PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem do panelu admina w Joomla 3.0.2



bit100
25-03-2014, 10:47
Pisałem na innym forum ale nie otrzymałem od nikogo odpowiedzi więc proszę o jakiekolwiek wskazówki poparte doświadczeniem.
Jeśli poniższe pytanie jest niedokładne proszę powiedzieć:

Mam problem z logowaniem do panelu admina w Joomla 3.0.2, Nie
zmieniałem hasła ale dla pewności zmieniałem hasło poprzez ratuj
admina-nie pomogło, zmieniałem hasło również z bazy danych-nie pomogło,
skopiowałem głównego aministratora w bazie danych i utworzyłem nowy
login i hasło-też nie pomogło, skopiowałem na serwer samego admina (z nowej paczki 3.0.2) i nic:(

Podczas logowania do strony administratora nie wyświetla się żaden error ani że błędne hasło, po prostu czyści się wpis do loginu i hasła
Usuwałem tylko nieaktywne moduły, z komponentów miałem zainstalowany tylko chronoforms (legalny), więcej grzechów nie pamiętam
no może brak aktualizacji:(

Strona działa poprawnie - na razie

Dziękuje za pomoc, Pozdrawiam

zwiastun
25-03-2014, 12:41
1.

no może brak aktualizacji
Może. Od wydania wersji 3.0.2 do wydania wersji 3.2.3 (albo 3.1.6) usunięto kilka luk w bezpieczeństwie.
2. To, że wykonywane przez Cię operacje nie pomogły, o niczym nie świadczy. Może wykonywałeś je nieumiejętnie.
3. Próbowałeś na innym komputerze? Wyczyściłeś pamięć podręczną przeglądarki? Przeanalizowałeś poziom zabezpieczeń swojego komputera?

bit100
25-03-2014, 13:06
W odpowiedzi:
2. jeśli chodzi o niumiejętne wykonywanie to wydaje mi się że wszystko wykonywałem poprawnie, będę jeszcze raz podmieniał admina na serwerzea ale przypuśmy że wszystko było wykonane porawnie. Wiem że jest mnóstwo wątków na ten temat które czytałem ale jeśli nawet ktoś miał podobny problem to nie został on rozwiązany. Nie chciałbym stawiać ponownie strony:(, ale jesl będzie trzeba podejme wyzwanie.
3. Komputer(y) są czyste(pod względem wirusów i pod względem pamięci) sprawdzane na kilku bez rezultatu

tomaszek83
25-03-2014, 13:25
a czy po odpaleniu kopii witryny na serwerze lokalnym (zalecany JAMP) logowanie działa? Bo możliwe że Twoim problemem jest hosting. Choć bardziej prawdopodobnie "ktoś" (czytaj. tureckie rączki) po prostu Ci zepsuł stronę

Gall Anonim
25-03-2014, 21:25
@bit100
sprawdź czy możesz zalogować się od frontu witryny

quguar.as
01-04-2014, 00:25
Nie wiem czy to się komuś przyda, ale tak na przyszłość (nie ukrywam, że miałem minę z uśmiechem, kiedy czytałem ten post, "jak można zablokować sobie dostęp"), ale zgodnie z przysłowiem: "Nie śmiej się dziadku z czyjego wypadku", właśnie przeżyłem podobne emocje z Joomla3.2.3, szukałem, eksperymentowałem i zablokowałem mozliwość zalogowania się od strony witryny, wpisywanie loginu i hasła kończyło się komunikatem: "najpierw sie zaloguj".

OK, pamiętajcie na przyszłość, że: od zaplecza jest zakładka "dodatki", a tam: "Użytkownik - Joomla!", włączyłem mu dostęp: "dla zarejestrowanych", dopiero zmiana tej opcji na ustawienia standardowe: "publiczne", pozwoliło logować sie od strony witryny.