margin :0;border:none;line-height: 0;}
...

Foofa
28-02-2014, 16:15
Jak widać w cytacie do obu .clr dodałem
line-height: 0;

I wciąż nic nie pomogło. Masz może jakiś inny pomysł?

komodore
28-02-2014, 16:28
Masz je całe zakomentować

Foofa
28-02-2014, 17:03
Tak też zrobiłem i wciąż nic ; /

komodore
28-02-2014, 17:15
Jak w firebugu usuwam tą klasę to wygląd strony ulega zmianie. Właśnie height i line-height rozwalają układ. Próbowałeś wyłączyć style k2?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Foofa
28-02-2014, 17:38
Mam wyłączone style w ustawieniach komponentu->k2->style css
I kod nie pomógł, chociaż faktycznie w firebugu działa bez tego. Ale muszę znaleźć inny sposób.

- - - Updated - - -

Dobra, zadziałało po niewczasie. Dziękuję bardzo za pomoc komodore ; )

komodore
28-02-2014, 17:52
Następnym razem wyłącz pamięć podręczną przeglądarki i joomla

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka