PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla i XAMPP na Macu



pierre1953
10-03-2014, 11:21
Proszę o pomoc. XAMPP zainstalowałem (wersja najnowsza). Chcę zainstalowaź Joomla 3x ze strony bitnami (wersja z automatycznym instalatorem). Podczas instalacji pojawia się błądError changing permissions to 040755 in /Applications/XAMPP/xamppfiles/img, ignoruję go i instalacja dobiega końca. Joomla się zainstalowała w /Applications/Xampp/xamppfiles/apps. Jednak gdy wchodzę na http://localhost/joomla łącze nie działa. Pisałem do p.Wajdy, ale on odpowiedział żeby zainstalować MAMP-a, Mógł napisać wyrzuć Maca kup PC. Bez sensu. Czy jest ktoś kto mogłby mi pomóc?

zwiastun
10-03-2014, 11:54
A co takiego nie odpowiadało Ci w mojej odpowiedzi? I dlaczego niby miałbym pisać, byś wyrzucił MAC-a i kupił PC?
Niestety, bez sensu jest to, co Ty piszesz. Męczysz się nieskutecznie z oprogramowaniem, które "powinno działać", ale Ci niestety - nie działa. A ja proponuje Ci, byś się nie męczył, tylko zainstalował oprogramowanie, które jest przygotowane dla systemu, którego używasz, i na pewno działa bez takich problemów. Jaki widzisz sens w odrzucaniu sensownej porady?

mac
10-03-2014, 11:56
Po pierwsze jak masz chodzace srodowisko apacha to nie instaluj jakis dziwnych paczek, tylko weź orginalna ze strony joomla,
po drugie joomle instalujesz w katalogu /Applications/xampp/htdocs w podkatalogu np joomla,
bo tam kieruje http://localhost/joomla

Druga sprawa to fakt ze lepiej zainstalowac MAMP

pierre1953
10-03-2014, 14:00
A co takiego nie odpowiadało Ci w mojej odpowiedzi? I dlaczego niby miałbym pisać, byś wyrzucił MAC-a i kupił PC?
Niestety, bez sensu jest to, co Ty piszesz. Męczysz się nieskutecznie z oprogramowaniem, które "powinno działać", ale Ci niestety - nie działa. A ja proponuje Ci, byś się nie męczył, tylko zainstalował oprogramowanie, które jest przygotowane dla systemu, którego używasz, i na pewno działa bez takich problemów. Jaki widzisz sens w odrzucaniu sensownej porady?
Moje pytanie dotyczyło środowiska XAMPP i instalacji pakietu, który podobno powinien działać. To, że Joomla na MAMP działa, to wiem. Dlatego Twoja odpowiedź jest bez sensu. Gdybym miał problemy z samochodem Nissan, to Ty być mi powiedział kup sobie BMW. To nie rozwiązuje problemu. Inaczej mówiąc odpowiedź była niekonstruktywna. Ale dzięki.

- - - Updated - - -

Dlaczego lepiej zainstalować MAMPA? Na bitnami jest "dziwna paczka" http://bitnami.com/stack/ (http://bitnami.com/stack/wordpress)joomla i działa, ale do uruchomienia Phpmyadmin potrzebny jest login i hasło. Nikt nie informuje jaki login i jakie hasło. Okazuje się, że trzeba zmienic plik konfiguracyjny i dla root dodać hasło. Zrobiłem to na czuja i działa. Uważam, że nie ma sensu robić oprogramowanie, które działa na pół gwizdka. Co do Xamppa. On się instaluje bez problemu. Natomiast przygotowana dla niego paczka Joomla instaluje go domyślnie gdzie indziej. Spróbuję zrobić tak jak sugerujesz.

zwiastun
10-03-2014, 14:09
Ble, ble, ble - mój Miły Panie!
Twoje pytanie dotyczyło utworzenia w systemie MAC lokalnego serwera www. Rozwiązaniem dedykowanym, dla MAC jest pakiet MAMP. Kosztuje dokładnie tyle samo, co XAMPP, czyli 0 złotych. Wystarczy pobrać, rozpakować, skonfigurować i używać. Nie spotkałem nikogo, kto miałby z tym rozwiązaniem problemy. Podałem Ci również informację, gdzie znajdziesz prosty poradnik.

