PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Cannot open file for writing log



DeI
06-03-2014, 23:39
Witam

Otóż skopiowałem sobie cały public_html z innego hostingu na nowy hosting.
Strona działa ale gdy próbuję zalogować się do panelu administracyjnego wywala mi taki oto błąd

Cannot open file for writing log

Znalazłem w internecie takie oto objaśnienie: http://www.joomlacms.pl/2013/08/bad-w-administratorze-cannot-open-file.html

W teorii wymagana jest korekta zawartości pliku i sprawdzenie jaka jest ścieżka absolutna.
"Aby poznać ścieżkę absolutną dla naszego serwera można w pliku szablony wywołać w dowolnym miejscu takie polecenie:echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']; "

Tyle że jak to zrobić ja nie piszę skryptów i kompletnie się nie znam na tym jak mam takie coś wywołać a podobnego tematu nie znalazłem.

Jakby ktoś mi mógł to objaśnić krok po kroku byłbym wdzięczny

Pozdrawiam

komodore
07-03-2014, 07:23
Tyle że jak to zrobić
utwórz plik jakaś_nazwa.php z tą zawartością i wywołaj go w przeglądarce:

<?php echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']; ?>
poza tym ustaw poprawne ścieżki w pliku configuration.php do folderów logs i tmp.

DeI
07-03-2014, 12:36
"i wywołaj go w przeglądarce:"

Tyle że nie wiem jak to się robi. Wiem tyle że konsola w Firefoxie pojawia się po wciśnięciu F12

Sprawdzałem ścieżki dla logs i tmp w configurations.php i się zgadzają prowadzą do odpowiednich folderów

komodore
07-03-2014, 14:40
http://domena/(ewentualna_ścieżka_do_pliku/)nazwa_pliku.php

DeI
07-03-2014, 15:08
Udało się częściowo już mi nie pokazuje tego błędu gdy próbuje się zalogować jednakże pojawił się inny
Otóż przy logowaniu się pojawia mi się komunikat:
"Ostrzeżenie Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta."
Na wszelki wypadek poprosiłem o przypomnienie nicku na maila zgadzał się z tym co pisałem wchodzę do phpmyadmin i hasło też się zgadza z nickiem. Coś jeszcze w configuration.php muszę zmienić czy jak?

komodore
07-03-2014, 15:12
Zaktualizuj Joomla! do najnowszej wersji

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

DeI
07-03-2014, 15:40
Witam
Zaktualizowałem do najnowszej czyli 3.2.3. Jednakże nadal mi pokazuje ten błąd

komodore
07-03-2014, 15:54
A co masz w logach?

DeI
07-03-2014, 16:07
W folderze logs na public html mam tylko plik error pokazujący nieudane próby logowanie i index.pxp z jedną linijką.

jeśli chodzi o pma to nic nie ma takiego jak logi tam. Znalazłem jeszcze drugi folder logs nie powiązany z obecnym configuration.php (na wszelki wypadek próbowałem go powiązać z configuration ale to samo było) w głównym folderze domeny (czyli przed public_html). Znajduje się tam jedna paczk 5kb i jakiś plik z dziwnym ciągiem znaków,

mac
07-03-2014, 17:45
Na wszelki wypadek poprosiłem o przypomnienie nicku na maila zgadzał się z tym co pisałem wchodzę do phpmyadmin i hasło też się zgadza z nickiem.

Jak to haslo w bazie zgadza sie z nickiem, jak je odczytales w bazie, przeciez jest zakodowane, i z tego co pamietam to akurat admin nie moze przypomniec hasla emailem,

Pisze z komórki, powoolii...

DeI
07-03-2014, 18:14
Przypomniałem nazwe swojego nicku mailem hasła nie.
W bazie msql mamy taka tabele w pma po lewej o nazwie pnvax users, i tam pisze username e-mail password i inne wartości :).

(https://s39.hekko.pl/phpmyadmin/sql.php?db=dei_****&token=5b7d980dcbc7dc72e49486bad642bf39&table=pnvax_users&pos=0)

mac
07-03-2014, 21:56
Nie, a zresztą to fantastycznie,
tylko sam napisałeś

wchodzę do phpmyadmin i hasło też się zgadza z nickiem.
Chciałem dopytać, czy wiesz co piszesz, co do zawartości tabeli users doskonale wiem co w niej jest .:hmm:
Z twojej wypowiedzi wynikało mi ze umiesz naocznie deszyfrowac hasla w joomli - ze hasło było takie jak wpisales..:blink:

DeI
07-03-2014, 22:19
Super.

Ale nadal nie wiem dlaczego mi wywala błąd przy logowaniu że hasło z nickiem się nie zgadza

zwiastun
07-03-2014, 22:26
wchodzę do phpmyadmin i hasło też się zgadza z nickiem.
A to, niby, jak? Skąd wiesz, że hasło się też zgadza?

DeI
07-03-2014, 22:31
Bo przecież pisze to w phpmyadmin w tabeli users. I wpisuje to co tam pisze i nie działa to z nieznanego mi powodu

Edit: a przed propagacją danych z innego hostingu było wszystko okey

zwiastun
07-03-2014, 23:41
Bo przecież pisze to w phpmyadmin w tabeli users. I wpisuje to co tam pisze i nie działa to z nieznanego mi powodu
Czyli według Ciebie to, co jest w tabeli #__users zapisane jako hasło należy po prostu wpisać w polu logowania?
Nie wydaje Ci się to zbyt proste i zbyt niebezpieczne?

http://wiki.joomla.pl/Jak_odzyskać_hasło_administratora?

DeI
08-03-2014, 11:50
Dziękuję bardzo za pomoc udało się nareszcie.

Ogólnie pierwszy raz doczynienia mam z joomlą, mam jeszcze drugą domenę i wystarczało tylko zmienić hasło w tabeli users. Bez zaglądania w funkcje szyfrowania.