PDA

Zobacz pełną wersję : jos director i problem z dodaniem produktu.



elektrobud
19-02-2007, 08:17
Zainstalowałem komponent jos director czyli prezentacji produktów. Stworzyłem kategorię i przystępuję do dodania produktu. Gdy wypiszę tytuł, oraz wymagane opisy , klikam zapisz to wyskakuje okienko :
MUSISZ PODAĆ NAZWĘ PLIKU Z OBRAZEM

O co z tym chodzi, gdzie wpisać tą nazwę, oraz jaki obraz ??

dorek
21-02-2007, 14:59
Chodzi o to, że jos directory wymaga, abyś produkt opatrzył fotką - bez tego produkt Ci się nie zapisze.
No chyba że zrobisz to bezpośrednio w bazie

elektrobud
22-02-2007, 12:25
Tak, to rozumiem . Nie wiem natomiast gdzie dodać te wsyztskie zdjecia.

Jak dodaję produkt to po lewej stronie wprowadzam opisy, natomiast po prawej jejst okienko z zakładką ILUSTRACJA i pasek wyboru WYBIERZ ZDJĘCIE. Z tym że w tym pasku nie da się wybrac żadnego zdjęcia bo nie ma żadnego do wyboru.

Co zrobić, gdzie i jaką wpisać ścieżkę aby w tym pasku wyboru pojawiły się jakieś zdjecia do wyboru ??

dorek
22-02-2007, 13:42
/images/stories/josdirectory/img_pictures - duże fotki
/images/stories/josdirectory/img_pictures/img_thumbnails - miniaturki
chyba, że ustawisz sobie inne katalogi w konfiguracji

ja wgrywam ftpem bezpośrednio na serwer - szybciej i wygodniej

macpiotr
22-02-2007, 13:43
Zobacz najpierw w ustawiniach komponentu w jakie katalogi zawierają grafiki (jeżeli nie ma tych katalogów to je sobie załóż) i wgraj tam - do jednego duże zdjęcie a do drugiego (thumbnails)- miniaturkę.
Wtedy będziesz mógł wybrać obrazek.

Piotr

dorek
22-02-2007, 13:44
jak nie chcesz ftpem, to w menu josdirectory masz zakładkę "wczytaj obraz" i "wczytaj pakiet obrazów" - tam możesz wrzucić fotki

swepl
26-02-2007, 09:44
Mam pytanie, co może być przyczyną nie tworzenia się miniaturek? Ścieżki dostępu do katalogów są dobrze ustawione. Przy dodawaniu oferty przez użytkownika ze strony zdjęcie się dodaje ale nie tworzy miniaturki :( Znacie sposób jak rozwiązać ten problem? Zależy mi bardzo na tym, ponieważ użytkownicy mają sami dodawać zdjęcia i jak będą chcieli usunąć produkt to nie będą mieli takiej możliwości, ponieważ nie będzie można usunąć miniaturki, a bez tego ta operacja nie zakończy się pomyślnie.

Co może być nie tak z tworzeniem miniaturek?

dorek
26-02-2007, 13:21
Może nie masz ustawionej biblioteki do tworzenia miniaturek.
Bibliotekę deklaruje się w zakładce "ustawienia -> grafiki -> kreator miniaturek"

swepl
26-02-2007, 13:26
Właśnie mam ustawioną, dziwna sprawa, bo już kombinowałem na 2 sposoby, z biblioteką i biblioteką 2. Wciąż nie mam pożądanego efektu. :(
Co może jeszcze być przyczyną tego?

dorek
26-02-2007, 13:28
No to moze sprawdź jeszcze prawa dostępu do katalogu z miniaturkami

swepl
26-02-2007, 13:38
Dziwna sprawa, bo prawa dostępu do katalogów też są dobrze ustawione, co świadczy o tym ładowanie grafiki do katalogu z dużymi plikami, tylko miniaturek nie tworzy :(

Może trzeba coś jeszcze uruchomić w joomli? Może ja nie wiem jeszcze o tym? Kurde już sam nie wiem i ciągle się zastanawiam

Wejdź i zerknij sobie na testową stronkę
www.taniekorepetycje.szczecin.pl

Zarejestruj się testowo i sama sprawdź
Ja zaraz po rejestracji zaakceptuję ofertę i zobaczysz ze plik główny jest ale nie ma pliku miniaturki obrazu.

dorek
26-02-2007, 14:32
No to ja nie mam już pomysłów - może niech się mądrzejsi wypowiedzą :)
Ja nie używałam tej funkcjonalności, bo tworzyłam sobie sama fotki i miniaturki i przesyłałam ftp'em na serwer - tak było mi wygodniej - ale w Twoim przypadku to nie wchodzi w rachubę.

Może sprawdź jeszcze przwa dostępu do katalogu "img_thumbnails" (a sprawdzałeś, czy w ogóle został taki utworzony?)

swepl
26-02-2007, 14:37
Sprawdzałem czy jest utworzony. Dziwna sprawa :(
Sam już nie wiem :(
A spróbuj dodać jakiś testowy profil i sprawdzimy co i jak. Bo widziałem, że się zarejestrowałaś.

dorek
26-02-2007, 14:41
Napisałam na PW