PDA

Zobacz pełną wersję : problem z podświetleniem aktywnego menu



johnbalon
22-03-2014, 17:27
Cześć!

Jako nowy na forum pozdrawiam wszystkich.

Pierwszy raz tworzę stronę internetową pod niedawno otwartą firmę. Mimo obaw na samym początku, Joomla okazała się bardzo intuicyjna i przekonałem się, że nawet taki laik jak ja jest w stanie stworzyć stronkę. Pojawił się jednak problem który mnie przerósł dlatego zgłaszam się z prośba o pomoc.

Adres mojej stronki to: directa . pl

Problem dotyczy podświetlenia menu. Niezależnie, którą zakładkę włączę, podświetloną w menu jest zawsze strona startowa. Chciałbym by podświetlała się zakładka podstrony aktualnie wyświetlanej.

Wiem że temat był już wałkowany ale mimo strawienia wielu godzin nie znalazłem rozwiązania.
Niestety nie znam kodów css i html, zależy mi na prostej instrukcji co i gdzie wpisać.

Jedaja
22-03-2014, 19:24
Rozumiem że nie zmieniałeś nic w kodzie? Zainstalowałeś tylko pobrany gotowy szablon? jeśli tak to podaj skąd go wziąłeś

johnbalon
22-03-2014, 23:02
dzięki za szybką odpowiedź.
szablon zrobiłem z pomocą Artisteer 4 (tylko menu, nagłówek i tło). w kodzie nic nie zmieniałem.

Jedaja
24-03-2014, 09:56
jak możesz to wyślij mi plik roboczy z artisteera, odezwij się na priv

johnbalon
28-03-2014, 17:31
dzięki za odpowiedź
ostatecznie wprowadziłem nowe menu za pomocą modułu - już hula ;)

pozdrawiam

ps
gdyby ktoś kiedyś był zainteresowany wątkiem - winnym "nieaktywnego" menu był artisteer 4. podobno kolejna wersja została poprawiona pod tym względem, ale nie sprawdzałem...