Ale - jak widać - Twój problem nie polega na tym, by uruchomić w swoim komputerze serwer www i działającą na nim instancję Joomla, ale na rozwiązaniu nie wiadomo jakich kłopotów z poprawną konfiguracją w środowisku MAC pakietu XAMPP. W takim razie zwróć się z tym problemem na forum społeczności XAMPP-a albo do jego twórców.

Po to istnieją alternatywne rozwiązania, by z nich korzystać, zwłaszcza, ze to nic nie kosztuje.
Niekonstruktywne jest biadolenie, że mi nie wyszło, a powinno.

PS

Natomiast przygotowana dla niego paczka Joomla instaluje go domyślnie gdzie indziej. Spróbuję zrobić tak jak sugerujesz.
Pakiety z Bitnami są kompletnymi zestawami - instalują środowisko serwerowe i Joomla (lub inny system). To nie są pakiety do instalacji w środowisku XAMPP. W tym środowisku instaluje się pakiety Joomla.

mac
10-03-2014, 14:18
Dlaczego lepiej zainstalować MAMPA? Na bitnami jest "dziwna paczka" http://bitnami.com/stack/ (http://bitnami.com/stack/wordpress)joomla i działa, ale do uruchomienia Phpmyadmin potrzebny jest login i hasło. Jak to nie informuje, na głównej stronie xamppa przeciez sa zalecenia co trzeba zrobic po instalacji


Nikt nie informuje jaki login i jakie hasło. Okazuje się, że trzeba zmienic plik konfiguracyjny i dla root dodać hasło. Zrobiłem to na czuja i działa. Uważam, że nie ma sensu robić oprogramowanie, które działa na pół gwizdka. Nic sie nie okazuje się, xampp jest gerneralnie dla bardziej obeznanych w temacie serwerów uzytkowników po prostu, mozesz tam zamontowac serwer poczty, serwer FTP, dlatego proponujemy ci MAMP


Co do Xamppa. On się instaluje bez problemu. Natomiast przygotowana dla niego paczka Joomla instaluje go domyślnie gdzie indziej. Spróbuję zrobić tak jak sugerujesz.Dlatego proponuje abys zrobil to noralnie, bez jakis ekstra instalatorów, powinno byc OK

pierre1953
10-03-2014, 14:30
Ale ja nie mam problemu z instalacją Joomla na MAMP-ie. Chciałem skorzystać i zobaczyć ja działa Joomla w środowisku XAMPP, o k†órym zresztą sam piszesz w pomoc.joompla o takim środowisku, więc myślałem, że jest to środowisko sprawdzone i sprawne. To, że coś jest bezpłatne dla mnie nie jest istotne i to nie jest argument. Co do poradnika to dziękuję, korzystałem i uważam, że jest okropnie haotyczny. Kiedyś pracowałem dla Autodesku we Francji. Robiłem aplikacje w jęcyku LISP i C++. Aplikacja miała być tak zrobiona, żeby przyszły użytkownik nie musiał tracić czasu na to, co i jak ma kliknąć. Bo to kosztuje i nikt takiego oprogramowania nie kupi. Tak mnie uczono. Tu w Polsce jest inaczej. Programista ma w d...użytkownika. No ale zbaczam z tematu. Przepraszam za kłopot i zawracanie głowy. Za dobre chęci dziękuję.

pierre1953
10-03-2014, 17:37
Poradziłem sobie. Po pierwsze nie ma takiego katalogu /Applications/xampp/htdocs. Jest natomiast katalogu /Applications/xampp/xamppfiles/htdocs. Po drugie jeśli się tam przeniesie katalog rozpakowany Joomla_3 to istalacja jest niemożliwa (bez dodatkowych interwencji) ponieważ katalog jest zabezpieczony. Po trzecie można jednak to zrobić ale pod nazwą zupełnie innego katalogu. Po czwarte trzeba ręcznie zrobić plik konfiguracyjny, a po piąte ręcznie usunąć plik instalacyjny. I działa, ale nie do końca.

