PDA

Zobacz pełną wersję : Modul logowania - 2 problemy.



jasiek07
11-03-2014, 21:24
Witam, mam nastepujace klopoty z modulem logowania (oraz rejestracji) na stronie.
Po pierwsze mam pytanie jak zmienic napis "użytkownik" na swoj wyraz np. "login" przy okienkach logowania? Poniewaz mam taki styl ze okienko sie nie miesci i napis jest nad okienkiem zamiast obok i nieestetycznie to wyglada. Domyslam sie ze chodzi o folder language, ale nie wiem ktory to plik..

No i drugi, powazniejszy problem: ustawilem aby kazdy uzytkownik po rejestracji musial aktywowac konto z linka, ktory przychodzi w mailu. Niestety, problem polega na tym ze po zarejestrowaniu nie widac zadnej informacji o tym, ze nalezy aktywowac konto (poprostu przekierowuje do adresu: http://samplesite.org/component/users/?view=registration&layout=complete ale jest PUSTO), stad mam zalew pytan z informacja o tym ze nie moga sie logowac (nie dziwne bo nie wiedza ze musza aktywowac konto). Musialem wylaczyc aktywacje, co nie jest tez zbyt dobrym rozwiazaniem na dluzsza mete. Ma ktos moze pomysl czym to jest spowodowane? Dlaczego zamiast informacji na stronie po przekierowaniu jest pusto? Link z aktywacja przychodzi, z tym nie ma problemu.
Pozdrawiam

jasiek07
11-03-2014, 22:23
Pierwszy problem rozwiazany, uzylem nadpisywania tlumaczen, ale drugi niestety nadal istnieje.

komodore
11-03-2014, 23:08
Dlaczego zamiast informacji na stronie po przekierowaniu jest pusto?
Co to znaczy pusto?

jasiek07
11-03-2014, 23:40
tak jak na obrazku ponizej

http://zapodaj.net/ba8634a84e467.png.html

zamazalem nazwe strony i menu, bo sa niepotrzebne nie chce robic reklamy. Generalnie tam gdzie jest biale tlo (ten pasek) to znajduje sie tresc na stronie. A jak widac na obrazku nie ma zadnego komunikatu, jedynie pusto


dodam ze sprawdzilem plik jezyka i stała COM_USERS_REGISTRATION_COMPLETE_VERIFY ma okreslona wartosc, wiec tutaj jest jak najbardziej wporzadku.

Podejrzewam ze chodzi o szablon, tylko nie wiem w ktorym miejscu mam grzebac..

- - - Updated - - -

Problem rozwiazany, brakowalo linijki <jdoc:include type="message" /> w pliku php templatki.
Pozdrawiam