PDA

Zobacz pełną wersję : jestem nowy ;)



zbychoo
06-02-2006, 12:30
"Kiedy mamy juz potrzebne pliki w wymaganym miejscu, uruchamiamy przeglądarkę WWW i wpisujemy w nią adres naszego serwisu. System automatycznie rozpozna, że serwis nie jest jeszcze poprawnie skonfigurowany i przekieruje na pierwszą stronę instalatora z testem przedinstalacyjnym. Sprawdzone tu zostaną wymagania odnośnie serwera oraz praw dostępu do plików i katalogów Joomla!. Mamy tu więc szansę, aby w razie niespełnienia któregoś z wymagań nanieść jeszcze odpowiednie poprawki."

Wiatam o co w ty chodzi ?? przeciez jak moge wpisać adres który jeszcze nieisnieje, wrzcuiełm do katalogu WWW index.php mej stronki i niby jak mam połcazyć sie z baza?
aha i jaką baże wybrać ?? bo widziałem tam jest tego sporo .... jetem początkujący wiec proszę :) o łopatologiczne wyjaśnienie :)

Pozdrawiam

magic
06-02-2006, 15:10
Do katalogu na serwerze www wrzucasz WSZYSTKIE pliki Joomla!.
Jeśli nie istnieje jeszcze baza danych mySQL, którą chcesz używać dla potrzeb Joomla! - musisz ją założyć (pustą) przy pomocy dowolnego administratora mySQL (np. popMyAdmin).
Teraz w przeglądarce w pisujesz adres do swojej strony - uruchomi się instalator Joomla! i poprowadzi cię za rączkę przez instalację.
Chwilę później masz gotowy, działający serwis www.

zbychoo
06-02-2006, 15:29
ale program polega na tym:

1)Mam jomlae odpaloną JSAS. w tym pakiecie w ogóle nie istnieje taki ktalog jak installation.
2) jak moge wpisać nazwe serwisu jak dopiero do jak nie ma jeszcze nzawy.
3) gdzie mam wrzucić ten plik index z serwisu ?
4) czy nie mogę skorzystać z jakieś gotowej bazy daych ? tam widzałem jest 36 Joomla, 12 MYSQL, i chyba 6 Admin php

dziękuje za sugestia i pozdrawiam

vj_
06-02-2006, 16:20
A mi się cierpliwosc konczy czasami jak ktos pizse o tyak, ze ies nic nei rozuime - wiesz pospiech jest wskazany tylko jak musisz naprawde szybko isc do... toalety :D

zbychoo
06-02-2006, 17:32
generalnie: uruchamia sie panel instalacyjeny wpisuje : localhost, jakis user, jakies hasło, nazwe bazy danych i dotaje to : http://forum.joomla.pl/forum/attachment.php?attachmentid=55&stc=1&d=1139239840

o co w tych chodzi?? Mam utrorzyc jakąś baze, ale ile kolum? nie moze ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczyć??

Pozdrawiam i dzięki za sugestie - choć nie zawsze na temat:)

danieladrianka
06-02-2006, 17:39
tworzysz pustą bazę o nazwie np. serwis, z użytkownikiem np. jasio i hasłem dla tego użytkownika np. balwan I TO WSZYSTKO !!
Potem przy konfiguracji Mambo przy instalacji wpisujesz te dane w odpowiednie pola MAMBO samo stworzy tabelki w tej bazie !!

zbychoo
06-02-2006, 18:55
juz spradzam:) dzięki za podpowiedz zaraz zobaczę wynik!

pozdr

zbychoo
06-02-2006, 19:04
Dzięki danieladrianka! O to mi chodziło treściwie i na temat! oczywiscie zadziałało:)

Pozdrawiam