- - - Updated - - -

Poradziłem sobie. Po pierwsze nie ma takiego katalogu /Applications/xampp/htdocs. Jest natomiast katalogu /Applications/xampp/xamppfiles/htdocs. Po drugie jeśli się tam przeniesie katalog rozpakowany Joomla_3 to istalacja jest niemożliwa (bez dodatkowych interwencji) ponieważ katalog jest zabezpieczony. Po trzecie można jednak to zrobić ale pod nazwą zupełnie innego katalogu. Po czwarte trzeba ręcznie zrobić plik konfiguracyjny, a po piąte ręcznie usunąć plik instalacyjny. I działa, ale nie do końca.

- - - Updated - - -



Pakiety z Bitnami są kompletnymi zestawami - instalują środowisko serwerowe i Joomla (lub inny system). To nie są pakiety do instalacji w środowisku XAMPP. W tym środowisku instaluje się pakiety Joomla.
Bzdura. Dla środowiska XAMPP są dostępne moduły instalacyjne:http://bitnami.com/stack/xampp?utm_source=bitnami&utm_medium=installer&utm_campaign=XAMPP%2BModule.
Natomiast są też dostępne pakiety zestawy, które działają. Ale ja już sobie poradziłem. Jeszcze raz dziękuję.

zwiastun
10-03-2014, 19:43
Co do poradnika to dziękuję, korzystałem i uważam, że jest okropnie haotyczny.
Zawsze możesz napisać lepiej i mniej chaotycznie. Masz przecież doświadczenie (francuskie)


Kiedyś pracowałem dla Autodesku we Francji. Robiłem aplikacje w jęcyku LISP i C++. Aplikacja miała być tak zrobiona, żeby przyszły użytkownik nie musiał tracić czasu na to, co i jak ma kliknąć. Bo to kosztuje i nikt takiego oprogramowania nie kupi. Tak mnie uczono. Tu w Polsce jest inaczej. Programista ma w d...użytkownika. No ale zbaczam z tematu.

A co pakiety bitnmi mają wspólnego z Polską?

Odnośnie różnych pakietów bitnami - nie wiedziałem, nie musiałem, nie śledzę rozwoju tego projektu, bo mi po nic. Dziękuję za info. Ale też mi do niczego nie posłuży.

Cieszę się, ze sobie poradziłeś.

mac
10-03-2014, 20:40
Ale ja nie mam problemu z instalacją Joomla na MAMP-ie. Chciałem skorzystać i zobaczyć ja działa Joomla w środowisku XAMPP, o k†órym zresztą sam piszesz w pomoc.joompla o takim środowisku, więc myślałem, że jest to środowisko sprawdzone i sprawne. To zobaczyles ze najnowsza wersja XAMPP sprawia problemy, poradnik jest pisany ogólnie, XAMPP ma wiele wydań.

