PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria - poszukiwanie



radexon
18-03-2014, 20:07
Poszukuje galerii która:
- można ustawić dowolną miniaturę dla danej kategorii / podkategorii
- generuje miniatury w formie jak by to nazwać zdjęcia za lekką mgłą,

Oraz nie wiem czy to dobrze opiszę ale jeśli mam zdjęcia w danej kategorii i po kliknięciu w miniaturę danej kategori to bez otwierania podstrony kolejnej chciałbym przeglądać zdjęcia.

Przetestowałem Phoca Gallery ale nie doszukałem się wybrania własnej minaitury dla kategorii danej. No i miniatury podczas generowania są zwykłe.

komodore
18-03-2014, 21:09
Słabo testowałeś. Aby czegoś używać trzeba zapoznać się z dokumentacją. Wujek google pomoże znaleźć. Co prawda nie ma opcji wprost do zaznaczenia przy wyborze obrazu, ale możliwość jest.

radexon
19-03-2014, 12:18
Znalazłem Simple Image Gallery PRO.
Po konfiguracji otwiera zdjęcia jak chcę.
Problem miniatur rozwiązałem,że sam je wygeneruj.
Niestety ręczne wstawianie 100 sztuk do artykułu to czasochłonne. A zdjęc dojdzie.

radexon
19-03-2014, 13:07
Pytanie czy w PHoca mozna ustawić tak, że po kliknięciu w daną kategorię otwiera się foto z tej kategorii a nie kolejna podstrona ze zdjęciami.
W menu ustawienia jak wybiorę kategorię WIDOK KATEGORIA OBRAZÓW i wybieram kategorie nadrzedną to pokazuje kategorie w niej ale otwiera sie podstrona z fotami z danej kategorii zamiast od razu otworzyć w lightboxie.

komodore
19-03-2014, 14:12
Na pewno idzie zmodyfikować szablon. W ustawieniach chyba nie ma takiej opcji.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

radexon
19-03-2014, 15:04
No właśnie dokumentację przeglądam i się zastanawiam, który plik jest odpowiedzialny za otwarcie podstrony z fotami danej kategorii aby podmienić to na lightbox

komodore
19-03-2014, 16:46
Zajrzyj do components/com_phocagallery/views/

radexon
19-03-2014, 17:13
Znalazłem w components/com_phocagallery/views/categories/tmpl/


Plików jest tam dużo, podejrzewam, że odpowiedzialny za to jest plik default_categories
Ale głowy nie daje, że to ten plik.

zwiastun
19-03-2014, 17:19
Ten. Definiuje domyślny widok kategorii, ale punktem wyjscia jest plik default.php

radexon
19-03-2014, 17:31
Dzięki Zwiastun.
Zaraz przejrzę

Problem zdjęcia za mgła / przezroczystością rozwiązałem inaczej:

Do pliku : media/com_phocagallery/css/custom/default.css

Dodałem:
opacity: 0.54;
-ms-filter:"progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha"(Opacity=54);

I miniatury w kategorii wyświetlają się tak jak chciałem :)

Kwestia teraz została podgladu galerii / otwierania w lightbox a nie w podstronie kolejnej

zwiastun
19-03-2014, 17:39
Moment. Nie zwróciłem uwagi na katalog. Katalog views/categories/ definiuje widok wielu kategorii. Za widok pojedynczej kategorii odpowiadają pliki w katalogu views/category.

radexon
19-03-2014, 18:08
Nie wiem czy dobrym tropem idę ale...

Zastanawiam się czy kod odpowiedzialny od linii 86 opisany jako // Rendering images. - odpowiedzialny jest za renderowanie podczas klikania w dana kategorię czy generowanie zdjęcia po kliknięciu już w kategorie

Bo jeszcze znalazłem w 80 lini kod opisany jako // Categories View in Category View

zwiastun
19-03-2014, 18:45
Czy na pewno wiesz, co robisz i potrafisz?
Kod

// Categories View in Category View
if ($this->tmpl['display_categories_cv']) {
echo $this->loadTemplate('categories');
}
odpowiada za wczytanie podszablonu default_categories.php wyświetlającego listę (pod) kategorii w widoku jednej kategorii
Kod


// Rendering images
echo $this->loadTemplate('images');
odpowiada za wczytanie podszablonu default_images wyświetlającego obrazy w kategorii

radexon
19-03-2014, 19:26
No stąd pytam / pisze o podpowiedź.