PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.2.3 problemy z JS...



mihuu
17-03-2014, 19:20
Zacznę od tego, że w Firefoxie, Chromie i IE 11 wszystko działa jak należy. Problemy występują w IE 7, 8 i 9. Wersji 10 niestety nie mogę przetestować. Mianowicie, przy wczytywaniu strony pojawiają mi się nastepujące błędy JS:

Błąd pierwszy dotyczy tej linijki


jQuery(document).find('a[data-toggle="tab"]').on('click', function(e) { - funkcja on

w pliku /media/system/js/tabs-state.js

Podejrzewam, że dotyczy to poziomego menu, bo jest lekko rozwalone.

Błąd drugi dotyczy tej linijki


jQuery('.fox_select').chosen( - funkcja chosen

w pliku foxtext.js komponentu FoxContact. Cały dodatek jednak wygląda i działa bezproblemowo - oczywiście wersja pełna i legalna.

Wersje Joomla i dodatków aktualne. Czy wie ktoś co może nie być tak?

Pozdrawiam

PS: Czytałem, że ponoć Joomla 3.x.x ma różne problemy z JS i może problem tkwi w samym skrypcie i należy czekać na łatkę? Choć jest to nieco frustrujące :obojetny:

mac
17-03-2014, 20:59
PS: Czytałem, że ponoć Joomla 3.x.x ma różne problemy z JS i może problem tkwi w samym skrypcie i należy czekać na łatkę? Choć jest to nieco frustrujące :obojetny:Raczej stare wersje IE nie lubią jquery, testujesz najnowsze skrypty joomli (w tym jquery) na przeglądarce, która ostatnią aktualizacje miała w marcu 2011 czyli 3 lata temu, chce przypomnieć ze wtedy Chrome mial wersje 10 a teraz ma 35 (dev), ze wtedy Firefox byl w wersji 3.5.19 a obecnie 28.0, to... lata swietlne w dobie internetu...
Tu masz narzędzie do testowania w wyższych wersjach IE
http://netrenderer.com/