PDA

Zobacz pełną wersję : Jedna strona pod różnymi adresami.



doominik
26-03-2014, 12:30
Szukałem dla siebie jakiegoś komponentu do obsługi wydarzeń i zastanowiła mnie jedna rzecz. Wszystkie komponenty które sprawdziłem są zbudowane na tej zasadzie że strona wydarzenia znajduje się pod róznymi adresami, które zależą od tego skąd prowadzi link do strony wydarzenia. Z tego co mi wiadomo nie jest to właściwe z punktu widzenia SEO i obniża wyniki wyszukiwania dla witryny.

Przykład poniżej z komponentu RSEvents:

list-events/list-categories/event/1-sensation-white.html

list-events/list-locations/event/1-sensation-white.html
events-map/event/1-sensation-white.html
events-calendar/event/1-sensation-white.html
list-events/event/1-sensation-white.html

Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego te komponenty zbudowane są w ten sposób? I czy można temu jakoś zaradzić?

zwiastun
26-03-2014, 12:35
W budowie komponentów nie ma nic dziwnego - do tych treści prowadzą rożne ścieżki odwzorowane w adresach
Można zaradzić. Wymaga:
a) instalacji dodatkowego rozszerzenia do zaawansowanej obsługi prostych adresów lub
b) skomplikowanego i nieekonomicznego moim zdaniem kombinowania z tworzeniem ukrytego menu i umieszczania w nim pozycji menu prowadzących bezpośrednio do wydarzeń.

doominik
26-03-2014, 13:34
Może nic dziwnego nie ma ale prawidłowe z punktu widzenia SEO to nie jest. Używałem dawniej Jomsocial i tam tego problemu nie było. No ale nie będę kupował całego Jomsocial tylko po to aby mieć obsługę wydarzeń. Trochę przerost formy nad treścią.
A możesz polecić jakieś rozszerzenie?