PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić w przeglądzie artykułów odnośnik do następnego przeglądu srt. podkategorii



gregorus
15-03-2014, 19:08
Witam,
Mam problem z podkategorią do której nie mogę utworzyć odnośnika w przeglądzie artykułów z kategorii nadrzędnej

MENU 1 (przegląd kategorii 1)
-pozycja 1
-pozycja 2
(PODKATEGORIA do 2.1)
--pozycja 2.11
--pozycja 2.12

Menu rozwijane działa poprawnie - przy kliknięciu na pozycję 2 pojawia się przegląd podkategorii 2.1
ALE: przy kliknięciu na MENU1 pojawia się przegląd kategorii 1 a w nim (przy pozycji 2) jest odnośnik do artykułu z pozycji 2 a nie do przeglądu artykułów z podkategorii 2.1. Przekierowanie/odsyłacz z artykułu poz.2 do przeglądu podkategorii 2.1 nie działa bo adres strony istnieje.
Wolałbym nie używać wyświetlania w MENU 1 kategorii i podkategorii.

czy ktoś ma jakiś pomysł ?

gregorus
17-03-2014, 11:32
żeby rozjaśnić i sprecyzować temat :
chodzi o to że wynik kliknięcia na główną pozycję MENU daje mi przegląd artykułów głównej kategorii.
Co zrobić żeby w tym przeglądzie link odnosił się do podkategorii , a nie do konkretnego artykułu widocznego w przeglądzie.

Wiem że mogę w przeglądzie uwzględnić na raz kategorię główną i podkategorię, ale dla większej czytelności chcę zachować drzewiastą strukturę.

Menu rozwijane działa dobrze (widać strukturę menu) , tylko problem jest jak ktoś od razu kliknie na główną pozycję menu.


Czy ktoś z takim czymś już "walczył" ?

KES
17-03-2014, 12:52
Może zastosuj alias pozycji menu.

gregorus
17-03-2014, 13:04
już wcześniej próbowałem :)
i artykuł i pozycja podmenu (wyświetlająca podkategorię) mają taki sam alias
ale joomla przy tworzeniu aliasu do artykułu automatycznie dodaje numer "ID" artykułu do aliasu, co ostatecznie powoduje że są to dwa różne adresy.
może jakiś inny pomysł....?