PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie z artykułu w stronie wynikowej z wyszukiwarki.



frytura
26-03-2014, 12:01
Momentami dochodzę do wniosku, że moje... łopatologiczne wymagania co do Joomli (okiem przeglądania przez panią Krysię z działu kadr, która chce coś zobaczyć i już...) i tak są one zbyt skomplikowane, żeby móc je osiągnąć bez wcześniejszego wściekania się na świat :) (Ale to taka moja mała frustracja słowem wstępu, bo już dzień x siedzę bezskutecznie nad tematem...)

Ale do rzeczy!

1. Na stronie mam zrobiony katalog produktów w oparciu o zwykłe standardowe joomlowskie kategorie oraz artykułu. Korzystam z galerii sigplus i nawet się fajnie sprawdza, ale...

Kiedy chcę wyszukać produkt w wyniku końcowym czyli na stronie wyszukiwania zamiast zdjęcia otrzymuję ścieżkę dostępową do pliku. No to myślę, sobie od czego jest support sigplusa na pewno pomogą... Uprzejmy pan odpowiedział mi na maila, ale chyba się nie zrozumieliśmy, bo w jego mniemaniu ja poszukiwałam możliwości odnalezienia pliku ze zdjęciem poprzez wyszukiwarkę. No i faktycznie taka funkcjonalność w wersji 1.5 beta galerii sigplus jest. Aczkolwiek miniaturek jak nie było tak nie ma...

Sprawa nie może czekać, więc pomyślałam, że może wkleję zwykłe zdjęcie i będzie po problemie... Też nie działa. Standardowa wyszukiwarka joomli nie widzi na stronie rezultatów w ogóle zdjęć, ani też ścieżki do zdjęcia. No to myślę sobie.. może ustawie w artykule "Obrazki i Łącza" dalej nic...

Tak to wygląda:
http://imperial.pl/pl/component/search/?searchword=LED%20DISC%201&searchphrase=exact&Itemid=938

2. Czy chęć zobaczenia zdjęcia artykułu jest zbyt wygórowanym i ponadstandardowym wymaganiem, że nie można tego jakoś bez problemowo ustawić...? Bo mnie już ręce opadają... :(:(:(

3. Czy jest na sali obecna osoba, która jakkolwiek (również odpłatnie) pomoże mi uzyskać pożądany efekt?

Pilnie proszę o pomoc.

Podsyłam jeszcze link do strony.

www.imperial.pl (http://www.imperial.pl)

W wyszukiwarkę wpisać można np: LED DISC 1, LED DISC 2, PROFI 48 Q2 - tak żeby było wiadomo o czym mówię.

Środowisko na jakim pracuję to Joomla 2.5.19

Z góry dzięki za pomoc.

KES
26-03-2014, 15:54
Poczytaj o nadpisywaniu szablonów i nadpisz lub stwórz nowy dla widoku wyszukiwania.

Chodzi o plik:

components/com_search/views/search/tmpl/default_results.php
lub twój szablon może mieć już nadpisany ten widok:

templates/{nazwa_twojego szablonu}/html/com_search/search/default_results.php

Zobacz co Ci zwraca wyszukiwarka i wyświetl to co Ci będzie potrzebne.

frytura
28-03-2014, 08:56
hej KES
dzięki za zainteresowanie tematem. Ogólnie tak. Tyle to ja już sama zorganizowałam, tylko problem pojawia się w momencie

i wyświetl to co Ci będzie potrzebne :) :)

Bo niestety moja znajomość php i joomla jest zbyt mała, żeby samemu napisać funkcję wyświetlającą zdjęcie pobrane z artykułu. No ale może wspólnymi siłami...?

KES
28-03-2014, 10:34
w pliku default_results.php masz pętle foreach i w niej wywołaj sobie

print_r($result)
i zobaczysz co będziesz mogła wyświetlić.

Poczytaj w dokumentacji PHP o: foreach, print_r/var_dump i o echo.

Jeżeli to będzie za mało to będziesz musiała napisać własny plugin do wyszukiwania.

marian_mk
28-03-2014, 13:30
Jest to do zrealizowania (czyli pobranie do wyników wyszukiwania obrazków wstawianych w zakładce: Obrazki i łacza) ale niestety wymaga to ingerencji w pliki Joomla , same nadpisywanie szablonem nie wystarczy.
1. nalezy zmodyfikowac plik: plugins/search/content/content.php
zmienić linię 168:
$query->select('a.title AS title, a.metadesc, a.metakey, a.created AS created')
na:
$query->select('a.title AS title, a.metadesc,a.images, a.metakey, a.created AS created')
czyli dodac pole images tabeli #_content


2. przekopiowac plik components/com_search/views/search/tmpl/default_results.php do katalogu : templates/nazwaTwojegoSzablonu/html/com_search/search/default_results.php
w pliku tym na poczatku wstawić:
$images = json_decode($result->images);

i korzystając z wzorca np. w pliku com_content/views/category/tmpl/blog_item.php wyświetlic obrazek image_intro lub image_fulltext

PRZYKŁAD: http://mar2.pl/test/index.php/uklady/szukaj?searchword=lorem%20i&ordering=newest&searchphrase=all