PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana wyglądu artykułu K2



bahati.nzuri
25-03-2014, 15:32
Chcę aby na mojej stronie użytkownicy mieli możliwość dodawania artykułów.
Artykuł jest widoczny na stronie, jest możliwość dodawania komentarzy i oceny.. Ale chciałbym zapytać jak zmienić wygląd dodanego już contentu ...
Np. Jak powiększyć tytuł artykułu, przesunąć obrazek ze środka na lewą stronę, możliwość zlinkowania artykułu przez FB oraz twittera i google+ na sam dół strony itp..
Muszę zainstalować nowy szablon, czy mogę sam to edytować?
Pozdrawiam

ekumi
25-03-2014, 15:54
Większość tego typu rzeczy robi się przy użyciu arkuszy stylów css. Zainstaluj sobie dodatek forebug do przeglądarki firefox. Kiedy będziesz umiał go używać, dowiesz się co i gdzie należy zmienić.

bahati.nzuri
25-03-2014, 17:49
Znam trochę Style CSS zrobiłem jedną prostą stronę, ale to wystarczyło, żeby poznać podstawy. :))
Dzięki wielkie, już leci punkcik ..

A dla tych, którzy będą mieli taki sam problem - Plik CSS, który należy edytować znajduje się:
public_html/components/com_k2/css/k2.css

Pozdrawiam :)

Jac
25-03-2014, 19:20
To jeszcze ja dam jedną radę, żebyś w przyszłości przy okazji aktualizacji K2 nie stracił swoich zmian, które wprowadziłeś w pliku k2.css. Przenieś (skopiuj) ten arkusz do folderu: templates/twoj-szablon/css, podepnij go w twoim szablonie, a w ustawieniach komponentu K2 wyłącz korzystanie z domyślnego arkusza CSS K2.

Alternatywnie możesz nadpisywać style, ale to może być trochę trudniejsze od zwykłego modyfikowania gotowego arkusza CSS. Dlatego najprościej przenieść edytowany przez nas plik w bezpieczne miejsce, w którym nie istnieje przy aktualizacji ryzyko nadpisania i utraty wykonanej pracy.

bahati.nzuri
25-03-2014, 19:44
Dzięki bardzo @Jac za podpowiedź na pewno się przyda i ustrzeże mnie od złego!