PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja szablonu pod k2



Foofa
01-03-2014, 17:44
Mam problem taki, że wykorzystywany przeze mnie szablon nie jest kompatybilny z k2, t.j. zamiast gwiazdek wyświetlają się cyfry i to pionowo. Nie wyświetlają się też inne ikony, oraz nie można ustawić artykułów w kilku kolumnach. I teraz pytanie czy znalazłby się ktoś kto pomógłby mi, w sensie wskazał jak miałbym edytować szablon, żeby:
- móc wyświetlać artykuły w 3 bądź jednej kolumnie
- jak podmienić cyfry oceniania na gwiazdki z szablonu
- ewentualne analogicznie z innymi ikonami

komodore
01-03-2014, 22:18
A na pewno potrzebujesz K2? Wiele osób instaluje K2 i jak się potem okazuje wykorzystują tylko opcje, które też są w Joomla!.


wykorzystywany przeze mnie szablon nie jest kompatybilny z k2
Skąd to wiesz?


zamiast gwiazdek wyświetlają się cyfry i to pionowo. Nie wyświetlają się też inne ikony, oraz nie można ustawić artykułów w kilku kolumnach
Znów wygląda to na problemy z css lub ścieżkami.

Foofa
01-03-2014, 22:55
Ponieważ nie wczytuje żadnych wzorców. I ikony się wyświetlają jak i wszystko inne w J! a w k2 to już nie.

Hm... to popatrzę firebugiem jeszcze.

I zastanawiam się nad porzuceniem k2, ale tu mam 3 problemy: w k2 bezproblemowo można mieć pola dodatkowe. W J! z tego co mi wiadomo ręczne ich nadpisywanie.
- w k2 także jest segregacja artykułów względem oceny, a o odpowiedni komponent bardzo ciężko ( w standardzie są jedynie popularne)
- strona jest stworzona tak, by ludzie od frontu mogli wrzucać ilustracje, a w J! wypadało to gorzej niż K2
- czwarty argument dosyć banalny to kategoria macierzysta, który bardzo ułatwia masowe zmiany zwłaszczy przy 30 kategoriach

I pewnie jakieś inne drobne.

Jednakże na drugim froncie teraz próbuję przerobić jedyny darmowy komponent do listy najwyżej ocenionych artykułów. I zrobić to drugą drogą. Tymniemniej fajnie byłoby dostać jakieś informacje co do kodu. W razie w. I tak to nie zaszkodzi.

komodore
02-03-2014, 09:40
Nie nakłaniam do rezygnacji z K2, tylko zasugerowałem zastanowienie się, czy na pewno będziesz korzystał z jego funkcji.

Wyłączyłeś całkowicie K2.css czy tylko usunąłeś .clr z niego?
Ścieżki masz prawidłowe?

Foofa
02-03-2014, 11:11
Rozumiem i zastanawiam się nad tym. Ale decyzję podejmę dopiero jak zobaczę efekty obu wersji.

Ścieżki wyglądają na prawidłowe. I próbowałem obu opcji, a w obecnej chwili mam całkiem wyłączony.

komodore
02-03-2014, 17:10
Zastanawia mnie, czy strona jest offline, bo jest nowy problem, czy jest problem, bo strona jest offline?

Foofa
02-03-2014, 19:43
Strona już online i adres to: itsgoodbook.pl

komodore
02-03-2014, 19:57
Włącz styl k2.css. Inaczej trzeba obejść .clr

Foofa
03-03-2014, 08:46
włączone

komodore
03-03-2014, 17:32
Miałeś zakomentować w k2.css tak jak podaję poniżej:
w linii 40

/* .clr {clear:both;height:0;line-height:0;display:block;float:none;padding:0;margin :0;border:none;} */
linia 264:

/* div.itemRelated ul li.clr {clear:both;height:0;line-height:0;display:block;float:none;padding:0;margin :0;border:none;} */


Skąd to wytrzasnąłeś (komentarz za deklaracją w linii 264) - usuń to:

/* .clr {

line-height: 0;



} */

Jak to zrobisz powinno być wszystko OK.

Foofa
03-03-2014, 18:06
Testowane na dwóch przeglądarkach i ni pomogło. Jak ostatnio. Jedynie wyłączenie całkiem styli k2 lub usunięcie fragmentu
height:0;line-height:0

Dało efekt, tyle, że wtedy znowu źle się ustawia formularz logowania i moduł zawartości.

komodore
03-03-2014, 18:12
Masz wyłączoną pamięć podręczną? Bo serwujesz cały czas niepoprawiony plik.

Teraz widzę poprawę, ale usunąłeś tylko height i line-height.
Czy coś Ci się psuje jak zrobisz to co pisałem wcześniej?

Usuń jeszcze float: none; w tych liniach

Foofa
03-03-2014, 18:49
Usunąłem, ale to nie zmieniło problemu z panelem. Dopiero po usunięciu także clear: both wyświetla się prawidłowo, ale zdjęcia 4 losowych artykułów wyświetlają się kiepskawo.

- - - Updated - - -

No nic, to już chyba naprawię innym modułem. Nie domyślnym z pakietu K2. Dzięki za pomoc.

komodore
03-03-2014, 19:34
Widzę, że jest dobrze. Jeszcze wyrównaj wielkości obrazków w modułach w pozycji user1
i usuń nadmiarowy ";" w linii 264 k2.css