To, że coś jest bezpłatne dla mnie nie jest istotne i to nie jest argument. Co do poradnika to dziękuję, korzystałem i uważam, że jest okropnie haotyczny. To czemu nie kupisz hostingu i nie będziesz online testował. Wtedy będziesz miał możliwość egzekwować swoje prawa.
Kiedyś pracowałem dla Autodesku we Francji. Robiłem aplikacje w jęcyku LISP i C++. Aplikacja miała być tak zrobiona, żeby przyszły użytkownik nie musiał tracić czasu na to, co i jak ma kliknąć. Bo to kosztuje i nikt takiego oprogramowania nie kupi. Tak mnie uczono. Nie, no śmiać mi się chce, płatne zachodnie oprogramowanie jest najlepsze, poczytaj sobie o starszych wersjach pakietów Adobe - był taki przypadek fantastyczny, ze jak wgrałeś sobie ich oficjalne demo do systemu i potem zdecydowałeś się kupić ich produkt, to po odinstalowaniu owego demo nie mogłeś bez instalacji od nowa całego systemu operacyjnego zainstalować ich legalnego oprogramowania, i co myślisz ze Adobe poprawił :) guzik prawda, radzili instalowac system od zera
Tu w Polsce jest inaczej. Programista ma w d...użytkownika.A co ma Polska do XAMPPa a zwlaszcza programisci. Poza tym najlepszym najlepszym srodowiskiem do testowania Joomli jest wlasnie POLSKI Jamp.
Poradziłem sobie. Po pierwsze nie ma takiego katalogu /Applications/xampp/htdocs. Jest natomiast katalogu /Applications/xampp/xamppfiles/htdocs. No chłopie, Sherlock Holmes sie chowa, jak pisze ze powinien byc taki to licze na to ze jest, ze nic akurat w twojej wersji nie pozmieniali
Po drugie jeśli się tam przeniesie katalog rozpakowany Joomla_3 to istalacja jest niemożliwa (bez dodatkowych interwencji) ponieważ katalog jest zabezpieczony. Piszesz CHAOTYCZNIE - który katalog był zabezpieczony, ten do którego wgrywałeś czy ten który rozpakowywałeś
Po trzecie można jednak to zrobić ale pod nazwą zupełnie innego katalogu. Jaką inna, chodzi ci o to ze nie musi byc "joomla", tylko np "grzebien", oczywiscie ze może byc inna - to podstawowa wiedza
Po czwarte trzeba ręcznie zrobić plik konfiguracyjny, a po piąte ręcznie usunąć plik instalacyjny. I działa, ale nie do końca.Ke? A co nie działa?

Bzdura. Dla środowiska XAMPP są dostępne moduły instalacyjne:http://bitnami.com/stack/xampp?utm_source=bitnami&utm_medium=installer&utm_campaign=XAMPP%2BModule. Trochę zbastuj z takim słownictwem, bzdura to możesz do swoich kolegów mówić, staramy się pomagać i robimy to w naszym wolnym czasie. Nie śledzimy wszystkich dostępnych środowisk do instalacji Joomli lokalnie, równie dobrze te pakiety mogły pojawić się na dniach.
MY tez dziękujemy.

