PDA

Zobacz pełną wersję : 11.6GB error_log



komodore
19-03-2014, 07:33
Wielkie zdziwienie mnie ogarneło gdy zobaczyłem, że przez około 7 dni plik error_log urósł do 11.6GB. Dodawanie nowych wpisów do tego pliku tak obciążało serwer, że nie wyświetlał już strony (zaplecze działało bez problemu). Po analizie kolosa okazało się, że w najgorszym przypadku dodawane było ok 5500 wpisów na sekundę!!! Głównie pierwszy z poniższych:


[05-Mar-2014 22:44:50 Europe/Berlin] PHP Warning: XMLReader::open() [<a href='xmlreader.open'>xmlreader.open</a>]: Unable to open source data in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/feed/factory.php on line 44
[07-Mar-2014 04:43:02 Europe/Berlin] PHP Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'Duplicate entry 'http://xxx/yyy/zzz-' for key 'idx_link_old' SQL=INSERT INTO `xxx_redirect_links`
(`old_url`,`new_url`,`referer`,`comment`,`hits`,`p ublished`,`created_date`) VALUES
('http://xxx/yyy/zzz-Ĺ?rodowiskowa.html', '' ,'', '',1,0, '2014-03-07 03:43:02')' in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php:605
Stack trace:
#0 /home/xxxx/public_html/xxxx/plugins/system/redirect/redirect.php(114): JDatabaseDriverMysqli->execute()
#1 [internal function]: PlgSystemRedirect::handleError(Object(Exception))
#2 {main}
thrown in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 605

Jako pierwsze co zrobiłem, to zmieniłem nazwę kolosa i wyłączyłem doniesienia. Strona ożyła i przestały się pojawiać nowe wpisy w error_log.
Analizując wpisy dodane przez Joomla! w przekierowaniach okazało się, że problemem są wielokrotnie dodane wpisy oraz polskie znaki w adresie.
W konfiguracji są włączone: sef, htaccess, adres w utf-8 i .html.

Od tygodnia próbuję to jakoś rozwiązać i jak na razie drepczę w miejscu.
PHP 5.3 i 5.4
mySQL 5.1
Joomla! 3.2.3
Apache 2.2

Czy rozwiązał już ktoś, lub może naprowadzić mnie na rozwiązanie tego problemu (przy zachowaniu obecnych adresów)?

komodore
20-03-2014, 11:00
[05-Mar-2014 22:44:50 Europe/Berlin] PHP Warning: XMLReader::open() [<a href='xmlreader.open'>xmlreader.open</a>]: Unable to open source data in /home/xxxx/public_html/xxxx/libraries/joomla/feed/factory.php on line 44
Dzisiaj zauważyłem, że te błędy tak się mnożą, gdy witryna nie działa (był wyłączony serwer mySQL).

komodore
20-03-2014, 11:59
Nie zauważyłem, że wcięło część wpisu
gdy witryna nie działaoczywiście ta z której ciągnę rss.

trzepiz
20-03-2014, 22:28
W konfiguracji są włączone: sef, htaccess, adres w utf-8 i .html.

spróbuj wyłączyć .html

Właśnie miałem podobny problem .. każde wywołanie pewnego adresu, który powinien zwracać 404 dawał wpis do logów. Po usunięciu (wyłączeniu) "adresy z przyrostkiem" problem zniknął ..