PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem JoomGallery



grzegorz0004
15-03-2014, 10:42
Witam
Na swojej stronie testowej (www.joomla30.przedszkole-zarow.pl (http://www.joomla30.przedszkole-zarow.pl)), miałem zainstalowany ładny slider "BT Slideshow Pro" (szablon http://www.joomfreak.com/demo/#jf_texturia).
Przez jakiś czas wszystko było ok, ale teraz gdy chciałem dodać nowe fotki, okazuje się, że komponent nie działa (nie istnieje :blink: ?).
Jak wchodzę do konfiguracji modułu "BT Slideshow Pro", to jakby czegoś brakowało:

7413

A w pasku pojawia się taki komunikat:

7414


Jak z tego wynika ten moduł jest powiązany z komponentem JoomGallery:

7415
Ale jak chcę uruchomić cokolwiek z tego modułu, to mam takie coś:

7416

Jak widać z opisu zniknęło coś z bazy danych (?)
Odinstalowałem "JoomGallery" z poziomu panelu "Instalacje" i wgrałem na nowo, ale to nic nie daje.

Nie jestem dobry w grzebaniu w tabelach bazy, i nie chciałbym czegoś zepsuć jeszcze bardziej.

Może ktoś mógłby coś podpowiedzieć, byłbym wdzięczny.

(Jeśli się nie uda, to chyba będę chyba musiał użyć innego slidera, choć nie bardzo będzie i pasował do layoutu)

Pozdrawiam

Gall Anonim
15-03-2014, 11:39
Stawiam na to że w między czasie dokonywałeś aktualizacji Joomla i tutaj jest przyczyna twoich problemów o ile się naturalnie nie mylę - w przypadku wielu rozszerzeń zmiany dokonane pomiędzy wersjami 3.2.1 => 3.2.3 => 3.2.3 powodują "tego właśnie typu wywalenie się rozszerzeń", tak było w przypadku płatności dotpay i payu dla Joomshopping, to samo tyczy się RS Firewalla (tylko po zamknięciu zapisu) i jeszcze paru innych których akurat w tej chwili nie pamiętam, Najprostszym rozwiązaniem jest aktualizacja wersji rozszerzenia.

grzegorz0004
15-03-2014, 11:58
Jak próbuje odinstalować JoomGallery, to mam takie coś;

7418

podczas reinstalacji jest to samo

Gall Anonim
15-03-2014, 12:15
A czy nie możesz po prostu zainstalować najnowszej wersji? (powinno ci zaktualizować i tyle)

grzegorz0004
15-03-2014, 12:53
Przebieg instalacji jest OK, mam info, że zostało zainstalowane, ale jak chcę to uruchomić, to... jak wyżej

Nie wiem, może trzeba to wszystko usunąć, bądź wyłączyć w tabelach bazy ?

grzegorz0004
15-03-2014, 13:39
Przywróciłem kopię zapasową. Nie jest to może szczęśliwe rozwiązanie, ponieważ utraciłem sporo wykonanej pracy, ale odzyskałem slider :-)

Dzięki za pomoc