PDA

Zobacz pełną wersję : data dodania produktu



mirekmc
17-02-2007, 01:23
chciałbym dodać w pliku CSV komórke "cdate" czyli datą dodania produktu do sklepu, aby przy produkcie wyświetlała sie ikonka "nowy", jednak nie moge znaleźć w konfiguracji importu CSV pola "cdate".

W jaki sposób mogę dodać to pole do importu?
Czy ktoś od razu w pliku CSV tworzy daty dodania produktu do sklepu?

ainow
17-02-2007, 12:27
Dodanie pola do csv jest dosyć proste: w panelu admina VM, pozycja menu "Produkty" -> "Importuj z pliku CSV", druga zakładka "Konfiguracja" i na samym dole formularza przycisk "Dodaj nowe pole".
Pamiętaj, że nazwa pola musi być taka sama jak odpowiednia pozycja tabeli jos(lub mos)_vm_csv.

mirekmc
17-02-2007, 14:19
Jak dodawać do szablonu CSV pola to akurat wiem i jest to proste za pomocą panelu konfiguracyjnego, tylko sęk w tym, że u mnie nie ma w konfiguracji pola odpowiadającego za datę dodania produktu.

Na liście skonfigurowanych pól nie mam pola w którym byłaby formuła "cdate", natomiast gdy kliknę dodaj nowe pole i na pasku dropdown szukam pola które zawierałoby "cdate" to po prostu nie ma go. dlatego nie mogą go dodać.

Generalnie to pole przydałoby mi się do oznaczania produktów jako nowo dodane w sklepie podczas importu ich z pliku CSV.

Może ktoś zna inne rozwiązanie niż dodanie nowego pola?
Generalnie szukam sposobu na to, aby przy produktach nowo dodanych pojawiła się ikonka "nowy" i była przez okreslony czas.

ainow
18-02-2007, 18:57
(...) Generalnie szukam sposobu na to, aby przy produktach nowo dodanych pojawiła się ikonka "nowy" i była przez okreslony czas.
To, czego szukasz, opisane jest w tym wątku (http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=17202.0) na forum VM.

mirekmc
18-02-2007, 21:41
Dzięki. Z wyświetlaniem ikonki już sobie poradziłem.
Ale trafiłem na inny problem. Otóż ikonka pojawia się jedynie przy produktach jakie dodaję za pomocą panelu administracyjnego, natomiast gdy dodaję produkt za pomocą pliku CSV to nie pojawia się przy nim ikonka.

Sprawdziłem w bazie danych i zauważyłem, ze pole "cdate" w bazie danych ma wartość "0" przy produktach jakie dodawałem za pomocą pliku CSV.

Moje pytanie jest w tej chwili następujące.
Jak za pomocą pliku CSV wprowadzić do pola "cdate" w bazie danych datę dodania produktu?

ainow
19-02-2007, 13:43
No, to mamy ciekawostkę.
Nie wiem, jak Tobie pomóc - mogę tylko napisać, że u mnie pole "cdate" w tabeli vm_product uzupełnianie jest automatycznie i to niezależnie od sposobu dodania produktu (z PA lub przez import csv); w pliku csv nie mam pola cdate.

Jaką masz wersję VM i Jommla!? Może zajrzyj do bug-tracer'a na stronie VM?

mirekmc
19-02-2007, 13:48
VM mam w wersji 1.0.9
Joomla - 1.0.12 PL