PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja joomla z 1.5 do 2.5, a spadek wejść na stronę



greguska19
04-03-2014, 13:22
Witam
czy migracja do nowszej wersji joomla 2.5 może mieć wpływ na ilosć wejść na stronę i spadek pozycji w googlach?

zauważyłem że strona firmowa po migracji ma mniejszy ruch na stronie o połowe wg statystyk stat24

było powyżej 1100-1200 wejść dziennie, obecnie jest ok 500-600

poniżej screen, migracja była 19.02

proszę ewentualnie o wskazówki na co zwrócić uwagę lub w jakim kierunku szukać

z góry dzięki za pomoc

Bazyl
04-03-2014, 13:26
Dzień dobry,

Jeżeli zachowałaś strukturę linków to nie powinno być zmian.

greguska19
04-03-2014, 17:32
no właśnie z linkami jest problem
niektóre linki które były zindeksowane w googlach odnoszą teraz nie do danego artykułu, czy produktu ale na stronę główną

tak myślałem właśnie że coś z linkami jest nie tak

jakieś propozycje lub sugestie ?

Bazyl
04-03-2014, 17:36
Skoro linki są złe to trzeba zrobić by były dobre.
Proste, prawda?

Masz komponent przekierowań, więc go użyj

greguska19
04-03-2014, 18:18
no niby proste
oczywiscie w komponencie przekierowań już działam, ale mam do przejżenia ok 3500 starych linków
trochę pracochłonne :-(

myślałem o czymś prostszym

Jac
04-03-2014, 19:38
Po udanej migracji na pozycje w wyszukiwarkach wpływ ma nie tylko zachowanie (bądź nie) struktury adresów URL. Trzeba pamiętać również o innych istotnych z punktu widzenia wyszukiwarek elementach witryny, które mają wpływ na pozycjonowanie. To, że migracja Joomla! 1.5 do wyższej wersji udała się i nasza strona działa technicznie poprawnie, nie oznacza wcale pełni sukcesu. Przy okazji migracji trzeba porządnie przysiąść i zoptymalizować stronę pod kątem pozycjonowania. Trzeba to zrobić w sposób dokładny i przemyślany. Jeśli ktoś myśli, że sama migracja załatwi przy okazji sprawę takiego samego jak dotychczas pozycjonowania strony, może mocno się rozczarować.

Bazyl
04-03-2014, 19:43
Okej, ale przecież po prawidłowej migracji nie zmienia się nic poza wersją J!. więc i dla G się nic nie zmienia.

Jac
04-03-2014, 19:59
Jesteś pewien? A choćby tytuły <title>? A budowa szablonu, a co za tym idzie struktura dokumentu HTML... Wiele istotnych elementów po migracji może ulec zmianie, często wcale nie na lepsze, a wiele osób tego nawet nie zauważa...

Bazyl
04-03-2014, 20:27
Jeśli chodzi o title to w 2.5 jest lepiej chyba?
Przyjmuję, że nowy szablon jest lepszy od starego :)

W tym przypadku posypały się linki i już :)

Pozdrawiam

greguska19
04-03-2014, 21:00
zdecydowanie to wina linków, tym bardziej że dużo podstron wyskakuje z błędem 404 a to już googlowi się nie podoba
wszystkie meta tagi, title itp są takie same jak w poprzedniej wersji, ale strona spada

będę intensywnie pracował i przekierowywał linki i je naprawiał mam nadzieje że z czasem strona wróci na właściwe miejsce

mimo wszystko dzięki za zainteresowanie tematem

dam znać za jakiś czy coś się poprawiło

pozdrawiam