PDA

Zobacz pełną wersję : Kodowanie znkow pod IE



andrzej61
18-02-2007, 23:41
Mam problem irytujący dość, albowiem mam super template, podoba mi sie i podopasowywalem sobie ją, jednak w Internet Explorerze robi krzaki na ąęćżóń ponieważ wyżej wymieniony IE ma domyslnie ustawione kodowanie na windows. Problem rozwiazuje przestawienia kodowania w niesławnym IE na Srodkowoeuropejskie ISO. Jednak rozwiazuje mnie a nie potencjalnym userom strony którzy niestety owego IE uzywają i obawiam się iż mają kodowanie na windows jak było w default ustawione i orzekną oni że mam błędy na stronie. A kodowania windows nie bardzo sie stosuje przeciez tylko ISO, nie ma sposobu żeby coś zrobić. To tylko krzaki daje na 1nym komponencie który mam czyli na 1 podstronie, akurat ta jest główna.

rafales
20-02-2007, 23:38
a jakiś adresik strony możesz dac czy to tajemnica ???

andrzej61
23-02-2007, 19:27
www.intermagazyn.pl Większość templat które próbuję krzaczy. Czy są na to jakieś wyjaśnienia? Krzaczy oczywiście tylko w IE. Tam jest tak że IE sobie dobiera kodowanie. I jak odpalę IE na moją stronę to jak dobra niekrzacząca templata to na pasku pod kodowanie jest że ISO Srodkowoeuropejskie, a jak krzacząca to po prostu pokazuje że kodowanie windows jest. Oczywiście ja sobie mogę ręcznie przestawić na ISO ale po paru kliknięciach po stronie znów wraca na Windows i krzaczy. W tej chwili mam tymczasowe templaty niekrzaczące, ale to krzaczenie bardzo zawęża pole dddziałania z templatami. Czy są jakieś generalne rozwiązania aby wszelkie kodowanie było na polskie znaki i żeby nie krzaczył IE ?

Rybik
23-02-2007, 22:56
na serwerze (zglos do admina) moze byc zle ustawione set_locale albo default charset