PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmazane miniatury zdjęć [Virtuemart]



emilkaja
29-03-2014, 16:57
Witam forumowiczów,

zdjęcia miniaturek w moim sklepie internetowym są bardzo rozmazane pomimo dobrej jakości zdjęć.

Próbowałam zmieniać px w tempelce, ale chyba robię to źle albo nie tam tkwi błąd.

Pozdrawiam.

Strona to www.inter-tattoo.com (http://www.inter-tattoo.com)

zwiastun
29-03-2014, 17:08
Czy na pewno? Przejrzałem kilkanaście z nich i wydaje się, że są niezłej jakości (choć zdarzają się rozmazane - ale zauważ, ze to w przypadku małych obiektów na szerokim tle).
Miniatury tworzone są automatycznie. Na ich jakość masz niewielki wpływ (jedyny to odpowiednio kadrowane zdjęcia, z których generowane są miniatury). Możesz też wyłączyć generowanie miniatur i tworzyć je ręcznie, ale to uciążliwe przy dużej liczbie produktów.

PS Dodałem w poście adres strony.

emilkaja
29-03-2014, 17:16
Moim zdaniem są rozmazane i porównując je z miniaturkami które miałam w temple które daje automatycznie joomla to widzę znaczą różnicę.

Dodatkowo niektóre są zniekształcone.

zwiastun
29-03-2014, 17:22
Aby nie były zniekształcone, proporcje wymiarów oryginału muszą odpowiadać proporcjom wymiarów miniatur.

emilkaja
29-03-2014, 17:33
Miniatury tworzone są automatycznie. Na ich jakość masz niewielki wpływ (jedyny to odpowiednio kadrowane zdjęcia, z których generowane są miniatury). Możesz też wyłączyć generowanie miniatur i tworzyć je ręcznie, ale to uciążliwe przy dużej liczbie produktów.

Spróbuję tej rady, dysponuję czasem i mam chęci. Zaraz poszukam jak to zrobić.

Dziękuję.

zwiastun
29-03-2014, 18:04
W konfiguracji (Konfiguracja / Szablony / Ustawienia mediów) wyłączasz Tworzenie miniatur
Tworzysz miniatury ręcznie w programie graficznym i przesyłasz na serwer do katalogu miniatur (images/stories/virtuemart/product/resized/). Potem wybierasz przy konfigurowaniu produktów.
Pamiętaj o zachowaniu ustalonego rozmiaru miniatur. Przetestuj, czy zrobienie nieco większych miniatur (niż podane rozmiary w konfiguracji) nie zaowocuje lepszą jakością (ale nie ma co przesadzać).

emilkaja
30-03-2014, 12:10
Rozwiązałam problem w jeszcze inny sposób, mianowicie wpisałam w template.php w sekcji odpowiadającej za rozmiar miniatur width: auto i zdecydowanie lepiej się je widzi. Cieszę się bardzo.