PDA

Zobacz pełną wersję : Licencja szablonów



melman666
04-03-2014, 20:00
Jako że można znaleźć dużo szablonów do joomli chce zapytać jak to jest z licencjami do nich. Czy jeśli pisze że szablon jest darmowy to mogę uzywać go i dowolnie przerabiać? Druga sprawa czy mogę usunąć z kodu i ze stopki autora szablonu?

Znacie jakieś strony z darmowymi szablonami do joomli, stron oczywiście jest bez liku ale chodzi mi o takie szabloby żeby można było usunąć autora ze stopki

zwiastun
04-03-2014, 23:23
darmowy to nie znaczy, że Twój, że wolno Ci dowolnie nim dysponować. Zakres praw określa licencja, a nie fakt, że coś jest darmowe.
Stron z szablonami - jak piszesz - jest bez liku - także takich, których autorzy nie wymagają zachowania stopki. Na forum nie podpowiadamy tego typu adresów, bo to nie jest żaden problem!

rkonik
05-03-2014, 11:42
Na twoim miejscu nie szukał bym darmowych szablonów. W większości przypadków nie mają wsparcia.
Zastanów się czy nie prościej Ci wydać 20-30$ za szablon do którego będziesz miał wsparcie i zawsze autora możesz poprosić o pomoc i raczej Cię nie oleje. Przy droższych szablonach masz sztab ludzi który Ci jest w stanie pomóc.

Nawet patrząc na polskie warunki 20$ to nie jest dużo a korzyści płynące z zakupu są dużo większe.