PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie do panelu administracyjnego w sieci Orange - nie działa !



kjmragowo
04-03-2014, 14:51
Witam!

Nie mogę się zalogować do panelu admina ścieżką www.twojastrona/administrator (http://www.twojastrona/administrator) . Hosting jest na Orange (nie dawno w TP) , gdzie jeszcze na początku roku mogłem się zalogować.
Jak się okazuje Orange ma postawiony nowy hosting i zabezpieczenia nie pozwalają się zalogować z ukośnikiem administrator .

Mogę jedynie zalogować się do panelu gdzie Internet jest w Orange (działa już sprawdzałem) :-)
Teraz mam pytanie jak można zmienić ścieżkę do panelu administratora ?

A może ktoś już z tym się spotkał ?

Gall Anonim
04-03-2014, 15:16
komponenty:
jsecure
admintools
i jakiś tam kilka innych które na to pozwalają ale nazw akurat nie pamiętam (nie kojarzę czy w przypadku admin tools nie powinna być to wersja pro)

slawjohn
06-03-2014, 17:30
Mam podobny problem, męczę się już od dwóch tygodni. Wyskakuje mi "błąd 403". W Orange TP twierdzą, że u nich jest wszystko OK. A mam Internet w innej firmie niż Orange. U kolegi, który ma Neostradę można się zalogować bez problemu. Czy poradziłeś sobie już z tym?

kjmragowo
11-03-2014, 12:00
Witaj slawjohn.
Do dnia dzisiejszego nie poradziłem sobie z tym pomimo zainstalowania jsecure. Tam gdzie internet jest z sieci Orange zaloguje się bez problemu ;( z Multimedii Polskiej już nie. Twierdzą, że przenieśli panel hostingowy i zmienione są zabezpieczenia także w url ścieżki nie może być zawarte słowo "administrator" .

komodore
11-03-2014, 14:42
Każdy dodatek, który pozwala zmienić nazwę folderu administratora rozwiąże wasz problem. Zawsze można zmienić ręcznie ścieżki przypisane na sztywno.

kjmragowo
11-03-2014, 14:56
Dzięki :zagubiony: Jak można zmienić ręcznie ścieżki na panel administratora ? Myślę, że nie tylko nas dwóch będzie miało ten problem !

komodore
11-03-2014, 16:47
Znalazłem w archiwach coś, co może być pomocne. Są to miejsca, gdzie zamierzałem zmieniać ścieżki. Nie wiem czy te zapiski są kompletne, ale mogą być podstawą do dalszych działań. Dotyczą Joomla! 1.5.26. Być może coś nie jest poprawne, albo nie ujęte, gdyż mogłem jeszcze coś robić jak pojawiały się błędy i nie zapisałem. Obecnie nie dysponuję żadnym archiwum z tą przeróbką (gdy mija okres mojej opieki nad stroną przekazuję archiwa klientowi, a u siebie usuwam).
Pobawcie się najpierw na lokalu, aby nie wyłożyć Joomla!.


administrator/components/com_admin/tmpl/sysinfo_directory.php
Line 34: writableCell( 'administrator/backups' );
Line 35: writableCell( 'administrator/components' );
Line 36: writableCell( 'administrator/language' );
Line 42: writableCell( 'administrator/language/'.$alang );
Line 45: writableCell( 'administrator/modules' );
Line 46: writableCell( 'administrator/templates' );
administrator/components/com_content/models/article.xml
Line 4: <params addpath="/administrator/components/com_content/elements">
administrator/components/com_media/views/images/view.html.php
Line 38: if($app->getClientId() == 1) $append = 'administrator/';
administrator/components/com_media/views/imageslist/view.html.php
Line 39: if ($app->getClientId() == 1) $append = 'administrator/';
administrator/components/com_templates/admin.templates.html.php
Line 122: <td><?php $img_path = ($client->id == 1 ? JURI::root().'administrator' : $mainframe->getSiteURL() ).'/templates/'.$row->directory.'/template_thumbnail.png'; ?>

administrator/includes/application.php
//Do sprawdzenia Line 103: $router =& parent::getRouter('administrator');

administrator/includes/defines.php
//Bez zmian Line 27: define( 'JPATH_ADMINISTRATOR', JPATH_ROOT.DS.'administrator' );

