PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z marginesem.



krzysztof88kr
21-03-2014, 16:28
Witam. sprawa dotyczy strony www.gk-stal.pl. Potrzebuję tekst na stronie głównej podnieść trochę do góry. Jest on osadzony jako normalny artykuł. Silnik Joomla 3x. szablon jsn tendo free. W których css tego szukać?

Jac
21-03-2014, 16:47
Template.css

Linia 552, usuń dolny margines:

#jsn-content-top { margin-bottom: 15px; /*zmień na 0*/
background: url(../images/dot-horizontal.png) left bottom repeat-x;
}


Linia 1367, również możesz pokombinować z tym dolnym marginesem:

.jsn-article-toolbar {
margin-bottom: 15px; /*zmień na 0*/
background-color: #191919;
}


Pamiętaj, że te zmiany mogą mieć wpływ na wygląd na podstronach.

krzysztof88kr
21-03-2014, 16:57
Zmieniłem podane wartości, jednak nic to nie dało.

Jac
21-03-2014, 17:14
Wziąłeś do prostej strony zawiły w budowie szablon, który cierpi na "divitis". Przerost formy, więc trochę się z tym pomęczyć musisz. W Chrome masz wbudowane narzędzie, którym można zbadać każdy element strony. Przeglądasz swoją i patrzysz, który element ma w arkuszu CSS zdefiniowane marginesy, wypełnienia czy po prostu nadane na sztywno wysokości elementów. Tak możesz nad tym zapanować.

Możesz dodać w arkuszu CSS:

div.blog-featured p {margin: 0 0 5px 0}
Możesz dla #jsn-maincontent_inner usunąć górny margines. Razem już 10 pikseli mniej od góry. Kombinuj.

krzysztof88kr
21-03-2014, 23:28
No niby pogrzebałem, pozmieniałem i coś w górę poszło. Jednak zaciekawiła mnie pozycja DEBUT SLIDESHOWCK <div class="slideshowck camera_wrap camera_amber_skin" id="camera_wrap_174" style="display: block; margin-bottom: 61px; height: 400px;"> Do urwania jest 61px, kosztem tych kropek na sliderze. Tylko jak się dobrać do pliku źródłowego. Siedzę już 3 godzinę i szukam i nic....