PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją komponentów



koolo
09-03-2014, 21:16
Moje pierwsze zapytanie wiec proszę o wyrozumiałość.
Jestem samoukiem, bawie się joomlą od kilku tygodni, na razie wystarczylo mi to co wyczytałem w wiki.joomla, tutaj na forum.
Buduję stronę dla siebie, zainstalowałem joomle 3.2 na localhost, sprawdzilem kilka szablonów, wybralem ten ktory mnie interesował, glownie ze względu na zawarte komponenty. Wszystko ładnie działa, w komponentach widzę wszystkie opcje z szablonu (galerie, formularze).

Problem się pojawia w momencie gdy juz zainstalowalem joomle na serwerze (hosting webd.pl). Ten sam szablon który mi działa na localhost tutaj juz nie chce zainstalować się z komponentami - brak w komponentach galerii i formularzy
Podpowiedzcie mi proszę gdzie mam szukać przyczyny? Przy instalacji szablonu nie pokazywało żadnych błędów.

Bazyl
09-03-2014, 21:46
Dobry wieczór,

Ten hosting jest kiepski, a przynajmniej jeszcze całkiem niedawno był kiepski dla Joomla!.
Jeśli jeszcze nie opłaciłeś - odradzam :)

koolo
09-03-2014, 21:58
hmmm... czytalem ze forumowicze uskarżali się na ten hosting, mieli problemy z instalają. U mnie musialem jedynie dodać odpowiedni zapis w .htaccess i poszlo bez problemu.
Widzialem ze webd.pl wspiera Joomla 2.5 - sprobóję starszej wersji zobaczę czy problem się rozwiąze.

Tymczasem do sierpnia mam opłaconą

koolo
11-03-2014, 16:51
Bazyl chyba masz racje, dramat straszny z webd.pl
zainstalowałem podstawowy slider Cu3er - i oczywiscie nie działa.
konfiguracja slidera mozliwa ale nie wyswietla go na stronie.
Na localhost ruszyło od razu.