PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięta baza danych. Reszta (pliki) jest.



max-301
26-03-2014, 20:33
Sytuacja wygląda tak. Strona sobie siedzi na niemieckim hostingu. Jakiś czas temu koleżanka dostała wiadomość że jej strona jest siewcą spamu (szczegółów nie znam) i hostingodawca skasował bazę danych. Wszystkie pliki Joomli pozostały. Także kopie w katalogu Akeeby


Mając dostęp do panelu klienta utworzyłem nowa bazę.
Mam kopię z akeeba z lutego 2014 i mogę w zasadzie odtworzyć stronę z kopii ale zastanawiam się czy z samej kopii nie mogę jakoś wyodrębnić bazy i w PHPmyadmin jej zaimportować.
ma to wogóle sens?

Czy nie bawić się w tege typu zabawy tylko jechać kickstartem z jpa?

Gall Anonim
26-03-2014, 20:38
Możesz odtworzyć witrynę z nadpisać pliki ale pytanie Po co? Pytasz czy ma sens - dla mnie nie.
Pzdr

zwiastun
26-03-2014, 20:50
Wyodrębnić pliki za pomocą Akeeba Wizard. Kopia bazy danych będzie w jednym z podkatalogów /installation

max-301
27-03-2014, 08:15
Wyodrębniłem, znalazłem bazę, zaimportowałem w PHPmyadmin .
Ale jakaś dziwna struktura się zrobiła. Normalnie jest baza a pod nią tabele.
Tutaj jakieś cuda.

zamiast prefixów są # ale to sobie pozmieniam na takie jakie były pierwotnie.
7439

tomaszek83
27-03-2014, 08:59
Pomijając wszystkie okoliczności to jeśli:


hostingodawca skasował bazę danych

to ja bym zaczął od zmiany hostingodawcy, bo ten jest mało poważny. Żaden szanujący się hostingodawca nie usuwa Twoich danych, a w przypadku który opisujesz jedyne co powinien zrobić to zablokować dostęp do strony i tyle.

Jola
27-03-2014, 09:37
Musisz wyedytować plik bazy i podmienić wszystkie #_ na przyrostek tabeli - ten z configuration.php

Tor_
27-03-2014, 11:09
Proponuję przejrzeć pliki i spróbować ustalić co jest rzekomym "siewcą spamu" .Swoją droga pierwszy raz słyszę aby administrator usunął bezę danych bez uprzedniego powiadomienia klienta .To darmowy serwer ? :)

PeFik
27-03-2014, 17:30
Prawidłowy prefix znajdziesz w configuration.php i tylko takiego użyj.

zwiastun
27-03-2014, 17:38
Zrób to sobie tak:
1. Odtwórz lokalnie witrynę z JPA.
2. Zbadaj - trzeba znaleźć zakażone pliki (zakażające)
3. Bazę danych wyeksportuj w phpMyadminie
4. Użyj jej do II kopii witryny odtwarzanej z czystych instalek Joomla i rozszerzeń (najpierw wszystko poinstaluj, przekopiuj uważnie pliki graficzne i inne konieczne, np. zmodyfikowanych szablonów, na koniec podmien bazę danych)

max-301
27-03-2014, 20:10
To widzę że szykuje się grubsza robota . hosting jest płatny w EUR i być może były jakieś ostrzeżenia ale ja dostałem info jak już strona przestała działać i bazy nie było. Ponoć koleżanka dostała płytę CD z kopią. Postaram się dowiedzieć więcej szczegółow na temat okoliczności od koleżanki. Dzięki za wskazówki.

via Tapatalk Lenovo A820

max-301
07-04-2014, 11:44
Zweryfikowałem moje możliwości czasowe i raczej cięzko będzie mi znaleźć czas.
Dałem zlecenie (http://forum.joomla.pl/showthread.php?76444-Stworzenie-nowej-strony-J25-na-podstawie-strony-J15-na-razie-rekonesans&p=338228#post338228) , być może ktoś inny podejmie sie tematu