PDA

Zobacz pełną wersję : przestało działać logowanie joomla 3.2.3



klroman
15-03-2014, 22:08
Joomla 3,23.
Zaczeło się od tego że chciałem się przelogować na zapleczu na admina i nie chciał się wylogować, a jak pozamykałem okna i odpaliłem jeszcze raz przeglądarkę, przestało działać logowanie i na witrynę i do zaplecza. Stronka świeżo postawiona, w pliku configuration.php nie ma wpisów ciasteczkowych
(
public $cookie_domain = '';
public $cookie_path = '';
)
kombinuję i szukam ale brakło mi inwencji.
sprawa pilna, możliwe że jest to wynik ataku.
dostęp mam tylko przez ftp-a teraz.
front działa w trybie public raczej normalnie..
problem, że stronka którą robie dla komitetu wyborczego..
gdwpolska.pl , więc sprawa pilna

PeFik
15-03-2014, 22:25
1) a spróbuj z innej przeglądarki
2) a jaki masz komunikat , złe hasło ?
3) mogła sie sesja zespuć... wtedy trzeba by za pomocą PHPMyAdmina lub adminer - wyczyścić tablice session

Tylko nie mów że miałeś login "admin" a hasło "admin1/demo/qwerty" ?
W razie czego: http://docs.joomla.org/How_do_you_recover_or_reset_your_admin_password%3F

- - - Updated - - -

p.s.
Sorry, ale talentu graficznego to ci brakuje, jak widzę twój szablon to przypomina mi się rok 1997 lub 2000. Jesteś pewny, że podołasz ? W końcu dla miasta stołecznego W-wa robisz.

klroman
15-03-2014, 23:10
nie ma żadnego komunikatu, inne przeglądarki sprawdzałem, reakcja jest na próbe zalogowania, odświeża stronkę, ale nie ma żadnej innej reakcji.
logi logowania nie dają wpisów o nieprawidłowym logowaniu, poza w miare znanymi mi czasami..
stronka musiała powstać na biegu - wymogi prawne, stąd gotowy szablon. banery dostałem, i takie są jakie są.. jakoś nie dało się przekonać.
Ciężko pozmieniać na szablonie kolory, nie wszystkie pola się dało jak na razie.
Skupiam się na ważniejszych tematach na tą chwile.Na pieszczoty przyjdzie czas później. Szablon ma problemy najwyraźniej z tą wersją Joomli, dużo ustawień nie działało.zaraz postaram się wyczyścić te tablice..

klroman
16-03-2014, 12:27
hasła nie zmienione, podmieniałem hasła też ze starej wersji, czyszczenie session nic nie dało, podmiana grup_users też.
dziwnie działa logowanie, domyślnie wyskakuje login usera z uprawnieniami admina, proba logowania jako admin, powoduje ze pojawia sie okno logowania z wpisanymi domyslnie loginem usera.Czyli jak by cookies. Dostep do bazy i ftp-a jest, ale gdzie to zmienić, i co?
jakies pomysły?

komodore
16-03-2014, 12:51
w pliku configuration.php nie ma wpisów ciasteczkowych
(
public $cookie_domain = '';
public $cookie_path = '';
)
to nie świadczy o tym, że nie używasz cookies.

Wyłącz cache i usuń cookies oraz wyłącz zapamiętywanie haseł dla domeny w przeglądarce.

klroman
16-03-2014, 12:55
ewidentnie jest to problem w bazie danych, podmiana bazy umożliwiła logowanie, ale sieczka oczywista .baza była z jakiejś świeżo postawionej joomli.brak zainstalowanych szablonów, ustawień.ale logowanie zaczeło działać.szukam dalej.

- - - Updated - - -

próbuje na 3 przeglądarkach, więc to nie to.na wszystkich podobna reakcja.

mac
16-03-2014, 13:05
3) mogła sie sesja zespuć... wtedy trzeba by za pomocą PHPMyAdmina lub adminer - wyczyścić tablice session

A to zrobiles?

komodore
16-03-2014, 13:11
Czy instalowałeś coś, albo aktualizowałeś?

klroman
16-03-2014, 15:22
"czyszczenie session nic nie dało" czyli nic nie dało.
podmieniam tabele w bazie po kolei, zobaczymy coo z tego wyniknie.

- - - Updated - - -

nie, nic nie dodawałem, ani nie aktualizowałem, tylko prace wewnątrz , zmiana menu, artykuły itp.
przywrócenie backupu instalacyjnego w powiązaniu z istniejącą bazą też nic nie dało.
jakiś efekt po podmianie bazy był, zaczeło się logować, ale sieczka na stronie jest.

Jola
16-03-2014, 16:40
Cóż, może trzeba zacząć od prostej czynności: RatujAdmina_3.2.2 (http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/ratuj-admina.html)

klroman
16-03-2014, 19:09
Skorzystałbym pewnie z tej , lub innej metody, ale w tym przypadku zbędna.Nie chodzi o zmiane hasła tylko niemożliwość zalogowania.hasła podmieniałem w bazie, zmieniałem tabelkę całą i nic nie dawało.
w sumie nie mam natchnienia marnować dalej czasu, mam kopie będę się bawił, na razie orze od początku..
Jak dojdę do jakichś wniosków, dam info..

Jola
16-03-2014, 19:17
Ratuj Admina nie służy tylko do zmiany hasła. Sprawdza ustawienia dwóch dodatków, które wyłączone uniemożliwiają logowanie

klroman
16-03-2014, 19:50
sorki zauważyłem to po napisaniu wcześniejszej wypowiedzi, ale jak już zaznaczyłem, sprawdzę to na kopii jak się uspokoi dzisiejszy znerwicowany dzionek :).Jest prawdopodobne że właśnie te dodatki zostały wyłączone i prawdopodobne że przeze mnie. :(
Dziękuję za wsparcie i pomoc :)

klroman
30-03-2014, 21:09
Wszystko wskazuje że mogłem przypadkiem wykasować dodatki od logowania, więc nie ma się co dziwić..
Miałem tam mase śmieci pod różnymi nazwami i chyba za dużo zaznaczyłem :(
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i cenne uwagi