pierre1953
11-03-2014, 01:53
Trochę zbastuj z takim słownictwem, bzdura to możesz do swoich kolegów mówić, staramy się pomagać i robimy to w naszym wolnym czasie.
Gdybym nie wierzył w to, że umiecie pomagać to bym się o pomoc nie zwrócił. Napisałeś bzdurę i tyle. I co mnie obchodzi czy w wolnym czasie i czy za darmo. Nie śledzisz wszystkich środowisk, to możesz zwyczajnie napisać, nie wiem jak jest z XAMPP, ale wiem, że działa na MAMP. I to byłoby mądre z Twojej strony. Nigdzie nie napisałem, że Polacy są gorsi, lub że na zachodzie są lepsi programiści. Powtarzam tylko, że stosunek programistów i nie tylko programistów, ale np. geodetów, architektów, stolarzy, hydraulików do klienta/użytkownika w Polsce jest najniższym z możliwych poziomów. Pozjadaliście wszystkie rozumy i brak Wam pokory, albo macie kompleksy. Piszę "Wam", bo ja jestem tylko polskiego pochodzenia. Teraz pracuję w Polsce i to są moje wrażenia, ale i nie tylko moje.
Na naukę nie jest za późno, więc wszystkim zainteresowanym tematem Instalacji JOOMLI pod XAMPP podpowiadam jak się to robi.
Chodzi oczywiście o platformę Mac i najnowsze wersje XAMPP i JOOMLI. To dotyczy wszystkich dostępnych modułów.
1. Trzeba ściągnąć zainstalować XAMPP - tu nie ma uwag i środowisko się instaluje bez problemu.
2. Po instalacji nie robić żadnych sztuczek i kombinacji z katalogami, przenoszeniem, odzipowaniem itp. Najważniejsze nie ściągać JOOMLA. Oczywiście trzeba być użytkownikiem z uprawnieniami administratora.
3. Za pomocą Preferencji systemowych włączyć użytkownika "root" (jeśli ktoś nie wie jak odsyłam do pomocy apple). Nie mylić z logowaniem.
4. Zmienić hasło dla MSQL przy pomocy terminala i komendy "sudo" (w pomocy apple jest opisane jak się korzysta z "sudo". Nie grzebać w plikach php i nie konfigurować samemu jak to każdego kusi tylko wpisać: sudo /Applications/xampp/xamppfiles/xampp security
Pojawią się pytania o zmianę hasłą dla baz, php itd.
5. Wylogować się z komputera i zalogować się jako "root" z hasłem podanym przy włączaniu użytkownika (pkt 3.)
6. Zmieni się konfiguracja ekranu, biurka itp, ale nie ma co się bać. Dopiero teraz można pobrać Joomla, WordPress, Drupala czy cokolwiek innego lub wszystkie aplikacje, jeśli ktoś ma ochotę ze strony http://bitnami.com/stack/xampp?utm_source=bitnami&utm_medium=installer&utm_campaign=XAMPP%2BModule i na platformę Mac oczywiście. To są moduły, które pracują tylko w środowisku XAMPP i specjalnie na to środowisko zostały przygotowane.
7. Jeden klik w plik i wszystko się samo instaluje. Nie potrzeba nigdzie grzebać.
8. Wszystkie zainstalowane moduły (JOOMLA, WordPress, czy inne) są dostępne z poziomu localhost/nazwa modułu np: localhost/joomla lub z poziomu XAMPP w menu Applications i wówczas wystarczy klik w moduł np.Joomla i wszystko się ładuje.
9. Program instalacyjny każdego modułu sam tworzy bazę danych. Wszystko jest automatyczne i o to chodzi. Nie ma potrzeby przenoszenia plików, katalogów, zmiany nazw czy innych wytworów.
10. Teraz wystarczy się wylogować z Mac'a i zalogować się ponownie jako użytkownik normalny.
11. Wypada również wyłączyć "root" z poziomu Preferencji Systemowych, bo nie ma potrzeby by był włączony.
Jeśli klikając w Application z poziomu menu XAMPP nie zobaczycie Waszej aplikacji wystarczy odświeżyć i się pojawią.
To by było na tyle. Zainstalowałem Joomla, WordPress, Drupala i Magento i wszystkie aplikacje działają bez zarzutu.
Pozdrawiam

zwiastun
11-03-2014, 03:48
I dochodziłeś do tego dwa dni. Wolno Ci. Takie eksperymenty są niewątpliwie pouczające. W tym przypadku uczą, jak większym wysiłkiem osiągnąć to, co można osiągnąć mniejszym wysiłkiem. Na dodatek, gdy zechcesz dodać kolejną instancję którejś z aplikacji do testów, to i tak będziesz musiał zastosować zwykłą procedurę instalacji. Ale gratuluję cierpliwości.

Niemniej, jeśli to ma być pomocne, to ja za taką pomoc i - niepotrzebną naukę - bez pokory i z polskimi kompleksami nakarmiony wszystkimi rozumami serdecznie dziękuję.

To jedno.

Drugie jest, wedle mnie istotniejsze.
Czytaj Kolego, co kto pisze. Bzdurę, którą wypomniałeś, napisałem ja, a nie Mac.

