PDA

Zobacz pełną wersję : Stronicowanie



SlawekD
05-03-2014, 22:38
Witajcie,
Ze stronicowaniem walczę od co najmniej trzech dni. Oczywiście, forum przejrzałem. Widziałem kilka rad, co w takiej sytuacji zrobić. I co z tego, skoro u mnie toto nie działa. Mam Joomlę 2.5. Szablon zrobiłem w Artisteerze. W pewnym momencie pomyślałem, że już podczas robienia szablonu należało gdzieś zaznaczyć, że zestawienie aktualności (bo, akurat o bieżące aktualności chodzi) ma się stronicować. Niestety, w Artisteerze nie ma takiej opcji.
W menu poziomym mam zakładkę "Aktualności". Jako "Typ pozycji menu" zaznaczyłem, że ma to być "Jedna kategoria artykułów - przegląd". Utworzyłem kilka aktualności, ale na stronie widać tylko te, które się akurat na niej mieszczą (zaznaczyłem, żeby się wyświetlało "od najnowszych"). W "Opcjach przeglądu artykułów" -> ""Podział strony" zaznaczyłem "Pokaż". W opcji "Paginacja" zaznaczyłem również "Pokaż". W opcjach "Pozycji głównych", "pozostałych pozycji" i "Kolumn" wstawiałem (zgodnie z radami z forum) różne cyferki. I... nic - jak grochem o ścianę:))
Jest szansa na to, że moja strona kiedykolwiek ujrzy światło dzienne?:))

Karol99
06-03-2014, 20:27
Przełącz witrynę na standardowy szablon i sprawdź co się dzieje. Jeśli będzie działać to znaczy, że błąd jest w Twoim szablonie z artisteera. Jeśli nie - popracuj nad konfiguracją, bo błąd musi być tam.

SlawekD
13-03-2014, 22:31
Błąd, oczywiście, był w konfiguracji. A właściwie w... konfigurowaniu przeze mnie tego ustrojstwa. Okazuje się, że do wszystkiego trzeba podejść bardzo spokojnie i z całkowitym zrozumieniem. Kierowałem się wskazówkami z jednego ze starych postów z forum, gdzie autor pytania chciał, aby strona łamała mu się przy 1 pozycji głównej i 6 pozycjach pozostałych. Oczywiście, bezkrytycznie, ja takie same wartości podałem, wrzucając jednocześnie 5 artykułów. W takiej sytuacji stronicowania, oczywiście, nie mogłem zobaczyć.
Ale... nie całkiem tylko siebie obarczam winą za zamieszanie:)) Dopóki, bowiem, nie napisałeś, Karol, że błąd musi być w konfiguracji, dotąd byłem przekonany, że wszystkie pojęcia są dla mnie jasne. A wystarczyło tylko, żebym dobrze zastanowił się nad pojęciem "pozycji":)) Oznacza to, że nie wszystkie pojęcia są dobrze opisane.
Teraz już wszystko gra - dołożyłem sztucznie kilka artykułów i postronicowało mi się elegancko. Nawet już wiem, co to znaczy "paginacja":))
Dzięki, Karol.