PDA

Zobacz pełną wersję : Biały ekran po aktualizacji 2.5



draxim
07-03-2014, 20:28
Hej,

Wczoraj postanowiłem zaktualizować Joomle ze starszej wersji 2.5 do najnowszej 2.5 (nie pamiętam już tam dokładniej). Po aktualizacji mam biały ekran i na stronie i w panelu administracyjnym. Dodałem komendę w htacces i pojawiają się dwa błędy:

W Panelu Administracyjnym

Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC in /home/m-n/ftp/leszczynscy_joomla2.5/libraries/cms/html/select.php on line 127

Na stronie

Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '$' in /home/m-n/ftp/leszczynscy_joomla2.5/libraries/cms/html/behavior.php on line 46

Przywróciłem stronę sprzed aktualizacji, jednak nie zrobiłem kopi MySQL gdzie najwidoczniej są błędy. Ktoś może pomóc co zrobić?

Będę wdzięczny

mac
07-03-2014, 20:38
A jaki masz dla tej najnowszej joomli PHP, bo może za starą wersje,

draxim
07-03-2014, 20:43
Przywróciłem pliki do poprzedniej wersji (sprzed aktualizacji), jednak nadal jest błąd.

Domyślnie było cały czas 5.2, kiedy zmieniam na 5.3 to pojawia się błąd: "
500 - JLIB_HTML_ERROR_NOTSUPPORTED

mac
07-03-2014, 22:02
No to ci powiem ze namieszałeś.
Czyli pliki masz stare a baze nową, tak?
pierwszy bład



Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '$' in

był wynikiem starej wersji PHP najpewniej, gdybyś nie wgrał starych plików może było by ok.
Włączanie teraz PHP5.3 mija się z celem przy obecnych plikach.

Jedyne co możesz chyba spróbować to lokalnie zgrać pliki i bazę, odpalić tę zepsuta joomle w środowisku php5.3
i nadpisac plikami z najnowszej wersji joomli 2.5.18 - moze pomoże, przynajmniej na początek tak bym zrobił

draxim
07-03-2014, 22:13
Jedynie co namieszałem, to kliknąłem "aktualizacja". Jako że się nie powiodło to przywróciłem stare pliki, jednak zapomniałem żeby bazę danych również skopiować.

Ok, tak zrobię. Jeszcze jakieś propozycje jak coś? :)

mac
07-03-2014, 22:18
No namieszałeś, namieszałeś, właśnie brakiem bazy danych :)
Ale pamiętaj jak masz bazę to jest dobrze, bo masz treści, nawet ręcznie je wyjmiesz :)
Poza tym lokalnie spróbuj zrobić migracje do joomli 3.