PDA

Zobacz pełną wersję : tresc



djtomaszq
25-03-2014, 10:12
Witam. Czy ktoś z was wie jak zrobić taką rzecz aby artykuły i inne komponenty pod menu były na całą szerokość strony?
Tak jak na rysunku "strona testowa jest tylko do czerwonej kreski tam gdzie bylo menu (które ukrylem w panelu joomla) . Pomozecie ?
Załączone miniatury7433

zwiastun
25-03-2014, 12:43
Zwykle wystarczy nie włączać na stronie żadnych modułów. Jeśli nie wystarczy, trzeba poprawić szablon. Na podstawie obrazka nic więcej nikt Ci nie podpowie.

djtomaszq
25-03-2014, 19:26
To co mam jeszcze napisac?

Jac
25-03-2014, 20:43
Co napisać? Więcej informacji, które mogą być pomocne przy udzielaniu Tobie pomocy! Podać adres strony, albo chociaż podać nazwę szablonu, jeśli zastosowałeś gotowca. Im więcej sensownych informacji, tym lepiej dla rozwiązania twojego problemu.

Gall Anonim
25-03-2014, 21:33
Czy chodzi ci o to aby moduł menu był "oblewany" tekstem artykułu?

djtomaszq
25-03-2014, 21:53
Szablon "Beez3 - default", chce żeby po kliknieciu w menu np. historia, kontakt itp poniżej wyświetlał się dany artykuł na całą szerokość strony a nie na 3/4 tak jak na screenie widać. Wczesniej w ym szablonie bylo tak ze artykul zajmowal 3/4 szerokosci a reszte stanowily moduły np. modul popularnych linków itp. Te moduły z prawej w panelu wyłączyłem i jest w tym miejscu pusto a chcialbym zeby artykul sie rozciągnął w to miejsce. I jeszcze jedno pytanie. Jak można tło obrazkowe wstawić bo w szablonie w panelu nie ma opcji tła obrazkowego tylko kolor. Dziekuje.

zwiastun
25-03-2014, 23:02
Czy na pewno wyłączyłeś moduły w prawej kolumnie? Szablon Beez3 ma zaimplementowane wyłączanie lewej i prawej kolumny. Nic w nim nie trzeba zmieniać. Jeśli nie ma modułów w lewej i prawej kolumnie, treść komponentu umieszczana jest na całej szerokości strony.
Co do pyt. 2 - w jednym poście nie poruszamy różnych problemów. Wymaga to zmian w CSS - można ustawić tło dla selektora body w template.css

djtomaszq
26-03-2014, 08:00
A jak mam sprawdzić, który moduł jest z prawej a który z lewej strony ?

- - - Updated - - -

Mam włączone tylko 2 moduły tak jak na obrazku i dalej artykuł nie jest na całą szerokość strony... :/
7434

zwiastun
26-03-2014, 12:21
A jak mam sprawdzić, który moduł jest z prawej a który z lewej strony ?
Pytanie z zakresu podstaw obsługi Joomla.
Odszukaj na wiki
Wprowadzenie do obsługi szablonów (http://wiki.joomla.pl/J3.5:Pierwsze_kroki_z_szablonami) - zobacz, jak poznać pozycje modułów
Rozszerzenia Moduły (http://wiki.joomla.pl/Pomoc35:Rozszerzenia_Modu%C5%82y) - zobacz, jak korzystać z listy modułów

djtomaszq
26-03-2014, 13:09
dzięki, tego też szukałem :)