PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie Artykuły wyróżnione - przegląd Joom 3.2



elmalutki
19-03-2014, 22:53
Witam, tworząc stronę chciałem uzyskać inną kolorystykę linków i niektórych elementów na różnych podstronach (każda pozycja menu to Jedna kategoria artykułów - przegląd). Z tym nie ma problemu, bo przypisuje sobie odpowiednią klasę i hula. Problem się pojawia w momencie gdy chcę aby na stronie głównej - Artykuły wyróżnione - przegląd, pojawiały się artykuły ze wszystkich kategorii (te wyróżnione oczywiście) i zachowywały swoją kolorystykę, np.: Kategoria "A" ma kolorystykę niebieską artykułu, kategoria "B" ma kolorystykę zieloną artykułu itd... jeżeli na głównej stronie będą wyróżnione jakieś artykuły z tych kategorii to chciałbym aby te kolory były zachowane, A-niebieski, B-zielony...

Pomyślałem, żeby wyciągnąć ID kategorii, w której jest umieszczony artykuł i dodać np class="cat-ID" niestety guglowałem, próbowałem i nic nie wychodziło.
Może macie jakiś inny pomysł?

mała ilustracja;-)


7426

marian_mk
20-03-2014, 08:28
Jednym rozwiązaniem bez ingerencji w kod jest wykorzystanie klas jakie są nadawane artykułom w zależności od kolejności występowania w przeglądzie wyróżnionych i przegladzie artykułow (niedogodność to to, ze trzeba ustawić artykuły w pożądanej kolejności)
Te klasy to:

leading-0, leading-1 , lesding-2 itd - dla artykułów wstępu
row-0, row-1, row-2 itd - dla pozostałych artykułow

elmalutki
20-03-2014, 08:35
dziękuję za odpowiedź, takie stałe formatowanie potrafię zrobić, ale to nie przejdzie:-/ bo na głównej mają być artykuły od najnowszego do najstarszego. Artykuły będą się mieszać, raz z kategorii A, B, E, A itd... a chciałbym zachować ustaloną kolorystykę przypisaną do kategorii... jakiś inny pomysł?

elmalutki
20-03-2014, 12:26
Dobra udało się!! dla potomnych:

w nadpisaniu szablonu html/featured/default_item.php dodałem: <div class="cat-<?php echo $this->item->catid; ?>pozostały kod nieruszony ;-)</div>".
Dzięki temu jeżeli będzie kilka artykułów wyróżnionych z tej samej kategorii i kilka z innej, będą się różniły np kolorami nagłówków.

Jak dokończę projekt wrzucę tu link.

Dzięki za zainteresowanie