I w związku z tym mam nadzieję, że teraz Twoja wyższa od polskiej zachodnia kultura i pokora oraz niewątpliwy brak kompleksów spowodują, iż grzecznie za swoje impertynencje, nie tylko pod adresem Maca, ale Polaków w ogóle, przeprosisz. Także geodetów, architektów, stolarzy, hydraulików. Bo - jak nam tu pięknie udowodniłeś - buractwo pleni się na całym świecie.

pierre1953
12-03-2014, 09:57
I dochodziłeś do tego dwa dni. Wolno Ci. Takie eksperymenty są niewątpliwie pouczające. W tym przypadku uczą, jak większym wysiłkiem osiągnąć to, co można osiągnąć mniejszym wysiłkiem. Na dodatek, gdy zechcesz dodać kolejną instancję którejś z aplikacji do testów, to i tak będziesz musiał zastosować zwykłą procedurę instalacji. Ale gratuluję cierpliwości.

O co Ci chodzi kolego? Masz jakiś problem ze sobą? Mam chyba prawo używać oprogramowania jakiego chcę. Co to jest zwykła procedura instalacji? Jeśli to procedura, która z powodzeniem działa w przypadku MAMP-a to może wreszcie do Ciebie dojdzie, że nie działa ona w 100% dla XAMPP. Dlaczego? Nie wiem i dlatego zwróciłem się do Ciebie o pomoc. Nie można skopiować czy przenieść JOOMLA_3 do katalogu /Applications/XAMPP/htdocs z prostego powodu. Takiego katalogu nie ma. Jeśli się natomiast przeniesie JOOMLA_3 do katalogu /Applications/XAMPP/Xamppfiles/htdocs to wówczas przy próbie uruchomienia na localhost/joomla_3 system pokazuje błąd. Jeśli się zmieni nazwę katalogu z joomla_3 na inny, wówczas podczas uruchomienia localhost/nazwa_katalogu pojawia się inny błąd dotyczący haseł, zabezpieczeń, uprawnień. Nie analizowałem tego dokładnie bo miałem tylko dwa dni na instalację :). Pewnie grzebiąc w plikach można to wszystko ustawić, ale po co skoro można to osiągnąć mniejszym wysiłkiem:). Miałem prawo myśleć, że na forum jest ktoś, kto instalował pakiet proponowany przez bitnami i nie będę musiał dociekać co i jak. Ponieważ nie znalazłem konstruktywnej odpowiedzi na tym forum, tylko propozycje instalacji czego innego musiałem sobie radzić sam. Podczas instalacji pakietu Joomla dla XAMPP pojawia się komunikat, że "aby kontynuować instalację trzeba mieć uprawnienia "root". Myślałem, że skoro jestem zalogowany jako użytkownik o innej nazwie, ale z uprawnieniami administratora będzie to wystarczające. Okazało się, że trzeba być zalogowany jako "root". I to cała tajemnica. Co do testowania kolejnych instancji, czy BÓg wie czego jeszcze będę musiał stosować zwyczajną procedurę instalacji. Być może, tylko co to jest ta Twoja zwyczajna procedura i skąd ta pewność?
Nie proszę się o jakiekolwiek gratulacje.





Niemniej, jeśli to ma być pomocne, to ja za taką pomoc i - niepotrzebną naukę - bez pokory i z polskimi kompleksami nakarmiony wszystkimi rozumami serdecznie dziękuję.
Ależ proszę bardzo. Ja też dzięki Wam (nie będę szukał, kto to napisał) przypomniałem sobie jak się powinno pisać "chaotycznie". I nie mam pretensji o to, że ktoś mnie poprawia. Napisałem błędnie i wstyd. W moim wieku (60). Twoja reakcja na moje wypowiedzi świadczy o braku pokory i bardziej utwierdza mnie w moich przekonaniach. Do tego dochodzi jeszcze jedno: AROGANCJA.




