PDA

Zobacz pełną wersję : Co za komponent wstawić.



run3
26-02-2014, 20:45
Ok szukałem ale nie znalazłem .

Sprawa wygląda tak .
Mamy menu , tam link Publikacje.
Teraz loguje się odpowiedni user i ma za zadanie wstawić artykuł z pozycji strony. To już zrobione żadnych problemów.Ale szukam najlepiej komponentu który by po wstawieniu tego artukułu pokazywał własnie w dziale publikacje w kolejności w jakiej sa dodawane artykułu ,ale nie w całości tylko powiedzmy 3-4 zdnia potem zostaje przekierowany na stronę z artykułem . te zwiastuny potrzebuję by były w formie 3-4 zdan potem czytaj więcej i rozdzielone . chodzi mi ot taki efekt http://www.evofrontpage.com.ar/images/websites/bunkerist.com-tr.jpg Najlepiej free do joomla 3.2

Pozdrawiam

zwiastun
26-02-2014, 23:19
Kolega zapozna się z podstawami Joomla, z typowymi pozycjami menu, a wówczas znajdzie na pewno, czego mu potrzeba, bez szukania jakichś dziwacznych "componetów",
np.
http://wiki.joomla.pl/Pomoc25:Menu_Pozycja_menu_Artyku%C5%82y_Przegl%C4% 85d_artyku%C5%82%C3%B3w_w_kategorii

run3
27-02-2014, 09:21
Wszystko ładnie pięknie i to wiem . znam ten poziom jednak problem w tym że w joomla 3.2 z tym jest problem. Nie można ustawić 3-4 zdań tylko rozwala wszystkie w główne artykuły.User musiałby dzielić artykuł a tego robić nie będzie. więć dlatego szukam komponentu który mi go automatycznie podzieli.No chyba że robię gdzieś błąd ,lecz niestety wszelkie próby kończą się wyświetleniem w całości wszystkich artykułów co jest nie do przyjęcia.

zwiastun
27-02-2014, 10:10
User musiałby dzielić artykuł a tego robić nie będzie
Niestety, samo się nie zrobi. Chyba, że zakodujesz. DO tego nie potrzebne rozszerzenie. Można nadpisać uklad szablonem i dodać w nim funkcje skracające wprowadzenie.

run3
27-02-2014, 10:17
Poradziłem sobie właśnie. Skrypcik i automatycznie wstawia w każdy artykuł przycisk więcej .Niestety muszę to zrobić tak by barany co piszą nie namieszali choć maja ograniczone prawa ,ale to dla hm..... powiedzmy przeciętnego kowalskiego.Właśnie testuję i jest ok , zobaczę czy na wszystkie kategorie uda mi się ten efekt uzyskać.Jeżeli się da to bajka :):) ale pewnie coś wykombinuję uparty jestem .:):)

Gall Anonim
27-02-2014, 10:57
Moduły:
GK4
GK5
Min front page i cała masa innych typu news
Nie chce mi się sprawdzać które z tych copodałem dostępne są w wersji dla Joomla 3, ustawiasz ilość słów lub znaków dla "zajawki" i po sprawie, nie potrzebny "skrypcik"
Pzdr

run3
27-02-2014, 11:07
Reasumując skrypcik jest lżejszy. Strona ma ponad 700 linków i około 400-500 artykułu. Zainstalowane tylko dwa componety ,reszta standard. Zawalać nie ma co jak pisał Zwiastun bo componet moduł to konieczność. W chwili obecnej strona poza błędami jakimiś drobnymi w pełni funkcjonalna , i dostosowana. mimo ze pisałem o pomoc w kilku kwestiach zawsze sam znajdywałem rozwiązanie , no chyba że już mi się mózg lasował . Ogólnie konfiguracja jooomla 3.2 jest troszkę gorsza od 2.5 ale do 3.5 już dotrwam :):). Ale podzękowania za pomoc. wystarczy mi automat nad którym mam kontrolę i i jest prosty :):).

Pozdrawiam