PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości dodawania typów menu, pozycji modułów i innych wybieranych opcji



FKa
27-03-2014, 22:54
Pracuje na joomli 2.5.14. Dziś pojawił się bardzo nieprzyjemny i w zasadzie uniemożliwiajacy dalszą pracę problem: w momencie gdy próbuje wybrać typ menu ekran przygasa i na tym koniec , nie pokazują mi się żadne możliwości do wybrania. Tak samo jest np. przy wybieraniu pozycji modułów i innych tego typu wybieranych opcjach. Co ciekawsze problem występuje za równo na działającej już prawie rok stronce którą mam i na xamppie i jej przegranej wersji na serwerze; oraz; co dziwniejsze; na nowo tworzonej przez mnie stronie zupełnie nie związanej z tamtą i zamieszczonej na zupełnie innym serwerze cba.pl

Próbowałam:
-zaktualizować joomle do najnowszej wersji 2.5.19,
-zaktualizować nieaktualny dodatek (Advanced Module Manager),
-na localhoście wgrałam świeżą joomle 2.5.14, chcąc wgrać potem na nią swoją stronę - ale okazało sie że już na pustej joomli występuje ten sam problem.

Nic nie pomogło.
Nie spotkałam sie wcześniej z takim problemem, a wszystkie znane mi rozwiązania juz wykorzystałam.

Nie sądze żeby to był problem xamppa, bo to samo występuje na serwerach. Pewnie problem z joomlą. Tylko czemu jej aktualizacja lub wgranie świeżej wersji niec nie daje? Do tej pory nie miałam z wersją 2.5.14 żadnych problemów, czego nie mogę powiedzieć o kolejnych wersjach.

Mam nadzieję że może mi ktoś coś podpowiedzieć, będe bardzo wdzięczna i z góry dziękuje.

zwiastun
27-03-2014, 23:13
Nie sądzę żeby to był problem xamppa, bo to samo występuje na serwerach. Pewnie problem z joomlą.
Poszukaj jeszcze choć jednej podobnej informacji i przytocz ją, a wtedy może będziesz mieć podstawy, by sądzić, że problem leży w Joomla, a nie gdzie indziej.
Gdzie, nie powiem, bo nie wiem. Mogę jedynie przypuszczać na przykład:
- że Twoja wersja została zhakowana - w tej (2.5.14) i kolejnych wersjach jest kilka powszechnie znanych luk w zabezpieczeniach, które mogły być wykorzystane
- że Twoje konto jest uszkodzone
- że Twój serwer lokalny / komputer jest zawirusowany.
Sugeruję postępowanie jak w przypadku włamania.

Karol99
28-03-2014, 18:17
A ja bym radził sprawdzenie, czy te same objawy występują na innym komputerze i/lub innej przeglądarce.

Gall Anonim
28-03-2014, 18:54
A ja bym radził sprawdzenie, czy te same objawy występują na innym komputerze i/lub innej przeglądarce.
Jestem - za i dodam pytanie: Czy w ostatnim czasie aktualizowałeś lub instalowałeś system anywirusowy kompuera lub zmieniałeś jego ustawienia, ewenualnie dodawałeś coś do przeglądarki albo zmieniałeś jej konfigurację? Sytuacja często gęsto występująca w przypadku programu avast.

FKa
29-03-2014, 15:21
Bardzo dziękuje wszystkiom za rady - bez nich nie udało by mi się rozwiązać problemu.

Okazało sie że miałam wirusa powodującego, że w moich przegladarkach joomla nie działała dobrze. Skończyło się na re-instalacji firefoxa i xampa. Oczywiście sama, jestem sobie winna :-D

Jeszcze raz dziękuje