PDA

Zobacz pełną wersję : SKRACANIE LINKÓW



piter123
27-03-2014, 22:50
Posiadam stronę w joomli 2,5. W jaki sposób moge skrócić taki link nazwa.pl/rap-newsy/szybkie-newsy/1689-sobota-w-pal-hajs-tv.html Takie długie nazwy chyba źle wpływają na wyniki google? Każda zmiana linków będzie wiązać się z nowym ideksowaniem w google?

Jac
28-03-2014, 10:04
Są narzędzia (komponenty do skracania adresów URL). Szukaj w katalogu rozszerzeń Joomla!


Takie długie nazwy chyba źle wpływają na wyniki google?
Na podstawie mojego długiego już doświadczenia w materii optymalizacji SEO uważam wręcz przeciwnie. Przemyślane przyjazne adresy URL podstron, zawierające słowa kluczowe, wspomagają pozycjonowanie. Oczywiście w drugą stronę też nie można przesadzić. Adresy podstron nie powinny być zbyt długie.


Każda zmiana linków będzie wiązać się z nowym ideksowaniem w google?
Tak. Dlatego przy każdej późniejszej zmianie adresu URL podstrony, wskazane jest zrobienie przekierowania ze starego adresu URL na nowy adres.

piter123
28-03-2014, 10:33
Mi się wydaje, że te kategorie są zbyt długie. Nie ma jakiegoś dodatku itp, który np po wejściu w szybkie newsy wywala te rap newsy? nazwa.pl/rap-newsy/szybkie-newsy/1689-sobota-w-pal-hajs-tv.html .
I w jaki sposób po zmianie aliasu mogę przekierować adresy na nowe?

Tor_
28-03-2014, 11:00
Kolega @Jac już podpowiedział poszukaj na JED np.JoomSEF i poczytaj o jego możliwościach

zwiastun
28-03-2014, 12:51
Mi się wydaje, że te kategorie są zbyt długie.
pomijając możliwości wynikające ze stosowania dodatkowych rozszerzeń, to Twoje adresy są rzeczywiście za długie - po kiego grzyba masz w nich rap-newsy, szybkie-newsy - dwa człony w ścieżce, 4 wyrazy, a tylko jeden (rap) ma jakieś znaczenie, czyli 75% pary w gwizdek!
Sugeruję więc, zanim się zaczniesz bawić dodatkowymi rozszerzeniami, które cudów nie czynią, zrobić porządek w strukturze kategorii i ustalić jakąś sensowną konwencję tytułowania treści. Przypuszczam też, że to nie jedyne działania, które można podjąć, by poprawić jakość treści.

piter123
29-03-2014, 10:15
zwiastun dlatego właśnie mam takie linki joomla zrobiła to automatycznie i nie widzę opcji zmiany tego 7443 Wnioskując z tematu mam pobrać JoomSef, gdzie będę mógł poskracać te adresy i zrobić przekierowanie na nowe? Takie przekierowanie na nowe linki wiąże się ze spadkiem pozycji w google? Jak to jest

Tor_
29-03-2014, 10:32
Wszystko na temat możliwości i sposobu funkcjonowanie JoomSEF jest w dokumentacji komponentu na stronie producenta (http://www.artio.net/joomsef/documentation)

zwiastun
29-03-2014, 13:08
zwiastun dlatego właśnie mam takie linki joomla zrobiła to automatycznie
Owszem, Joomla tworzy aliasy automatycznie, ale strukturę Ty tworzysz (administratorzy), a nie Joomla. I ja na ten aspekt zwracam uwagę.
To zrozumiale, że trzeba w dużych witrynach pokategoryzować treści, ale wybacz: co to za kategorie "szybkie newsy" czy "rap-newsy". W pierwszym przypadku nazwa kategorii nic nie mówi o treści (a więc masz tekst, któy nic nie wnosi do pozycjonowania. W drugim przypadku wystarczyłoby samo rap.
O tym dokładnie piszę - by najpierw zadbać o treść, w tym także o treść linków, które są tworzone z tytułów.
Nie wyklucza to korzystania z komponentów typu JoomSef czy też sh404SEF, które - niestety - same lepszych linków ze złych nie zrobią.