PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie dodać mikroznaczniki Google?



Hiatus
14-03-2014, 08:44
Chcę popromować stronę i m.in. dodać do niej mikroznaczniki googla - ponadto znaczniki pozwalające na wyświetlenie zdjęcia autora w wynikach wyszukiwania Google - trzeba to wstawić w <head> strony czyli gdzie? W czy chodzi o <head> w index.php templatki?
"Przeczytałem Internet" i ni cholery nie mogę zrozumieć jak to dodać.
Nie jestem informatykiem, jak pisałem na "dzień dobry" do tej pory dawałem radę i nie zawracałem głowy, ale tego nie rozumiem - wiem, że źródło strony jest wynikową ale czy główne dane zawierają się w jakimś pliku, który mogę wyedytować, dopisać coś do niego itp.? Jeśli tak to gdzie on-plik jest? Jeśli nie to gdzie najlepiej dodać mikroznaczniki w inedx.php w templatki?
Przepraszam, że zawracam głowę pierdołami ale nie radzę sobie z tym
- dziękuję
- będę wdzięczny za odpowiedź na forum lub na priva
- i jak zwykle pozdrawiam i dziękuję za pracę nad Joomla.

Seifer
16-03-2014, 23:46
Nie wiem o jakich znacznikach mowa, ale nagłówek head to właśnie ten w indeksie templatki.
Jeśli chcesz dodać znacznik weryfikujący stronę do Google Analytics, Google Plus, narzędzi dla webmasterów czy innego ich produktu to właśnie tam znajduje się odpowiednie miejsce.

palyga007
17-03-2014, 08:05
https://support.google.com/webmasters/answer/146897?hl=pl

Hiatus
17-03-2014, 08:51
Serdecznie dziękuję - problem rozwiązany jak zwykle za pomocą forum.joomla - pozdrowienia dla twórców i użytkowników.