PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze wstawianiem video



DeI
09-03-2014, 22:43
Od niedawna mam Joomlę zaktualizowaną do najnowszej wersji wcześniej miałem 3.1.(nie pamiętam).

Wtedy gdy wstawiałem link do filmu z youtuba wystarczało zmienić opcje nie wiem jak się nazywały ale było do wyboru flash itd i działało.
Teraz na najnowszej wersji nie ma tych opcji jest tylko link, jakiś zapasowy bodajże link, plakat i wybór rozmiarów. Dodatkowo jest jeszcze możliwość na wgląd kodu.

I pytanie do was jak wstawiać link do filmu z yt aby działał???
Wtedy wstawiałem tylko link i ustawiałem rozmiar może muszę ten plakat wstawiać i jakiś zapasowy link.

Za pomoc będę bardzo wdzięczny

DeI
12-03-2014, 22:35
Odświeżam

Jak mam wstawić do artykułu Joomla film?? Od najnowszej aktualizacji zmienił się system dodawania i nie ma opcji w której zmieniałem typ (jakkolwiek się to nazywało) np. flash

Wklejając w źródło: standardowy kod url i embed z youtuba. Filmu nie pokazuje w podglądzie o co chodzi? Co mam zrobić?

zorza
13-03-2014, 12:32
Jakiego edytora treści używasz?
Jeśli masz możliwość zmiany, to polecam JCE (Joomla Content Editor) - nie ma w nim żadnego problemu z dodawaniem filmu z youtube'a i ma dużo więcej funkcji niż TinyMCE.

BlogoTech
14-03-2014, 18:35
Jakiego edytora treści używasz?
Jeśli masz możliwość zmiany, to polecam JCE (Joomla Content Editor) - nie ma w nim żadnego problemu z dodawaniem filmu z youtube'a i ma dużo więcej funkcji niż TinyMCE.
W zależności od wersji JCE trzeba wyczyścić filtry, które np czyszczą kod ze znaczników <iframe>

DeI
14-03-2014, 19:47
Zainstalowałem JCE i zmieniłem edytor na JCE bo wcześniej miałem TinyMCE. Zmieniły się opcje przy edytowaniu artykułu tyle że nie widzę tam opcji wstaw wideo tak jak to było w TinyMCE. Zainstalowałem dodatkowo JCE MediaBox i myślałem że to pomoże ale się nic nie zminiło.

Możecie coś poradzić. Ogólnie w Joomli jestem zielony :)

BlogoTech
14-03-2014, 20:01
możesz wstawić w źródle artykułu kod z YouTuba

Karol99
15-03-2014, 17:12
@DeI: Czytałeś tutorial (http://www.joomlacontenteditor.net/support/tutorials/jcemediabox/item/create-a-youtube-or-vimeo-or-metacafe-popup) twórców JCE?

quguar.as
29-03-2014, 00:59
A Ja proponuję wgrać ten plugin: https://www.dropbox.com/sh/0dnfezgsl9utupl/ftELf7ZU1L aktywujesz go w zakładce dodatki, a później w artykule wstawiasz w dowolnym momencie: {youtube}gx826Pk3k8E{/youtube} gdzie znaki pomiędzy znacznikami to oznaczenie filmu z linku z YT np: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gx826Pk3k8E

Gall Anonim
30-03-2014, 16:27
Panowie:
proponuję ciekawy dodatek w tematyce pytania i filmów w Joomla http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-media/video-channels/15752
Wstawiasz link i ....... już :)

DeI
17-04-2014, 13:48
Dzięki za pomoc wcześniej jak ktoś napisał tutaj wstawiałem filmik zmieniając edytor Joomli na html i przekopiowując kod embed niestety nie jestem ogarnięty w htmlu i nie wyśrodkowywało mi filmu. Zobaczę te pluginy które nowe osoby zaproponowały.

Edit. Up zainstalowałem plugin "wstawiasz link i już" niestety ale w edytorze nie ma nowych opcji wstawiania linku moge wstawić zwykły ale musze go opisać a cała magia embed będzie tekstowa a zależy mi żeby z pozycji strony można było oglądać. Najwidoczniej nadal będzie trzeba wstawiać embed w kod. Chyba że plugin trzeba gdzieś aktywować i o czymś nie wiem

Syriusz76
02-05-2014, 12:54
Ten Easy jest spoko tylko jak wyśrodkować film w artykule ?

BlogoTech
02-05-2014, 14:37
Dzięki za pomoc wcześniej jak ktoś napisał tutaj wstawiałem filmik zmieniając edytor Joomli na html i przekopiowując kod embed niestety nie jestem ogarnięty w htmlu i nie wyśrodkowywało mi filmu. Zobaczę te pluginy które nowe osoby zaproponowały.


Jeśłi wstawisz kod embed w źródle strony, po przęłaczeniu się na widok edytora możesz skorzystać z normalnego centrowania - tak jakbyś tekst centrował - odpowiednią komendę możesz też wpisać w kodzie embed ...

- - - Updated - - -


Ten Easy jest spoko tylko jak wyśrodkować film w artykule ?

nie korzystam z Easy, ale możesz:
skorzystać z centrowania w edytorze tekstu
w źródle strony wpisać <center> [kod] </center>