PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie serwisu joomla do innego folderu na serwerze



grzegorz0004
30-03-2014, 14:30
Prosiłbym o pomoc w jednej kwestii.
Na serwerze miałem serwis przedszkola (www.przedszkole-zarow.pl (http://www.przedszkole-zarow.pl)), oparty na html-u, umieszczony standardowo w katalogu "public_html".
W tym samym katalogu utworzyłem sobie tymczasowy folder "joomla30", w którym testowałem nowy serwis oparty na Joomli.
Ukończyłem wszystkie prace przygotowawcze i nadszedł czas na zamianę starego serwisu html, na nowy Joomla.

Nie byłem pewny jak to bezpiecznie zrobić, więc skontaktowałem się z help deskiem swojego serwera.
Uzyskałem info, że trzeba wszystkie pliki html usunąć z katalogu "public_html" i w to miejsce wgrać wszystkie pliki z katalogu "joomla30" oraz "coś skonfigurować" w administracji zaplecza Joomli.

Przeniosłem pliki według instrukcji, oraz zmieniłem konfiguracje adresów w zapleczu (foto)

7450
7451


Niestety pod starym adresem znalazła się tylko strona startowa, pozostałe wszystkie linki to: "404 Not Found" :blink:

Jaka jest tego przyczyna ?

Proszę o pomoc w tym temacie

Pozdrawiam

zwiastun
30-03-2014, 15:40
http://wiki.joomla.pl/Dostosowanie_pliku_konfiguracyjnego_Joomla

grzegorz0004
30-03-2014, 16:00
Cześć
W artykule, który podałeś jest to:
7458

U nie jest to:
//usunąłem - zwiastun - podano dane dostępowe //


Więc chyba te dwa wiersze są OK ?
Ale to i tak nie dało rezultatu :hmm:

Aha, baza danych z Joomla, powstała na tym samym serwerze to poprzedni seriws html, poprzez automatyczny "uruchamiacz" Joomli (serwer-Prohost.pl),
Więc wszystkie ścieżki nazw serwerów i baz danych są poprawne

zwiastun
30-03-2014, 16:18
Przejrzyj jeszcze to
http://wiki.joomla.pl/Jak_skopiowa%C4%87_witryn%C4%99_z_komputera_lokaln ego_na_zdalny_serwer%3F
Zwróć uwagę na
public $live_site = '';

grzegorz0004
30-03-2014, 16:31
Przejrzałem...

- Bazy danych MySQL nie musiałem kopiować, bo wszystko uruchamiałem już na serwerze.
- public$live_site=''; jest tak samo jak u mnie, w pliku "configuration.php"
- adresy katalogów logs i tmp są poprawne

Zresztą to wszystko konfigurowałem na zapleczu Joomli - screeny w pierwszym poście

zwiastun
30-03-2014, 16:52
Jeśli tylko przeniosłeś katalog i poprawiłeś plik konfiguracyjny, to witryna powinna działać.
Na podstawie informacji, jakie przekazujesz i możesz przekazać, trudno cokolwiek wnioskować. To jedynie zabawa w zgadywankę.
Przyczyną błędu 404 w takich przypadkach jest zwykle konfiguracja prostych adresów.
Jakie masz ustawienia?
Czy zmieniałeś nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess?
Czy plik został przeniesiony?

Prosta metoda poradzenia sobie w takich problemach:
1. Wrzuć do głównego katalogu z pakietu instalacyjnego Joomla katalog /installation.
2. Zainstaluj Joomla ale: w innej bazie danych albo przynajmniej z innym przedrostkiem bazy danych
3. Po instalacji zmień w pliku konfiguracyjnym dane dostępowe do bazy danych
Jeśli chcesz się w pełni zabezpieczyć, możesz wykonać kopię plików, ale nie jest to konieczne, bo podczas instalacji jedyne co robi instalator, to zapisuje plik konfiguracyjny (a więc nie zmienia niczego więcej w systemie plików na serwerze) oraz umieszcza dane w bazie danych.

l.grochal
30-03-2014, 16:57
Jak dla mnie to jest nic innego jak zmiana pliku htaccess.txt na .htaccess jeśli masz włączone przyjazne linki i mod_rewrite a nie masz zmienionego tego pliku to serwer nie jest w stanie sparsować linków. Także sprawdź zmianę pliku z htaccess.txt na .htaccess to powinno załatwić problem jak pisał zwiastun

grzegorz0004
30-03-2014, 17:19
Dzięki za podpowiedzi,
poszukam w tych plikach

l.grochal
30-03-2014, 17:21
Zaloguj się na FTP.
Następnie wejdź do katalogu głownego Joomla!
Znajdź tam plik htaccess.txt
Zmień nazwę na .htaccess to powinno pomóc.

zwiastun
30-03-2014, 17:25
Czy naprawdę nie widziałeś na oczy rozpakowanego pakietu instalacyjnego Joomla?
http://wiki.joomla.pl/Jak_zmienić_nazwę_pliku_htaccess.txt_na_.htacces s%3F

grzegorz0004
30-03-2014, 17:43
żeby było śmieszniej to ten plik ma już taką nazwę:
7461

Aha i "proste adresy" i "korzystaj z mod_rewrite" mam włączone

- - - Updated - - -


Czy naprawdę nie widziałeś na oczy rozpakowanego pakietu instalacyjnego Joomla?