Drugie jest, wedle mnie istotniejsze.
Czytaj Kolego, co kto pisze. Bzdurę, którą wypomniałeś, napisałem ja, a nie Mac.

Nie wiem co w tym bardziej istotnego. Wiem kto napisał bzdurę i doceniam fakt, że się do tego przyznajesz, ale odniosłem się do Mac, bo to on skomentował moją wypowiedź. "Napisałeś" to czeski błąd. Powinno być "napisał". Przepraszam.




I w związku z tym mam nadzieję, że teraz Twoja wyższa od polskiej zachodnia kultura i pokora oraz niewątpliwy brak kompleksów spowodują, iż grzecznie za swoje impertynencje, nie tylko pod adresem Maca, ale Polaków w ogóle, przeprosisz. Także geodetów, architektów, stolarzy, hydraulików.
Nadzieja...Dobrze ją mieć. Nie wywyższam się nad nikim tylko stwierdzam fakty. To nie jest tylko moje zdanie o Polakach. Nie mogę przepraszać za to, że mam takie, a nie inne zdanie. A Maca, czy innych, o których piszesz nie obrażałem. Nikogo nie nazwałem burakiem, ani też do takich nie zaliczyłem. Ale jak to mówią "uderz w stół, nożyce się odezwą". Zresztą Mac chyba nie musi mieć adwokata.


Bo - jak nam tu pięknie udowodniłeś - buractwo pleni się na całym świecie.
Przestań, bo jeszcze się ktoś obrazi.
A teraz proszę abyśmy zakończyli wymianę zdań, bo myślę że są ciekawsze sprawy, a ponadto temat instalacji Joomla na XAMMP został rozwiązany. Chyba, że masz jakieś pytania :)
Pozdrawiam.

zwiastun
12-03-2014, 11:50
Tak, jak myślałem. Zamiast prostego "przepraszam" kolejny elaborat nie na temat.
Ad rem:
Oprogramowanie, które sprawiło Ci kłopot, promowane jest jako bezproblemowy sposób instalacji jednym kliknięciem aplikacji webowych w każdym środowisku.
Swego czasu ćwiczyłem to "jedno kliknięcie" w systemie Windows. Miało się zainstalować szybko i bezboleśnie, a trzeba było przesiedzieć kilka godzin, żeby osiągnąć efekt.

W moim komentarzu, że "dochodziłeś do tego dwa dni" nie było niczego osobistego, a jedynie skonstatowanie faktu, że proste znów okazało się skomplikowane.

I na pewno, mimo Twoich zapewnień, że to proste (poprzedzonych 11-punktowym opisem, co trzeba zrobić), nie będę tego nikomu ani polecać, ani odradzać.

PS Przeczytaj sobie jeszcze raz cały wątek i odpowiedz na pytanie, kto tu wylewa jakieś swoje frustracje. Ale rozumiem... 60 lat. Też już miałem.

pierre1953
12-03-2014, 22:59
PS Przeczytaj sobie jeszcze raz cały wątek i odpowiedz na pytanie, kto tu wylewa jakieś swoje frustracje. Ale rozumiem... 60 lat. Też już miałem.
Wiesz mam wrażenie, że na tym forum występujesz w roli nauczyciela. A może jesteś nauczycielem??? Tak mi Twoje posty podchodzą pod belferskie uwagi w dzienniczku. Nie obraź się. Takie mam odczucia. Swego czasu bywałem na ICQ i trafiłem na nauczyciela z Polski. Niesamowity był i tak mi się skojarzyłeś dziwnie z tą osobą. Przepraszam.

zwiastun
12-03-2014, 23:50
No widzisz! Zdarzają się nawet 60-latkowie, którym przydałby się dzienniczek na uwagi.
Biedaczysko jesteś, bardzo Ci ta Polska doskwiera.
Temat zamykam.