PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka problemów z joomla PE i phpBB by przemo



bartus2003
18-02-2007, 12:48
Witam mam kilka problemów z joomląPE oraz pomostem do phpBB przemo :
1. Otóż pierwszy problem jaki się rzuca w oczy, to nie mogę załatać połowy plików, tylko muszę je dogrywać z ogryginalnych paczek, tylko czemu??
Jak ja mam niektóre zmodyfikowane i nie mogę ich załatać, a jak wgram oryginalne, załata się ale jak wgram spowrotem moje zmodyfikowane, to znowy trzeba załatać, a nie da się.
2. Problem drugi to to, iż userzy się skarżą, że jak są zalogowani w joomli, to tak jakby nie byli. Ponieważ gdy chcą się dostać to stref dla użytkowników zalogowanych wyskakuję im monit iż mają się zalogować (a przecież są)
3. Gdy się wylogowuję z Joomli przenosi mnie od razu do Forum, a z Joomli oczywiście nie wylogowywuje.

Zna któś te problemy??

stone
19-02-2007, 21:52
To tak
Ad 1 jezeli dokonujesz własnych modyfikacji to musisz to robić na plikach już załatanych

Ad 2 Czy może dać link do strony i podać gdzie konkretnie ten problem występuje?

Ad 3 To może być winą nie do końca załatanych plików

bartus2003
19-02-2007, 21:59
To tak
Ad 1 jezeli dokonujesz własnych modyfikacji to musisz to robić na plikach już załatanych

Ad 2 Czy może dać link do strony i podać gdzie konkretnie ten problem występuje?

Ad 3 To może być winą nie do końca załatanych plików

1. no robię np modyfikacje przez FTP i jak odświeże w panelu admina to już jest 'niezalatany'
3. nawet gdy są załatane tak się dzieje, ale mi chodzi bym mógł używać moich zmodyfikowanych plików a nie umiem dac sobie z tym rady.

bartus2003
19-02-2007, 22:04
Zauważyłem że przyciski wylogowywania z joomli kieruje do /forum/login.php :/

stone
20-02-2007, 21:52
Możesz dać link do stronki?
I od razu dostęp do admina na PW jak możesz

bartus2003
21-02-2007, 15:07
na PW wysłałem wczoraj

stone
23-02-2007, 00:29
Wiem, dostałem, tylko czasowo nie wyrabiam, ale postaram sie jak najszybiej zobaczyc

Willy
02-03-2007, 13:57
1. no robię np modyfikacje przez FTP i jak odświeże w panelu admina to już jest 'niezalatany'


ad1.
Mechanizm sprawdzania czy zalatany czy nie polega na obliczniu sumy kontrolnej md5 konkretnie. I teraz jak zmienisz w 'zalatanym' pliku jeden znak ... to suma kontrolna się zmieni i ... mechanizm kontroli stwierdzi że jest 'niezałatany'.
Poprostu plik z własnymi modyfikacjami będzie zawsze figurował jako 'niezałatany'.

Pozdrawiam willy.:cool:

bartus2003
02-03-2007, 14:31
Poprostu plik z własnymi modyfikacjami będzie zawsze figurował jako 'niezałatany'.

Pozdrawiam willy.:cool:

ale wtedy będzie ok ;>?

Willy
02-03-2007, 14:47
Tak. Będzie ok.
Ale jak pojawi się nowa łatka/wersja będziesz musiał ręcznie ją wprowadzać do tych plików, albo jak zrobisz automatem - nadpisze ci twoje pliki i będziesz musiał własne modyfikacje jeszcze raz dodawać.
Niema nic za darmo ...;)

Pozdrawiam Willy.