No przecież, że widziałem ...:)


Może coś w samym pliku trzeba zmienić. Po otwarciu mam to:

# -FrontPage-
IndexIgnore .htaccess */.??* *~ *# */HEADER* */README* */_vti*
<Limit GET POST>
order deny,allow
deny from all
allow from all
</Limit>
<Limit PUT DELETE>
order deny,allow
deny from all
</Limit>
AuthName przedszkole-zarow.pl
AuthUserFile /home2/prz10002/public_html/_vti_pvt/service.pwd
AuthGroupFile /home2/prz10002/public_html/_vti_pvt/service.grp

- - - Updated - - -

Hmmm
wyłączyłem "proste adresy"... i działa :blink:
7462

zwiastun
30-03-2014, 17:44
A skąd Ty to wziąłeś?
Skopiuj plik htaccess.txt z pakietu instalacyjnego Joomla i zmień jego nazwę albo
zmien nazwe tego pliku (usuń kropkę sprzed nazwy i dopisz jakiekolwiek rozszerzenie np.stareniewiadomocoipoco) oraz zmień w konfiguracji Przepisywanie adresów na Nie

grzegorz0004
30-03-2014, 17:47
zmien nazwe tego pliku (usuń kropkę sprzed nazwy i dopisz jakiekolwiek rozszerzenie np.stareniewiadomocoipoco) oraz zmień w konfiguracji Przepisywanie adresów na Nie

Już wyłączyłem "Proste adresy" i wszystko wróciło do normy (bez zmiany nazwy tego pliku)

Dzięki Panowie za Waszą pomoc

zwiastun
30-03-2014, 17:50
To teraz przetestuj, o czym już pisałem
* skopiuj plik htaccess.txt z pakietu instalacyjnego Joomla
* zmień jego nazwę na .htaccess
* przywróć ustawienia prostych adresów

l.grochal
30-03-2014, 17:52
Już wyłączyłem "Proste adresy" i wszystko wróciło do normy (bez zmiany nazwy tego pliku)

Dzięki Panowie za Wasza pomoc

Może i wróciło do normy, ale jednak google już pewnie wcześniej sobie zaindeksowało podstrony i w tej chwili adresy Ci się lekko zmieniły po wyłączeniu prostych linków.

Lepiej by było żebyś jednak miał te proste linki włączone i zrób tak jak zwiastun napisał kopiując plik htaccess.txt z katalogu instalacyjnego Joomla.

zwiastun
30-03-2014, 18:07
Czy Ty tę witrynę rzeczywiście masz na Joomla 3.x? Czy nie jest to przypadkiem Joomla 1.5 (czego dowodzą adresy)? Jeśli tak, to
- dlaczego piszesz w dziale o Joomla 3.x
- czym prędzej migruj tę witrynę co najmniej do Joomla 2.5

grzegorz0004
30-03-2014, 18:08
Lepiej by było żebyś jednak miał te proste linki włączone i zrób tak jak zwiastun napisał kopiując plik htaccess.txt z katalogu instalacyjnego Joomla.

Ok, już ściągam "Joomla 3.2.2"

Jak już zmienię nazwę tego pliku, to podmieniam go na serwerze przez ftp-a ?
Żadnej treści e wewnątrz tego pliku nie zmieniam ?

l.grochal
30-03-2014, 18:18
Tak oczywiście podmieniasz go na serwerze przez ftp.

Nie warto zmieniać treści pliku htaccess jeśli się na tym nie znasz.
Po prostu skopiuj w oryginalnej wersji plik htaccess i uruchom proste adresy.

grzegorz0004
30-03-2014, 18:19
Czy Ty tę witrynę rzeczywiście masz na Joomla 3.x? Czy nie jest to przypadkiem Joomla 1.5 (czego dowodzą adresy) :hmm:
No przecież mam Joomla 3.2.2


Plik podmieniłem na serwerze, zmieniłem nazwę, włączyłem powtórnie "proste adresy" i wszystko OK - nareszcie :D

Dziękuje jeszcze raz za pomoc


Hihi, nie ma to jak wiosenne, niedzielne popołudnie z Joomla :D