administrator/templates/khepri/templateDetails.xml
Line 37: <param name="headerColor" type="folderlist" default="h_green" directory="administrator/templates/khepri/images" filter="^h_." hide_none="1" hide_default="1" label="Header Color" description="The color of the bar under the header" />
components/com_contact/views/category/tmpl/default.xml
Line 12: <url addpath="/administrator/components/com_contact/elements">
components/com_contact/views/contact/tmpl/default.xml
Line 12: <url addpath="/administrator/components/com_contact/elements">
components/com_content/views/article/tmpl/default.xml
Line 11: <url addpath="/administrator/components/com_content/elements">
components/com_newsfeeds/views/category/tmpl/default.xml
Line 11: <url addpath="/administrator/components/com_newsfeeds/elements">
components/com_newsfeeds/views/newsfeed/tmpl/default.xml
Line 11: <url addpath="/administrator/components/com_newsfeeds/elements">
components/com_poll/views/poll/tmpl/default.xml
Line 11: <url addpath="/administrator/components/com_poll/elements">

includes/defines.php
//Bez zmian Line 30: define( 'JPATH_ADMINISTRATOR', JPATH_ROOT.DS.'administrator' );

libraries/joomla/environment/uri.php
Line 237: $base['path'] .= '/administrator';
libraries/joomla/html/html/image.php
Line 131: if ( substr($directory, 0, 14 )== "/administrator" ) {

libraries/joomla/installer/adapters/language.php
//Bez zmian Line 71: if (!$this->_install('administrator', JPATH_ADMINISTRATOR, 1, $element)) {

modules/mod_banners/mod_banners.xml
Line 15: <params addpath="/administrator/components/com_banners/elements">
modules/mod_poll/mod_poll.xml
Line 15: <params addpath="/administrator/components/com_poll/elements">
plugins/search/content.php
Line 50: require_once(JPATH_SITE.DS.'administrator'.DS.'com ponents'.DS.'com_search'.DS.'helpers'.DS.'search.p hp');
robots.txt
Line 2: Disallow: /administrator/

xmlrpc/includes/defines.php
//Bez zmian Line 26: define( 'JPATH_ADMINISTRATOR', JPATH_ROOT . DS . 'administrator' );



do tego jeszcze linki w bazie danych.

Przed instalacją nowych dodatków trzeba sprawdzać ścieżki w plikach i zmienić na właściwe.

Jola
11-03-2014, 21:34
To chyba jakieś żatry.
A co z aktualizacjami?
A co z doinstalowanymi rozszerzeniami?
Napisz do tych, co zmienili - niech powiedza jak to obejść.
Co Cię trzyma na Orange?

Roobi
15-03-2014, 17:34
Mam taki sam problem, co poprzedni administratorzy.
Nie mogę się zalogować na zaplecze strony przez panel administratora w joomla 2.5. Korzystam z serwera Orange. Czy ktoś może rozwiązał problem logowania na serwerze Orange?
Zmieniałem chmody do katalogów admin, tmp, logs ale to nie pomaga. Co należy zmienić w ścieżkach i w jakich plikach?

Najdziwniejsze jest to że mogę się zalogować przez stronę frontową (edytować) teksty ale nie mogę dostać się do Panelu Admina.
Czy administratorzy Orange zmienili ustawienia na serwerze?
Teraz przy próbie logowania wywala komunikat:
Błąd 403
Dostęp zabroniony
Nie posiadasz uprawnienień aby obejrzeć ten odnośnik.
Dodam, że mam dostęp do bazy SQL i FTP-a.

Proszę o pomoc.

komodore
15-03-2014, 18:02
Nie czytałeś co napisała Jola? Zwłaszcza ostatniego zdania?

Roobi
15-03-2014, 19:33
Nie czytałeś co napisała Jola? Zwłaszcza ostatniego zdania?
Tak czytałem. Komodore, nie obraź się ale to, co napisała Jola w niczym nie pomaga i nie pomogło. To jest pomoc na zasadzie "wujek dobra rada"...
Z adminem z Orange staram się skontaktować.
Jeśli sie czegoś dowiem, to napiszę niezwłocznie.

