PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz rejestracji Kunena Jomla 3.2



sene
22-03-2014, 11:56
Proszę o podpowiedź jak zmodyfikować standardowy formularz rejestracji Joomla na potrzeby rejestracji użytkowników do forum Kunena.
Trafiłam na opisy jak tworzyć własne profile z dodatkowymi polami do standardowego formularza rejestracji Joomla, próbowałam też zainstalować Community Builder, ale są to narzędzia "na wyrost" dla mnie, bo jedyne czego potrzebuję, to modyfikacja nazwy dwóch pierwszych pól, bo dla przeciętnego użytkownika są niejasne oraz możliwość dodania tekstu wprowadzenia dot. obwarowań nałożonych na hasło.

Mam na myśli nazwę pierwszego pola:
IMIĘ/NAZWA UŻYTKOWNIKA
i drugiego:
NAZWA UŻYTKOWNIKA

Jeśli jest możliwość opublikowaniana tej podstronie modułu własny html - proszę o podpowiedź

z góry serdeczne dzięki za pomoc :)
pozdrawiam!

Justyna

Gall Anonim
22-03-2014, 18:44
@sene
Bodajże najprostszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wykorzystanie mechanizmu nadpisywania tłumaczeń.
1. Na zapleczu => rozszerzenia => języki
2. Nadpisywanie tłumaczeń
3. Język polski - wityna
4. Utwórz
5. Prawa strona wyszukiwarka - wpisz szukaną wartość - czyli np: nazwa (to co jest obecnie /np. użytkownik/ a co chcesz zmienić ale dokładnie bo n.p spacja dodatkowo może blokować wyszukiwanie)
5. Pojawi Ci się stała językowa n.p. kunena_user_log - jeżeli pojawi ci się kilka wyników intuicyjnie będziesz wiedziała który jest właściwy - wystarczy zerknąć na składnię
6. Klikasz na stałą językową - powinna "wskoczyć" po lewej stronie na górze w pierwsze pole - poniżej wpisujesz nową wartość czyli IMIĘ/NAZWA UŻYTKOWNIKA i dajesz zapisz.
i to by było na tyle :-)

sene
23-03-2014, 09:30
Znakomicie!
DZIĘKUJĘ :)

pozostaje druga część mojego posta:
Jeśli jest możliwość opublikowania na tej podstronie modułu własny html - proszę o podpowiedź

pozdrawiam

Gall Anonim
23-03-2014, 10:31
@sene => o ile dobrze rozumiem chcesz wstawić moduł własny html w Kunena
Tak jest taka możliwość.
Jeśli moduł ma być po za komponentem (Kunena) należy wykorzystać pozycje szablonu podstawowego - ich widok wywołujesz o zaplecza w szablonach klikając na "oczko" obok nazwy, jeżeli oczko jest nieaktywne należy je włączyć w ustawieniach (góra, prawa strona, opcje).
Jeżeli chcesz wstawić moduł w komponent (wewnątrz Kunena) pomoże ci ta (http://www.templatekunena.com/docs/120-kunena-2-0-documentation/general-documentation/79-module-positions-in-kunena-16x.html) informacja.
Ponieważ nie ma tam prezentacji pozycji tylko po nazwach można się domyślać - wykonałbym test tworząc moduły typu włąsny html i wpisując w nie nazy pozycji a potem opublikowałbym w tych pozycjach - wówczas zobaczysz gdzie jest osadzona która pozycja.
Pzdr

sene
26-03-2014, 10:18
Tak, teraz wszystko gra, dziękuję!