PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie templatki na stronie



Hamster21
06-02-2006, 01:24
Mam takie pytanie. Wydaje mi sie, ze odpowiedz na nie brzmi NIE, ale wole sie upewnic.

Czy mozna zrobic takie cos, ze w joomla dla strony glownej jest uzywana jedna templatka, a dla pozostalych stron jest inna?
Czyli przy wgrywaniu glownej i modulow glownej wczytuje template1, a dla reszty template2 z innym ukladem modulow?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

danieladrianka
06-02-2006, 01:32
w joomla można przypisać każdej stronie inny szablon(inną templatkę) :)

witryna->menadzer szablonow->szablony witryny i tam wybierasz szablon, klikasz PRZYPISZ a w następnym oknie wybierasz do jakiej(jakich) podstron swojego serwisu chcesz przypisać szablon

więc odpowiedz na twoje pytanie brzmi TAK ;)

lubicz
10-02-2006, 12:48
No ja tez chailem uzyc tej możliwożci, ale jakoś mi to nie dziala.

Chcialem użyć tej samej templatki dla wielu podstron, różnić miał sie tylko header. Zrobilem 3 kopie templatki, dla kazdej zmienilem nazwe katalogu, oraz nazwe pliku header i uzupelnilem tez CSS'y.
Przypisałem templatki no i nic nie działa... co ciekawe nie działa mi wogóle to przypisywanie templatek do innych podstron.

Czy coś trzeba może włączyć??? :confused::confused:

----------

Przepraszam już działa. Wyczyściłem temp przeglardki....

zwiastun
10-02-2006, 15:41
W ogóle to działa, czemu Tobie nie działa, trudno zgadnąć.
Zastosuj może taki zabieg:
Stwórz 3 pliki w katalogu Twojej templatki:
index.php
front.php
inne.php

w index.php wpisz:


<?php
defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Oops... Przykro, nie możesz tutaj zajrzeć ot tak sobie.' );

switch ($option) {
case 'com_frontpage': //pokaż stronę startową
include_once ('front.php');
break;

default: // DOMYŚLNA DLA WSZYSTKICH
include_once ('inne.php');
break;
}
?>


w pliku front.php umieść kod templatki dla strony startowej
w pliku inne.php umieśc kod templatki dla pozostałych stron.

Oczywiście, możesz wymyśleć więcej przełaczników i szablonów, tu przykład najprostszy

llukasz
08-05-2007, 09:33
Oczywiście, możesz wymyśleć więcej przełaczników i szablonów, tu przykład najprostszy

Witam! Odświeżę temat, by nie zakładać nowego, mianowicie, mógłby ktoś podać przykład inny tzn. inny od strony głównej i ustawienia domyślnego, np. dla jakiejś strony z artykułem, news'em, czy np. podstroną działu download, (remository), bo nie bardzo zrozumiałem zasady na jakiej te przekierowanie do odpowiedniego pliku szablonu się robi...?