Mnie interesują konkretne rozwiązania, a nie polejwoda :)
Pozdrawiam.

komodore
15-03-2014, 19:40
To nie jest problem Joomla! tylko serwera, a raczej jego administratorów. Jeżeli nie chcą, albo nie potrafią skonfigurować serwera pod klientów (a na pewno jest ich wielu), to lepiej zmienić serwer niż obchodzić wymyślne zabezpieczenia nałożone przez administratorów.
Teraz zablokowali nazwę administrator dla folderu, a co i kiedy będzie następne?
Może się okazać, że teraz obejdziesz ich zabezpieczenia, a za tydzień pojawią się nowe i znowu będzie problem. Jest wiele serwerów, gdzie nie robią takich cudów, dlatego wskazałem ostatnie zdanie wypowiedzi Joli.

zwiastun
16-03-2014, 13:19
Mnie interesują konkretne rozwiązania, a nie polejwoda
To może - zanim ocenisz czyjąś wypowiedź, przeczytaj ją ze zrozumieniem. Treść jest jasna, jeśli chce się ją odczytać: z serwerów, na których administratorzy ustalają jakieś idiotyczne zasady, nie należy korzystać. Jola napisała to delikatniej.

Roobi
16-03-2014, 13:37
To może - zanim ocenisz czyjąś wypowiedź, przeczytaj ją ze zrozumieniem. Treść jest jasna, jeśli chce się ją odczytać: z serwerów, na których administratorzy ustalają jakieś idiotyczne zasady, nie należy korzystać. Jola napisała to delikatniej.

Czytam dokładnie...

Dzwoniłem dziś do Orange ale nie otrzymałem żadej konkretnej odpowiedzi na nasz problem. Szukam innego serwera z nowym oprogramowaniem i możliwością użycia joomli 3.2.

forestce
17-03-2014, 17:02
Ten sam problem, jednak klient nie chce przeniesienia na inny serwer. Sprawa zgłoszona do Orange i cisza. A wokół tyle fajnych i lepszych hostingów. Jakiś inny sposób na ten błąd bez Panelu oraz SQL? Tylko FTP

mac
17-03-2014, 17:47
Wiesz, co z tego ze klient nie chce, ale musi , przeciez strona nie dziala

Pisze z komórki, powoolii...

forestce
18-03-2014, 12:56
Rada Orange: Zmienić nazwę folderu administrator

zwiastun
18-03-2014, 13:13
Udziel rady administratorowi serwera Orange, by powtórzył studia, jeśli takowe ukończył, bo swoją radą pokazuje, że nie ma zielonego pojęcia o materii, w której się wypowiada.
A sam skorzystaj z rady, która już tu brzmi od dłuższego czasu. Nie ma najmniejszego sensu utrzymywanie witryny na serwerach z tak niekompetentną obsługa techniczną.

forestce
18-03-2014, 13:38
Niestety ja to wiem, że tp serwery były bardzo do d... ale klient wymagał więc jakoś ostawiłem i działały (choć występowały częste problemy z bazą danych).
Konsultant wątpię by skończył studia informatyczne, ktoś podpowiedział i od razu zadzwonił z rozwiązaniem. Szkoda słów choć bluzgi cisnęły się na usta po otrzymaniu takiej rady. Czekam, może cofną blokadę, ewentualnie zaczynam próby zmiany nazwy folderów oraz innych plików by stworzyć aktualny backup.

zwiastun
18-03-2014, 16:08
ewentualnie zaczynam próby zmiany nazwy folderów oraz innych plików by stworzyć aktualny backup.

To nie ma najmniejszego sensu. Jeśli klient wymaga cudów, podziękuj klientowi za współpracę, bo nie jesteś w stanie podołać takiemu zadaniu. Do katalogu /administrator odwołują się wszystkie składniki zainstalowanego Joomla, a także instalowane dodatkowo rozszerzenia. Bez działania tego katalogu Joomla nie będzie działać poprawnie. Swego czasu wykonywałem na zlecenie klienta (jeszcze w czasach 1.0) tego typu zabieg (zmiana nazwy katalogu administrator). Pomijam, że kosztowało to klienta sporo, to - o ile wiem - nigdy nie wykorzystał tak zmodyfikowanej wersji Joomla.

forestce
18-03-2014, 16:14
Po kliku telefonach Orange odblokowała dostęp wiec jest już dobrze. Po takich numerach mam nadzieję, że będzie nowy serwer. Klient płaci więc się robi. Backup i można przenosić.
Pozdrawiam

slawjohn
18-03-2014, 20:40
Dzisiaj się mile zdziwiłem, że mogę wejść na zaplecze Joomla....! Dzięki za interwencję w Orange, bo to pewnie dzięki Tobie. Mnie się jakoś ich nie udało przekonać o ich winie, mimo kilku telefonów.